reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Formda Kalmak için Ne Yapmalı?

Zayıflama Formda Kalmak için Ne Yapmalı? konusunu yazdır Formda Kalmak için Ne Yapmalı? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 07-07-2011 tarihinde saat 13:43:20 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 367 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Form da ve zinde olmak istiyormusunuz . kim istemez ki .. Aşagıdaki maddelere bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz

1.Ağırlık kaldırın. Ağırlık kaldırınca, kas yığını olacağınız korkusundan kurtulun; çünkü ağırlık çalışmak denince kafanızda beliren bol kaslı görüntüye ulaşmak aslında sandığınızdan çok daha zor. Ağırlık kaldırmak, vücudu sıkılaştırmanın ve inceltmenin dışında, yağ yakımını da hızlandırır. Az ağırlıkla çok tekrar yapmak sizin için ideal olabilir.

2. Margarini hayatınızdan çıkarın. Tereyağa alternatif olarak piyasaya sürülen margarinler herhalde besin endüstrisinin bugüne kadar yaptığı en büyük hatalardan. Çünkü margarin, trans yağ asidi içeriyor ve günümüzde bu yağ tipi, en sakıncalı yağ tiplerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu yağ tipi aynı zamanda kraker, patates kızartması, cips gibi besinlerde de bulunuyor.

3. Mağara adamı gibi beslenin. Paleolitik beslenme tarzı genellikle balık, sebze, meyve ve tohumlara dayalıydı. Tarım dönemi öncesi beslenme ise daha çok karbonhidrat içeren besinlere dayanıyordu; şeker,un, pilav ve makarna gibi. Sağlıklı beslenme için köklere dönmeyi deneyin ve işlenmiş besinleri tüketmemeye özen gösterin

4. Kendinizi daha çok sevin. Eğer kendinizi iyi hissetmek için kilo vermeyi bekliyorsanız, zor günler sizi bekliyor demektir. Amacınıza ulaşmak için çaba gösterin; ama bu amaca ulaşmak için geçirdiğiniz zamanı da sizi en mutlu edecek şekilde değerlendirin. Kendinizi kabullenmeniz ve mutluluk, giydiğiniz bedene bağımlı değil. Yani kilo vermekle birden her şey harika hale bürünmeyecek

5. Hafif egzersizlerle daha çok kilo verebileceğinize dair teorileri unutun. Kilo vermek ve egzersiz ilişkisi üzerine kurulu teorilerden biri de daha çok yağ yakmak için, daha düşük yoğunlukta egzersiz yapmak gerektiği üzerine. Her ne kadar bu konuda yazılıp söylenmiş pek çok şey olsa da, bunun bir mitten öreye gitmediği kesinlik kazanmış durumda. Kalori yakmaya çalışırken, elinizden geldiğince yoğun ve uzun süreli çalışmaya bakın. Tabii, herhangi bir incinmeye sebep olmayacak ve kendinizi tüketmeyecek şekilde. Eğer çok yoğun egzersizler yapamıyorsanız, o zaman egzersize ayırdığınız zamanı uzatın.

6. Karma antrenman yapın. Uyguladığınız egzersiz programına çeşitlilik, yoğunluk kazandırmak ve fazladan yağ yakmak için, uyguladığınız kardiyovasküler antrenmana daha ağır çalışmaları ilave edin ve değişmeli olarak çalışın. Örneğin; yürüyüş yaparken, 30 saniye ila 2 dakika için yürüyüş hızınızı maksimuma çıkarın ve daha sonra normal hızınıza dönün. Bunu kondisyon bisikleti gibi bazı salon aletlerinde de kolaylıkla yapabilirsiniz.

7. Circuit training`i deneyin. Circuit training`den kasıt şu: Çalışmanız sırasında bir egzersizden diğer farklı bir egzersize, mümkün olan en kısa zamanda geçerek, en kısa zamanda en yoğun antrenmanı uygulamak. Burada amaç tüm vücudu çalıştırmak. Böylece vücudunuzun bir bölgesi çalışırken, diğeri dinleniyor. Daha da yoğun bir çalışma yapmak istiyorsanız, her 2-3 ağırlık çalışmasından sonra, araya 3 dakikalık aerobik egzersizi (ip atlamak gibi) serpiştirebilirsiniz.

8. Medyaya güvenmeyin. Medya vasıtasıyla duyduğunuz her öneriye hemen inanmayın.

9.Yumurta yiyin. Araştırmalar, diyet kolesterolünün, serum kolesterol üzerinde önemsiz bir etkiye sahip olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, ambalaj üzerinde ürünün kolesterol içermediğine dair bulunan ibarelerden, hemen o ürünün sağlıklı olduğunu düşünmeyin. Ayrıca yumurtanın sarısında, lesitin dahil pek çok besleyici madde bulunuyor.

10. Şişmanlık fobisine kapılmayın. Diyet endüstrisinin mantrası haline gelen yağsız yeme tutkusu tamamıyle sağlıksız. Üstelik bir noktadan sonra bu şekilde kilo vermeniz mümkün bile değil. Vücut, yağ olmadan, E vitamini gibi değerli bazı vitaminleri özümseyemez. Zeytin, zeytinyağı, badem, fındık ve avokadoda bulunan tekli doymamış yağların pek çok yararı vardır.


Formda Kalmak için Ne Yapmalı? başlıklı bu makale 07-07-2011 tarihinden itibaren 367 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Formda Kalmak için Ne Yapmalı?

Sayfayı Paylaş:Formda Kalmak İçin Ne Yapmalı?

Zayıflama Formda Kalmak İçin Ne Yapmalı? konusunu yazdır Formda Kalmak İçin Ne Yapmalı? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 02-08-2011 tarihinde saat 11:50:43 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 155 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Neyi ne kadar yemeli?Davranışlarınızı not edin.Başlangıç olarak, yediklerinizi ve yaptığınız egzersizleri not edebilirsiniz. Ana ve ara öğünler, yemek yenilen yer, zaman ve birlikte yenilen kişiler, yenilen yemeklerin miktar ve çeşidi ile yerken kendinizi nasıl hissettiğinizi yazmak bu çalışmada kilit rolü oynayabilir. Bu çalışma, sizi şişmanlatan nedenleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

En sık yapılan hatalar


En sık yapılan hatalar şöyle sıralanabilir:


Çok fazla ve hızlı yemek yemek,

Lokmaları çiğnemeden yutmak,

Öğün atlamak,

Su içmemek ya da az içmek,

Yemek yerken TV izlemek,

Stresli durumlarda aşırı yemek yemek,

Akşam yemeğinden sonra atıştırmaya devam etmek.

Altın öğütler


Gereksiz kilo almamak için de ilk aşamada şu alışkanlıklarınıza dikkat edebilirsiniz:

Evde canınız sıkıldıkça buzdolabı kapağını açma alışkanlığından vazgeçin,

Yemekleri küçük lokmalar halinde ve iyice çiğneyerek tüketin,

Yemekleri mutfakta tabağınıza servis edip masaya getirin,

Yemek biter bitmez masadan kalkın,

Doyana kadar sebze yemeği ve sossuz hazırlanmış salata hakkınız olduğunu unutmayın.

Kızartmalardan ve hamur işlerinden mümkün olduğunca uzak durun,

Stresliyken buzdolabına saldırmayın!

Günde 3 ana ve 3 ara öğün tüketin; ara öğünlerinizi asla atlamayın

• Su, sindirimi hızlandırıp, toksik maddelerin atımını sağlayacaktır. Günde en az 2 litre su için.

Formda Kalmak İçin Ne Yapmalı? başlıklı bu makale 02-08-2011 tarihinden itibaren 155 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Formda Kalmak İçin Ne Yapmalı?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Formda Kalmak İçin Ne Yapmalı? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.