reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Diyetin Faydaları

Zayıflama Diyetin Faydaları konusunu yazdır Diyetin Faydaları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 15-07-2011 tarihinde saat 17:03:15 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 256 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


REJİM VE REJİMİN FAYDALARI


Diyet listeleri hazırlanırken yapılması gereken ilk iş doktora gitmek olmalıdır. Kilo almanıza sebep olan hastalıklarınız varsa önce onlar çözümlenmelidir. Daha sonra beden kitle endeksiniz hesaplanarak kaç kilo vermeniz gerektiği saptanmalı sonra günlük almanız gereken kalori miktarına ve yaşınıza uygun bir diyet programları uygulanmalıdır. Şişmanlık başta şeker , kalp ve tansiyon hastalıkları olmak üzere birçok hastalığı da beraberinde getirir. Yani anlaşıldığı üzere rejim yapmak sadece fiziksel açıdan formda görünmenizi sağlamaz aynı zamanda sağlıklı olmanızı da sağlar.

Diyet yapmak hastalıklardan dolayı ortaya çıkan beslenme ve metabolizma bozukluklarını azaltır ve iyileştirmeye yardımcı olur. Diyet halk arasında hiçbir şey yememe ya da birçok besini kendine yasaklama olarak algılansa da bu son derece yanlış bir uygulamadır. Bu şekilde yapılan bir diyet zayıflatmaktan ziyade aksine kilo aldırır ve çeşitli sağlık problemlerine yol açar. Oysa ki diyet kişinin yeterli ve düzenli beslenmesini sağlayarak normal kiloya gelmesini sağlamak amacıyla uygulanır.

Herkesin aynı diyeti uygulaması aynı sonuçlar meydana getirmez. Diyet kişiye özgü olmalıdır. Yani bir genç kız ve annesi bile asla aynı diyeti yapamazlar. Kullanılan ilaçlar bile gözönünde bulundurulmalı ve diyet kesinlikle  diyetisyen eşliğinde hazırlanmalıdır.


Diyetin Faydaları başlıklı bu makale 15-07-2011 tarihinden itibaren 256 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Diyetin Faydaları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Diyetin Faydaları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.