reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Diyeti Bozmak

Zayıflama Diyeti Bozmak konusunu yazdır Diyeti Bozmak konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 12-07-2011 tarihinde saat 15:02:11 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 161 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Diyetinize ne kadar özen gösterseniz de zaman zaman içinden çıkılmaz durumlarla karşılaşabiliyorsunuz. Davetler, arkadaş toplanmaları, doğum günleri ve partiler diyetiniz için zorunlu bir tatil gibi. Sağlıklı bir yaşam için dengeli beslenmek istiyorsanız bu anlayışı günlük hayatınıza adapte etmeniz gerekiyor. Ancak bazı durumlarda isyan bayrağını çekip biraz mola vermek isteyebilirsiniz. İşte tam bu durumlar için hazırladığımız önerilerle acınızı biraz hafifletmeyi amaçladık.

Gece tıkınmaları


Gece atıştırmalarının önünü kesemiyorsanız, en azından kötü etkisini hafifletebilirsiniz.

Yiyecekleri kendi paketlerinden ve kaplarından yemeyin, tabak kullanın. Bir paket cipsi ne olduğunu anlamadan bitirebilirsiniz, ancak tabağa koyarsanız ne kadar yediğinizi sürekli olarak takip edip kendinizi durdurabilirsiniz.

Evdeki en küçük tabak ve bardakları kullanın. Büyük tabak ve büyük bardak demek, daha büyük porsiyon demektir.

Atıştırmalıklarınızı televizyon veya bilgisayar başına taşımayın. Bu şekilde yeme sürenizi uzatır, sürekli yanı başınızda duran tabaktan elinizi kaldıramazsınız.

Arkadaşlar


Arkadaş toplanmalarında diyet yaptığınızı bir anda unutuyorsunuz. Ancak ağzına kadar dolan cips tabakları, bardak bardak içilen şekerli içecekler ve ısmarlanan fast food, size diyet yapmanız gerektiğini uzun süre unutturmuyor.

Peki, nedir çözümü?
Diyet yapıyorsunuz diye abur cubur size haram mı? Elbette değil. Hiç kendi cipsinizi yapmayı denediniz mi? Bunun için cips fabrikasında tanıdık edinmeniz gerekmiyor. Hatta bunun fazlasıyla kolay olduğunu söyleyebiliriz.

Özenle ince ince dilimlediğiniz patates dilimlerini fırında pişirerek harika ev yapımı cipsler yapabilirsiniz. Ev yapımı cipsiniz hiç yağ içermez ve katkı maddelerinden arınmıştır. Özellikle gelişme çağındaki çocuklar abur cubur ihtiyaçlarını bu cipslerle karşılayarak erken yaşta kilo sorunlarıyla uğraşmazlar.

Üstelik ev yapımı cipslerinizle arkadaşlarınızdan övgü toplayacağınıza emin olabilirsiniz.

Aile yemekleri


Aile yemekleri bu konuda arkadaş ortamından daha kötü olabiliyor çünkü hayır demek daha zorlaşıyor.

Hayır demek istemiyorsanız kendi yaptığınız düşük kalorili yemekleri götürmeyi deneyin. O da işe yaramazsa sofradaki en düşük kalorili yemeği gözünüze kestirin ve tabağınızı onunla doldurun.

Diyeti Bozmak başlıklı bu makale 12-07-2011 tarihinden itibaren 161 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Diyeti Bozmak

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Diyeti Bozmak Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.