reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Diyet Yaparken Yapılan Hatalar

Zayıflama Diyet Yaparken Yapılan Hatalar konusunu yazdır Diyet Yaparken Yapılan Hatalar konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 15-08-2011 tarihinde saat 17:49:26 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 37 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Diyet programları ve diyet listeleri uygularken istenilen kilo verilemediğinde ve başarılı bir sonuca ulaşılamadığında veya sağlık sorunları ile kaşılaşıldığında uygulanan diyet programlarındaki hatalar kadar diyet progamını uygulayan kişinin hatalarıda bu sonuçlarda etkilidir. Kişinin kendisine uygun olmayan diyet programlarını seçmesi buna bağlı olarak gerekli beslenme kaynaklarını içermeyen diyet listelerindeki olumsuzlukları hatalı diyet programları diyebiliriz. Uygulanan diyet programı her insanda aynı sonuçları vermez. Değişik farklı sonuçlar ortaya çıkabilir. Örneğin hareketli bir yaşam tarzı olna ve buna rağmen kilo verme imkanı olmuyorsa kalori kısıtlamasına gidilmesi gerebilir. Eğer hareketsiz bir yaşam tarzı ve bununla birlikte kilo alma ve kilo  problemleri devam ettiğinde bu kişinin metabolizma hızı kontrol edilmeli kişiye ihtiyaç duyduğu gerekli beslenme programı hazırlanmalıdır. Hazırlanan diyet listesinin kişiye uygun olup olmadığı ve diyet listesinin  doğruluğu sağlıklı olarak kilo verme ve bozulan beslenme alışkanlığının düzelmesi ile belli olacaktır. Ancak Diyet listesinin uygun olup, olmadığını anlamak için uzun bir süre beklemeye gerek kalmadan beslenme ve diyet uzmanı tarafından kişiye özel ve uygun olarak hazırlanan diyet programının kontrollü olarak takip edilmesiyle ortaya çıkabilecek olumsuzluklara karşı gerekli önlemler alınır. Hazırlanan diyet listesinde hemen her diyet uygulamasında olduğu gibi ara öğünlere mutlaka yer verilir.

Diyet listesindeki ara öğünlerde alınması gereken besinlerin düşük kalorili atıştırmalıklar olması gerekir. Ara öğünleri ihmel etmemeye özen göstermeli çünkü; ara öğünler ihmal edilmediğinde öncelikle açlık krizi ve fazla yemek yemeye karşı en iyi tedbir alınmış olur. Diyet uygularken yapılan en büyük hatalardan biride, diyet süresince gün içerisindeki ideal su tüketimine uymamak. Günlük ideal su tüketimi hem sindirim sistemi ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlaması açısından oldukça önemlidir.

Düzenli uyku uygulanan diyetin öğünlerini tam ve zamanında alınması için önemlidir. Dikkat edilmeyen düzensiz bir uyku sistemi aynı zamanda öğünlerinde düzensiz olmasına neden olacaktır. Geceleri geç uyumak, sabahlarıda geç kalkmaya neden olacaktır. Buda günün en önemli öğünü olan sabah kahvaltısını yapmanıza engel olur.


Diyet Yaparken Yapılan Hatalar başlıklı bu makale 15-08-2011 tarihinden itibaren 37 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Diyet Yaparken Yapılan Hatalar

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Diyet Yaparken Yapılan Hatalar Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.