reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Diyet Tarifleri ve Diyet Hataları

Zayıflama Diyet Tarifleri ve Diyet Hataları konusunu yazdır Diyet Tarifleri ve Diyet Hataları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Diyet Hataları   
Bu makale 24-06-2009 tarihinde saat 03:16:54 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 5928 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


“Ne yaptıysam olmadı. Yağı kestim, spor yaptım, protein takviyesi aldım ama bana mı­sın demedi” diyenler! Tam size göre haber. Yan­lış yapıyor olmayasanız?

Amerikalıların yaklaşık yüzde 55′i bugün aşı­rı kilo ya da obeziteden şikayet ediyor. Bir başka ürkütücü gerçek ise çocuklarda obezitenin geç­miş yıllara oranla çok daha fazla görüldüğü.

“İnsanlar neden kilo vermekte bu kadar zorla­nıyorlar?” sorusunun cevabını araştıran uzman­lar, bakın diyetle ilgili doğru bildiğimiz yanlışlar hakkında neler buldu:

Diyetinizden yağı çıkarmanız zayıflatır hatası

Yanlış: Tabii ki, tahıl meyve, sebze gibi yağ
açısından düşük gıdaları yediğinizde kilo verme­niz kolaylaşır fakat yağ açısından ekmek gibi dü­şük karbonhidratlı gıdaları bol tükettiğinizde, sa­dece yağı kesmeniz kilo vermenizi kolaylaştır-maz. Yağsız bile olsa hamur işleri, ekmek gibi karbonhidratlı gıdalar kilo almanıza neden olur.

Haftada üç kez yarım saat egzersiz kilo verdirir yanlışı

Yanlış: Sadece spor yaparak kilo vermeniz mümkün değildir. Örneğin haftada 4 gün 30 da­kika yürürseniz, toplam 600 kalori yakmış olur­sunuz. Bu da tartıda çeyrek kiloya denk gelir ve zaten siz günlük kalori alımınızda bundan faz­lasını alıyor ve açığı kapatıyorsunuz. Ancak, sporla beraber yapılan diyet kilo vermenize kat­kıda bulunur.

Ekstra protein kas gelişiminize katkı sağlar hatası

Yanlış: Protein, kasların yapılanmasında ve gelişmesinde kan hücrelerinin yapılanmasında, hormon ve enzimlerin düzenlenmesinde ve bağı­şıklık sisteminin güçlenmesinde çok önemli rol oynar. Fakat aşırı protein vücutta yağ olarak depolanır. Kasları güçlendirmenin en iyi yolu, kas gelişimine yönelik spor yapmaktır.

Vitamin desteği kilo vermek için gereklidir yanlışı

Yanlış: Lif ve antioksidan özelliği bakımından zengin olan sebze ve meyveler, vitamin açısın­dan daha zengindirler. Günde 1500 kalorinin al­tında yemek yiyorsanız mutlaka vitamin ve mi­neral desteği almanız gerekir.

Diyet Yaparken Doğru yapılanlar

 

Yumurta yemek kilo aldırmaz

Doğru: Yumurta çok faydalıdır. Kaynatılmış bir yumurtada yaklaşık 75 kalori bulunur. Yumurta­lar kalori açısından da düşüktürler. Antioksidan özelliğe de sahip olan yumurtanın besin değeri yüksektir.

Amerikan Sağlık Birliği, günde bir yumur­tanın yenmesini öneriyor

Diyet yaparken yağlı yiyecekler yiyebilirim

Doğru: Diyet yapmak fizyolojik bir olaydan çok psikolojik bir olaydır. Diyet yapmaya başla­dığımızda, sevdiğiniz her yemeğin yasaklanma­sı sizde o gıdaları daha çok yeme hissi uyandırır. Bu tür gıdaları ölçülü miktarlarda yiyebilirsiniz.

Yürüyüş kilo vermenizi sağlar

Doğru: Diğer fiziksel aktiviteler gibi uzun yü­rüyüşler de kalori kaybına neden olur. Günde 10 bin adım atarsanız 100 Kalori yakarsınız.


Diyet Tarifleri ve Diyet Hataları başlıklı bu makale 24-06-2009 tarihinden itibaren 5928 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Diyet Tarifleri ve Diyet Hataları

Sayfayı Paylaş:

Diyet Tarifleri ve Diyet Hataları için yapılmış yorumlar.
kiraz diyeti sorunu
Yazan: Tuğba Balcı - Konya
Puan:kiraz diyeti sorunu

"3 gün boyunca yemek yemeden düşük kalorili olarak yapılan diyetle vücutta su kaybı olur ve daha sonra da verilen kilolarda kas kaybı olarak sonuç alınır. bu diyet sonucu olumsuzluk demek değilmidir nasıl ne derece sağlılklı bi diyettir bu. kilo vermek için vucuttaki toksinlerden arınmayı sağlıyormuş eğer arınmazsak kilo vermek zor mu oluyor yani. sonuç olarak ne derece sağlıklı bir diyettir bu? kısa sürede verilen kilolar normal beslenmeye geçilince fazlasıyla geri alınır."
  
Bu yorum 09-07-2009 20:26:30 tarihinde yazılmıştır...

diyet ile kilo vermek
Yazan: tenzile şahin - Adana
Puan:diyet ile kilo vermek

"merhaba bende bu konuya kendimi dahil etmek ihtiyacı duydum bi an. ben 24 gündür diyetteyim 5 kilo vermişim. nasıl verdiğime gelince anlatim: sabahları domates ve salatalıkla geçirdim öğle yoğurt akşamda yemeklerden 4-5 kaşık yedim tam bir hafta miğdem alışmakta zorlandı ikinci hafta daha iyi uyum sağlamaya başladım bol yoğurt tükettim ayran yapıp içtim arada yürüyüşe çıktım yeşil çaya 3 gün oldu başlıyalı. arkadaşlar bide şalgamı deneyin bağırsaklar inanılmaz çalışıyor. diyetisyenlerin önerdiği gibi tavuk yada köft yemedim. her şeyden yiyorum ama az o yüzden hiç gözüm kalmıyo onda. ekmek hiç yok artık arada minicik atıyorum ağzıma kokusunu özlüyorum o yetiyor. en önemlisi azim yılmıcaksın sabredeceksin. en önemli diyette ilk 1 hafta zorlanacaksınız sakın pes etmeyin sonuçları göreceksiniz"
  
Bu yorum 19-07-2009 22:13:36 tarihinde yazılmıştır...

masa başı çalışanlar için zayıflama yöntemleri
Yazan: deniz esenkaya - Muğla
Puan:masa başı çalışanlar için zayıflama yöntemleri

"Merhaba arkadaşlar Ben masa başı çalışıyorum sabah işe gelir gelmez bi oturuş anca öğle yemeğinde kalkabiliyorum. Ve iş yerindeki yemekleride seçemiyorum. Sabah kahvaltı erken kalkıp hazırlayamadığım için simit alıyorum yada başka bişi. Sorunum feci kilo almaya başladım. Benim için önerilerinizi bekliyorum. boyum 156 ve kilom 60!!! Durum kritik :) "
  
Bu yorum 07-12-2010 12:32:40 tarihinde yazılmıştır...

Diyet Tarifleri ve Diyet Hataları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.