reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Diyet Sebzeleri

Zayıflama Diyet Sebzeleri konusunu yazdır Diyet Sebzeleri konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 10-07-2011 tarihinde saat 19:27:20 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 214 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Maydanoz

Maydonoz yüksek oranda C vitamini ve betokaroten içerir. Demir ve kalsiyum açısından zengindir. İdrar sökücü etkisi vardır ve kan toplanmasına iyi gelir. Maydonoz sisnir sistemini koruyucu etkiye sahiptir.

Havuç

Havuç lif oranı en yüksek olan sebzelerden biridir. Ara öğünlerde havuç yiyerek uzun süre tok kalıp gün içinde daha az kalori alabilirsiniz. Havuç içerdiği yüksek glisemik oranı ile çok faydalıdır.  Optik sinirleri koruyan havuç gözler için çok faydalıdır. Damar sertliğini engeller, akciğer kanseri riskini düşürür.

Brokoli

Brokoli bol miktarda C vitamini içerir. Mide ve bağırsak kanseri riskini azaltır. Brokoli içerdiği yüksek potasyum ile yüksek tansiyona iyi gelir. Kalsiyum açısından zengin olan brokoli özellikle kadınlada görülen kemik erimesini önler. Sülfürofan içeren brokoli kanser hücrelerinin yayılmasını önler.

Patlıcan

Patlıcan bol miktarda lif içerdiği için sizi uzun süre tok tutar. Patlıcan B1, B6 vitaminleri açısından zengindir. Ayrıca patlıcan nasunin adında güçlü bir antioksidan içerir. Bu antioksidan vücudunuzdaki serbets radikallerle savaşarak sizi kanserden yaşlanma etkilerine kadar çok sayıda rahatsızlıktan korur.

Enginar

Enginar günlük lif ihtiyacınızın yarısını karşılar. Bol miktarda C vitamini içerir. İçerdiği magnezyum ile yüksek tansiyona iyi gelir. Enginar en fazla antioksidan içeren sebze olduğu için sizi kansere ve çok sayıda rahatsızlığa karşı korur.  Kan basıncını ve kas sistemini düzenler.

Tere (Su teresi)

Tere portakaldan daha fazla C vitamini içerir. Terenin içindeki kalsiyum oranı sütten de daha fazladır. Her gün belli miktarda tere yemek sizi kansere karşı korur.Diyet Sebzeleri başlıklı bu makale 10-07-2011 tarihinden itibaren 214 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Diyet Sebzeleri

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Diyet Sebzeleri Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.