reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Diyet Egzersizi

Zayıflama Diyet Egzersizi konusunu yazdır Diyet Egzersizi konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 13-07-2011 tarihinde saat 15:09:06 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 192 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Diyet yaparken egzersizlerle diyetinizi desteklerseniz kilo vermeniz kolaylaşır.Diyet egzersizleri yapacaksınız, Peki iyi bir egzersiz programı nasıl olmalıdır, diyet egzersizleri nelerdir ve nasıl yapılır dikkat edilmesi gerekilenler

İyi bir egzersiz programı nasıl olmalıdır ?


Günümüzde karşılaştığımız en sık sorunlardan birisi kilo fazlalağıdır. Fakat çoğu kimsede düzenli egzersiz yapmamaktadır. Egzersizin en büyük yararı kalp ve akciğer kapasitelerini koruması ve iyileştirmede yardımcı olmasıdır. Egzersiz programını uygulamaya geçmeden önce sağlık kontrolünden geçmenizin önemi vardır.

Egzersiz fizyolojisine dikkat etmeliyiz.


Uzun yıllardan beri hastalığı olan kişiler öncelikle bir uzman hekimlere başvurmalı ve bu kişinin kapasitesine uygun yapabileceği egzersizler belirlenmelidir. Bunu dikkate almayan kişilerde ciddi yaralanmalar meydana gelebilir. Aşırı yapılan egzersiz programları vücutta yaralanma ve yüksek derecede bir yorgunluğa sebebiyet verebilir. Bir diğer husus ise çok aşırı yapılan egzersizler sağlıklı kişilerde bile kalp krizine neden olabilir. Egzersiz yaparken aynı anda sıvı kullanımına dikkat edin bol bol su için.

Her yaşta kişi sağlığını korumak amacı ile egzersiz yapabilir, faydası vardır. Ancak egzersiz programı kişilerin yaş grubuna göre değişiklilik gösterir.


Egzersiz


Bütün egzersiz formları her kişiye aynı yararı sağlamaz. Koşturma, yürüyüş, yüzmek ve bisiklet sürmek gibi fleksör, ekstansör kas gruplarının ritmik olarak kasılması ile gevşemesş kanın kalpten kaslara doğru ve ordan kalbe doğru akmasını kolaylaştırır. Ağırlık kaldırarak izometrik kasılmalar esnasında kan damarlarına basınç yaparak kan akımını azaltır, bu sebeple kan geriye doğru yönelir.

Diyet Egzersizi başlıklı bu makale 13-07-2011 tarihinden itibaren 192 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Diyet Egzersizi

Sayfayı Paylaş:





Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Diyet Egzersizi Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  






Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.