reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Baklagiller

Zayıflama Baklagiller konusunu yazdır Baklagiller konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 12-07-2011 tarihinde saat 14:09:17 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 187 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Hemen hemen her hafta mutfağımıza giren baklagiller çok sayıda yemekte kullanılıyor. Fiyatları ve Türk damak tadına uyumu ile oldukça tercih edilen baklagiller ihtiyacımız olan birçok besini barındırıyor.

Baklagiller yüksek oranda lif ve protein içerirler. Baklaların içerdikleri protein miktarı kırmızı et ile karşılaştırılabilir. Bu yüzden protein ihityacınızı karşılamak için tercih etmeniz gereken başlıca sebzeler baklagillerdir.

Baklagillerin içerdiği yüksek lif oranı sizi uzun süre tok tutar. Diyet baklagiller yemekleriyle kalori tüketiminizi azaltıp yağ birikmesini yavaşlatabilirsiniz. Bu yemekler sayesinde öğün arasında gelen atıştırma ihtiyacınız azalır ve akşam yemeğinden sonra daha uzun süre tok kalırsınız. Diyetinize baklagillerden oluşan diyet yemekleri ekleyerek göbek yağlanmasını yavaşlatabilir, daha kolay zayıflayabilirsiniz.

Baklagiller iyi bir antioksidan deposudur. Bu antioksidanlar vücudunuzda gezinen, hücre bozulmasını hızlandırarak sayısız hastalığa neden olan serbest radikallerle savaşır. Serbest radikaller yüz kırışıklıkları ve sarkma gibi yaşlanma etkilerinden de sorumludurlar. Baklagillerdeki antioksidanlar serbest radikalleri yok ederek yaşlanma etkilerini yavaşlatır.

Baklagillerin sağlığınız üzerindeki olumlu etkileri bunlarla sınırlı değil. Düzenli olarak baklagil yiyerek kalp rahatsızlıkları, kanser ve tip 2 diyabet riskinizi azaltmış olursunuz.


Baklagiller başlıklı bu makale 12-07-2011 tarihinden itibaren 187 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Baklagiller

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Baklagiller Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.