reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Penis Büyütme Penis Uzatma

Zayıflama Penis Büyütme Penis Uzatma konusunu yazdır Penis Büyütme Penis Uzatma konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Prof. Dr. Kutlu Sevin   
Bu makale 23-08-2009 tarihinde saat 23:41:16 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 16525 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Çeşitli nedenlerle hormonal, ya da genetik sebeplerle penis normalden çok daha kısa veya küçük olabilir, bunu düzeltmek için penis büyütme ya da penis uzatma ameliyatları yapılmaktadır. Penis: içinde uzunlamasına süngerimsi dokular içeren ve içinde idrar ve meninin geçtiği kanalı içeren erkeklik organıdır. Cinsel heyecan ile beyin bu organın içindeki süngerimsi dokulara kan pompalar ve penis sertleşerek birleşmeye hazır hale gelir. Penis sertleşme halindeyken boyuna ve enine büyür. Ergenliğe ulaşmış bir erkeğin penisinin ortalama uzunluğu gevşek halde 3 ile 6 cm arasında, sertleşme halindeyken ortalama 10-12 cm boyunda olur. Bununla birlikte penisin büyüklüğü kişiden kişiye çok farklılık gösterebilir. Yaygın olarak bilinenlerin tersine penisin büyüklüğü, deri rengi ya da kişinin boyu ile ilgili değildir. Penis boyu ortalama 14 cm olmakla beraber 10-12 cm arası uzunlukta ve 2-3 cm kalınlıkta penisler normal boyutlardadır. Gerçek küçük penis ise, standart değerlerden 3 - 4 cm kısa olan penistir. Ayrıca penisin normal durumu ile sertleşme durumu arasında büyük farklar olabilir. Yani sönükken çok iri gözüken bir penis sertleştiğinde daha büyük bir hal almayabilir. Bütün erkekler penislerinin büyüklüğü ile yakından ilgilidirler. Bu bir erkeklik gücü daha doğrusu bir güç sembolü haline gelmiştir.

Erkeğin cinsel organına verilen güç soyunmayla beraber korkunç bir yarışa girer.  Ama peniste veya cinsel ilişkide önemli olan penisin boyu değil, işlevidir. Bugün yeni ameliyat teknikleri sayesinde penis boyları uzatılabilmekte, ince penisler çeşitli yöntemlerle kalınlaştırılabilmektedir. Çok başarılı sonuçların yanı sıra pek sonuç alınamayan ameliyatlar da olabilmektedir. Çok karmaşık olan penis yapısını herhangi bir şekilde çekerek uzatmak mümkün değildir.

Yapılan penis uzatma ameliyatları daha çok pubis kemiği ile penis kökü arasındaki ön bağın kesilerek penisin doku içindeki bir kısmının dışarı çıkarılmasına dayanmaktadır. Ancak bu ameliyatlar çok riskli ameliyatlardır ve genellikle penisin ereksiyon durumunda değil gevşek durumdaki uzunluğunu arttırabilirler.  Penis büyütme ameliyatları ise daha çok birtakım dolgu maddeleri ile penis kalınlığının arttırılmasına yöneliktir. Bu ameliyatları olmadan önce mutlaka doktorunuza tüm risklerini ve yan etkilerini sorunuz.

Penis büyüttüğü ileri sürülen vakum pompaları büyütmek bir yana penis sertleştiğinde içindeki kanı tutan kapakçıklara ters basınç yolu ile zarar vermekte ve sertleşme problemleri yaratmaktadır. Bu yüzden kullanılması zararlıdır. Normal standartlardaki boylar için penis boyunuz ne ise odur, yapabileceğiniz tek şey performansınızı geliştirmek veya boşalma sürenizi uzatmaya çalışmaktır.

Hiç bir penis şekil olarak cetvelle çizilmiş gibi dümdüz değildir veya düzgün sınırlara sahip değildir. Bu farklar kişiden kişiye göre değişmekte, kiminde çok az bir sağa veya sola eğrilik olurken bazılarında bu daha fazladır. Eğer bu eğrilik sizin cinsel ilişki kurmanızı engelliyor, ilişki sırasında size veya partnerinize acı veriyorsa bu düzeltilmesi gereken bir sorundur. Bir de eğer kişi ciddi anlamda penisinin eğriliğinden estetik açıdan, yani görüntüsünden rahatsız oluyor ve bu yüzden soyunmaktan kaçınıyor veya ilişkiye giremiyorsa bu da düzeltilmesi gereken bir sorun sayılır. Penis eğriliği düzeltilir mi?  Evet, her şey yapılabildiği gibi (bu gün yeniden el, parmak veya penisin yapılabildiği bir bilgi ve teknolojiye sahibiz) penis eğriliği de düzeltilebilmektedir.

Ben penis uzatma ya da penis büyütme ameliyatlarını yapmıyorum. Yukardaki satırları bilgi vermek amacıyla yazdım.

 

Yazısı için  Sn. Prof. Dr. Kutlu Sevin'e teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.

 

Sn. Prof. Dr. Kutlu Sevin
Ankara Tıp Fakültesi


Penis Büyütme Penis Uzatma başlıklı bu makale 23-08-2009 tarihinden itibaren 16525 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Penis Büyütme Penis Uzatma

Sayfayı Paylaş:

Penis Büyütme Penis Uzatma için yapılmış yorumlar.
çok erken boşalıyorum bu sorunu çözebileceğim bir doğal yol var mıdır?
Yazan: nadika kazak - İzmir
Puan:çok erken boşalıyorum bu sorunu çözebileceğim bir doğal yol var mıdır?

"çok erken boşalıyorum bu sorunu çözebileceğim bir doğal yol var mıdır?"
  
Bu yorum 06-12-2010 14:09:54 tarihinde yazılmıştır...

Penis Büyütme Penis Uzatma Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.