reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Ginseng Faydaları Kırmızı Ginseng Kore Ginsengi

Zayıflama Ginseng Faydaları Kırmızı Ginseng Kore Ginsengi konusunu yazdır Ginseng Faydaları Kırmızı Ginseng Kore Ginsengi konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 05-09-2009 tarihinde saat 15:12:29 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 24838 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Latincesi: Amerikan ginsengi için Panax quinquefolius ve Kore ginsengi içinse Panax ginseng'dir. Ginseng'in botanik ismi olan "Panax", Yunanca "tam iyileşme" anlamına gelen "panacea" kelimesinden türetilmiştir.

Ginseng; Büyük kazık köklü çok yıllık otsu bir bitkidir. 6-8 yaşındaki bitkilerin köklerinin çapı 10 santimetreyi bulmakta olup, beyaz veya kırmızı renklidir. Bitkinin yaşlı etli ve çatallı kökleri, ilaç olarak kullanıldığından, Çin, Japonya, Kore gibi Uzakdoğu ülkelerinde yabani olarak bulunmasının yanısıra, kültürü (yetiştirilmesi) de yapılmaktadır.

Ginseng, Bitki ginsenosit adı verilen triterpenik saponositler, panaxosidesitler, panaxatnol, D grubu vitaminler taşımaktadır. Ginseng, Çin tıbbının çok meşhur bir bitkisidir.
 

Ginseng Başlıca Faydaları:

 
  • Bitkinin kan basıncını düzenleyici
  • Kalp kuvvetlendirici,
  • Kolestrol seviyesini düşürücü,
  • Merkezi sinir sistemini uyarıcı ve özellikle yorgunluğu giderici özelliği vardır.
  • Ayrıca iştah açıcı ve cinsel gücü kuvvetlendirici etkisi bulunmaktadır.

Ginseng'in tüm şifalı bitkiler içerisinde en etkili adaptogen (strese karşı direnci artıran bir ajan) olduğu düşünülür.

Ginseng, fiziksel aktiviteleri ve vücut direncini artıran bir bitkidir ve fiziksel ve mental (zihinsel) dayanıklılığı artırır.

Ginseng'in uzun bir süreden beri, özellikle erkeklerin üretkenliğini, erkeklik hormonu (testesteron) ve sperm miktarını, cinsel gücünü ve dolaşım sistemlerini (özellikle prostata karşı) olumlu bir şekilde etkilediği de düşünülmektedir.

Ginseng'in kadınlar üzerindeki beynin hafıza (bellek) merkezlerini uyarıcı etkisinin bulunması ise yenidir.

M.S 1. yüzyıla ait bir Çin metnine göre; Ginseng, zihni güçlendirici, irfan ve bilgeliği artırıcı bir şifalı bitki olarak tanımlanmakta ve düzenli kullanımının yaşam süresini artıracağı belirtilmektedir.
 
kaynak: wikipedia

Ginseng Faydaları Kırmızı Ginseng Kore Ginsengi başlıklı bu makale 05-09-2009 tarihinden itibaren 24838 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Ginseng Faydaları Kırmızı Ginseng Kore Ginsengi

Sayfayı Paylaş:

Ginseng Faydaları Kırmızı Ginseng Kore Ginsengi için yapılmış yorumlar.
Ginseng Diğer Faydası
Yazan: Melek - Eskişehir
Puan:Ginseng  Diğer Faydası

"Ginseng ayrıca saçlar içinde çok faydalı bir ürün bu yönü kimse tarafından pek bilimiyor bu nedenle şampuan üreticileri bunu keşfedif diğer iki çok faydalı doğal ürünüde karıştırarak saç dökülmesi ve bakımı için oldukça etkili bir ürün çıkardılar yeni trend oldu bu ürün çok yerden duyduğumdan bende aldım etkili oldu heryerde var zaten çok satıldığı için herkes üretmeye başladı Damla Sakızlı Şampuan Ginseng Bambu olarak geçiyor "
  
Bu yorum 16-04-2011 00:45:50 tarihinde yazılmıştır...

ginseng bitkisinin afrodziyak etkisi
Yazan: ilker yayla - İstanbul
Puan:ginseng bitkisinin afrodziyak etkisi

"Ginseng bitkisi içeren bir afrodizyak hap kullanmıştım. Gerçekten ginseng bitkisinin bu kadar etkili olacağını sanmıyordum..."
  
Bu yorum 01-06-2011 23:50:39 tarihinde yazılmıştır...

kırmızı ginseng
Yazan: Hakan - İstanbul
Puan:kırmızı ginseng

" Kirmizi kore ginsenki hakkinda size rahatlikla sunu söyliye bilirim, is konsantrasyonunu ve hayat motivasiyonunu en üst seviyeye cikartan bir bitki fakat gecek kirmizi giseng bulmaniz gerekiyor."
  
Bu yorum 22-08-2011 14:24:15 tarihinde yazılmıştır...

Ginseng Faydaları Kırmızı Ginseng Kore Ginsengi Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.