reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Erken Boşalmanın Nedeni ve Hatalı Sünnet

Zayıflama Erken Boşalmanın Nedeni ve Hatalı Sünnet konusunu yazdır Erken Boşalmanın Nedeni ve Hatalı Sünnet konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 11-06-2009 tarihinde saat 11:40:57 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 11389 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Okulların kapanması ile birlikte sünnet mevsimine girilirken, ürolog Dr. Hakan Güzel, erkekliğe ilk adım olarak bilinen sünnetin uzman ellerde yapılmasının cinsel yaşam için büyük önem taşıdığını, hatalı yapılan sünnetin ileride sertleşme ve erken boşalma sorunlarına neden olduğunu söyledi.

Adana’daki Cinsel Yaşam Üroloji, Psikiyatri ve Cinsel İşlev Bozuklukları Merkezi’nin kurucusu Dr. Hakan Güzel, mahallelerde ‘sünnetçi’ olarak bilinen ehil olmayan kişilere sünnet yaptırılmamasını istedi. Bu kişilerin yaptığı hatalı sünnetlerin aşırı kanama, iltihaplanma, bulaşıcı sarılık, penis başının çürümesi, peniste eğrilik sorunları yaratabildiğini belirten Dr. Güzel, “Elektrokoter veya lazer kullanılan sünnetlerde dokuda gizli yanıklar oluşabiliyor. Böyle hatalı yapılan sünnetler, kişiye ilerleyen yıllarda sertleşme ve erken boşalma sorunları yaşatıyor” dedi.
Dr. Güzel, çocuğun yaşının da sünnette önemli bir nokta olduğunu vurgularken, 0- 2 yaş arasındaki çocukların lokal anestezi ile sünnet edilebileceğini, ancak 2- 7 yaş arasındaki çocuklara ruhsal açıdan etkilenmemesi için mutlaka genel anestezi uygulanması gerektiğini anlattı. Dr. Güzel, 8 yaş ve üzeri çocukların sünnetinin ise lokal anestezi ile yapılabileceğini kaydetti.

‘ERKEN BOŞALMA ORANI YÜZDE 30’

Yapılan araştırmalarda, Türk erkekleri arasında erken boşalma görülme sıklığının yüzde 30 olduğunun ortaya çıktığını kaydeden Dr. Güzel şu bilgileri verdi:
“Erken boşalma ilişkinin hemen başında, ön sevişme veya vajinal girişin ilk bir dakikası içinde erkeğin boşalmasını kontrol edememesi, ilişkilerinin tamamının da bu şekilde olması halidir. Erken boşalmanın toplumumuzda görülme sıklığı yüzde 30’dur. Erken boşalmanın tanımında erkeğin vagen içinde kalış süresi çok önemlidir. Kaliteli bir cinsel ilişki için erkeğin sertliğinin tam ve vagen içinde kalma süresi ortalama 8- 15 dakika olmalıdır. Türkiye’de yapılan çalışmalarda, bu süre ortalamanın çok altında olup 3.7 dakikadır.”
 
Kaynak: Milliyet

Erken Boşalmanın Nedeni ve Hatalı Sünnet başlıklı bu makale 11-06-2009 tarihinden itibaren 11389 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Erken Boşalmanın Nedeni ve Hatalı Sünnet

Sayfayı Paylaş:

Erken Boşalmanın Nedeni ve Hatalı Sünnet için yapılmış yorumlar.
erken boşalmayı önlemek
Yazan: Mustafa Günaltan - Gaziantep
Puan:erken boşalmayı önlemek

"hadi diyelim birkazadır oldu :) peki erken boşalmayı önlemenin bir yolu yokmu?"
  
Bu yorum 16-06-2009 19:00:12 tarihinde yazılmıştır...

penis büyütücü haplar
Yazan: Nihat - Afyon
Puan:penis büyütücü haplar

"merhaba, internette satılan penis büyütücü haplar var. satanlar hem büyümeden bahsediyor hemde erken boşalma gibi değişik cinsel sorunları çözdüğünü söylüyor ama denemek lazım tabi. deneyen var mı acaba."
  
Bu yorum 02-07-2009 03:45:40 tarihinde yazılmıştır...

erken boşalmanın tedavisi var mı veya hangi ilacı kullanmam gerekir?
Yazan: mehmet özcan - Muğla
Puan:erken boşalmanın tedavisi var mı veya hangi ilacı kullanmam gerekir?

"sevgili hocam erken boşalmanın tedavisi var mı veya hangi ilacı kullanmam gerekir hocam .lütfen yazarmısınız. saygılar."
  
Bu yorum 29-12-2010 11:02:39 tarihinde yazılmıştır...

yanlış yapılan sünnet
Yazan: TEVFİK MERT - Kayseri
Puan:yanlış yapılan sünnet

"değerli zayıflama bilgileri çalışanları, biz bir anne ve baba olarak bir sorunumuz var. oğlum 3 yaşında iken sünnet oldu.Yapılan sünnet operesyonunda ait derinin fazla kesilip dikilmesi ile hatalı sünnet olduğunu başka bir doktor tarafından öğrendik.Şu an da oğlum 11 yaşında ama penisin de büyüme ve sertleşme yok.Annesinin bu konu hakkında cok sıkıntı içinde bulunuyor ve nasıl bir yol izlemesi gerektiğini bilimiyor. Bu konu hakkında nasıl bir tedavi aşaması olduğunu ve bizler nasıl tedavi ettireceğimiz hakkında bizi bilgilendirir seniz bizleri cok mutlu edersiniz. Cevabınızı en kısa zamanda bekliyoruz. mert ailesi"
  
Bu yorum 01-10-2011 18:19:12 tarihinde yazılmıştır...

Erken Boşalmanın Nedeni ve Hatalı Sünnet Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.