reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Erken Boşalma Nedir? Erken Boşalma Nedenleri? Erken Boşalma Tedavisi

Zayıflama Erken Boşalma Nedir? Erken Boşalma Nedenleri? Erken Boşalma Tedavisi konusunu yazdır Erken Boşalma Nedir? Erken Boşalma Nedenleri? Erken Boşalma Tedavisi konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 11-09-2009 tarihinde saat 18:35:33 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 58484 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Erken boşalma birçok erkeğin ortak sorunudur. Bilimsel araştırmalar erkeklerin %70'nin erken boşalma problemi yaşadığını göstermektedir. Erken boşalma erkekte suçluluk, utanç, hayal kırıklığı ve cinsel tatminde azalma gibi sorunlara yol açar.

Erken boşalma, her yaşta olmakla beraber daha çok genç erkeklerde görülür. Bu durum bazen ilk ilişkiden itibaren ortaya çıkabileceği gibi daha sonradan da oluşabilir. Düzensiz cinsel ilişki, gerginlik, partneri tatmin edememe endişesi gibi durumlarda da ortaya çıkabilir.

Birçok erkek zaman zaman erken boşalma problemi yaşamaktadır. Kalıcı erken boşalmanın ise hem erkeğin hem partnerinin seksüel fonksiyonları üzerine zararlı etkileri vardır.

Erken Boşalma Nasıl Oluşur?

Erkekler arasında "Erken gelmek" , "Erken orgazm"  veya "Hızlı boşalmak" olarak da ifade edilen erken boşalma, cinsel ilişki sırasında erkeğin vajinaya girmeden, giriş sırasında veya hemen girdikten sonra boşalması olarak tanımlanabilir. Bu durumda erkeğin boşalma süresini istemli olarak denetlemesi ve kontrolü bozulmuştur.

Cinsel olarak sağlıklı olan  erkekte boşalma refleksi üzerinde kontrollü denetim vardır. Kontrollü cinsel yaşam saatlerce boşalmadan kalmak veya eşinin orgazm olmasını beklemek değil, uyarılma ve haz durumundayken cinsel ilişkiyi sürdürebilme ve istediği zaman boşalabilme demektir. Bir erkek bazen hızlı ve heyecan verici bir boşalmayı tercih edebilirken bazen de beş, on hatta onbeş dakika süren bir ilişki isteyebilir.

Bunların hepsi normal süreçlerdir. Erken boşalma sorunu olan erkekler ise istemli boşalma kontrolünü bilmezler. Boşalma zamanını seçme şansları yoktur. İsteseler de istemeseler de uyarılma düzeyine ulaşır ulaşmaz hızla  istemsiz  ve kontrolsüz olarak boşalırlar. Çalışmalar bu problemin erkeklerin %70� inde endişelenmeyi gerektirecek bir boyutta olduğunu göstermektedir.

Erken Boşalmanın Sebepleri Nedir?

Erken boşalma erkeklerde  bazen ilk ilişkiden itibaren ortaya çıkabileceği gibi bazı durumlarda da daha önce problemi olmayan bir kişide daha sonra gelişebilmektedir. Düzensiz cinsel ilişki en önemli faktörlerden biridir. Ayrıca ilişkiye verilen önem ve gerginlik yani performansın çok önemli olarak algılandığı durumlarda da ortaya çıktığı görülmektedir.

Erkeğin cinsel birleşme ve seks olayına  verdiği değer, önemin fazla olması, yani performans anksiyetesinin yoğunluğu, düzensiz cinsel ilişki ya da nörojenik psikolojik  hassasiyetin varlığı erken boşalmayı yaratmada önemli faktörler olarak görülmektedir. En sık sebepler;

 • Seyrek cinsel ilişkide bulunmak. Uzun süre kadından  ayrı olanlarda, cinsel ilişkiye ara verdikten sonra tekrar cinsel ilişki kurmaya çalışanlarda erken boşalma olabilir.
 • Yaş ilerledikçe ve düzenli bir cinsel hayatı olanlarda cinsel ilişkinin esrarının, cazibesinin  ve cinsel organların hassasiyetinin azalması sebebiyle boşalma gecikebilir.
 • Stres, cinsellikle olsun veya olmasın  erken boşalma problemine sebep olur.
 • Tecrübesiz, genç erkekler de çabuk ve hızlı  boşalabilirler.
 • Korku, üzüntü ve sevinç duygularının çok kuvvetli olduğu zamanlarda bedenin bunlara uyum sağlaması çok sınırlı ve yetersiz kalır. Erken boşalmayı tetikleyebilir.
 • Erken boşalmaya sebep olan faktörlerden biri, erkeğin ergenlik çağında çok sık mastürbasyon  yapmış olmasıdır. Bu şekilde boşalmaya şartlanmış olan bünye daha sonra bu alışkanlığı değiştiremez ve sonuç olarak erken boşalma meydana gelebilir.
 • Erken yaşta ve uygunsuz ortamlarda ilk cinsel deneyimini yaşamak.
 • Kadının isteksizliği. Eşinin isteksiz davranışları erkeğin psikolojik yapısını bozarak erken boşalmaya neden olabilir.  Ayrıca ilişki sırasında eşini memnun etmeye aşırı odaklanarak kendi denetimini sağlayamamak sonucunu doğurmaktadır.
 
 
Kaynak: geciktirici
 
 
geciktirici sprey satın al geciktirici krem satın al
 

Erken Boşalma Nedir? Erken Boşalma Nedenleri? Erken Boşalma Tedavisi başlıklı bu makale 11-09-2009 tarihinden itibaren 58484 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Erken Boşalma Nedir? Erken Boşalma Nedenleri? Erken Boşalma Tedavisi

Sayfayı Paylaş:

Erken Boşalma Nedir? Erken Boşalma Nedenleri? Erken Boşalma Tedavisi için yapılmış yorumlar.
erken boşalıyorum ne yapabilirim
Yazan: kemal - Aksaray
Puan:erken boşalıyorum ne yapabilirim

"utancıma kimseye danışamıyorum arkadaşlar ben bu dertten nasıl kurtulabilirim. ilişkiye başlamam bitmemle bir oluyor. ne olduğunu bile anlamıyorum. yokmu çaresi?

Geciktirici Reklam:
geciktirici "
  
Bu yorum 11-09-2009 18:28:30 tarihinde yazılmıştır...

erken boşalıyorum ne yapmalıyım
Yazan: uğur - Aydın
Puan:erken boşalıyorum ne yapmalıyım

"bende erken boşalıyorum yukarıda yazdığınız önerileri dikkate almaya çalışıyorum ama olmuyor. erken boşalmayı önleyen ilaç yokmu kullansak"
  
Bu yorum 29-10-2009 18:48:06 tarihinde yazılmıştır...

erken boşalma ve tedavisi
Yazan: aslan barut - Ankara
Puan:erken boşalma ve tedavisi

"erken boşalma için ne gibi tedavi önerebilirsiniz birde cinsel ilişkiye ne kadar sıklık ile girirmelidir. hamilelerde ne zamana kadar cinsel ilişkiye girmek zarasızdır yardımcı olursanız sevinirim."
  
Bu yorum 10-02-2010 20:13:50 tarihinde yazılmıştır...

geciktiricinin zararları
Yazan: erkan - Aydın
Puan:geciktiricinin zararları

"geciktirici sprey kullanan var mı arkadaşlar bünyeye bir zararı varmı etkisi nasıl en önemlisi ileriye dönük yan etki gibi geciktiricinin zararları varmı?"
  
Bu yorum 15-02-2010 23:08:52 tarihinde yazılmıştır...

erken boşalan erkekler tedavi
Yazan: safa - Ankara
Puan:erken boşalan erkekler tedavi

"arkadaşlar bende sizinle aynı kaderi paylaşıyorum erken boşalmada tahmin ediyorum araştırmalarıma göre boşalmayı kendin ayarlıyorsun buda pc kası denilen kasıktaki bir çeşit kas işte araştırın eğer PC kasını kasığınızı sıkarak geliştirebilirseniz boşalmayı kası sıkarak engelleyebilirsiniz ben yıllardır çekiyorum bu sorunu ben pc kasını geliştirmeye başladığımda çok faydasını gördüm ama bıkıyor insan zamanla :(( allah yardımcınız olsun"
  
Bu yorum 11-05-2010 19:30:27 tarihinde yazılmıştır...

geciktirici ilaç isimleri
Yazan: mehmet gün - Antalya
Puan:geciktirici ilaç isimleri

"malesef bende de erken boşalma sorunu var. geciktirici ilaç kullanmak istiyorum etkili ve işe yarayan geciktirici ilaç isimleri verirseniz temin edip kullanmak istiyorum. Tşk ederim"
  
Bu yorum 30-07-2010 11:35:56 tarihinde yazılmıştır...

erken boşalıyorum bitkisel çözüm
Yazan: salih - Çanakkale
Puan:erken boşalıyorum bitkisel çözüm

"erken boşalıyorum bitkisel çözüm var mı acaba?"
  
Bu yorum 15-11-2010 21:23:12 tarihinde yazılmıştır...

yanlış sünnet sonucu penis eğriliği
Yazan: xbilinmeyen ben - Konya
Puan:yanlış sünnet sonucu penis eğriliği

"küçükken yanlış sünnet sonucu penisim eğri bunun için bi tedavi falan yokmu utancımdan kimseyede bişey söleyemiyorum :("
  
Bu yorum 11-12-2010 13:13:47 tarihinde yazılmıştır...

stres kaynaklı erken boşalma
Yazan: mösyö - Burdur
Puan:stres kaynaklı erken boşalma

"arkadaşlar bu psikolojik, derdiniz borcunuz sıkıntınız varssa oluyor. genç yaşta erken boşalma olmaz. biraz kafa dinleyin düzelir"
  
Bu yorum 30-06-2011 00:09:53 tarihinde yazılmıştır...

geciktirici hap zararları
Yazan: murat - İstanbul
Puan:geciktirici hap zararları

"bende de erken boşalma sorunu var. piyasada geciktirici ilaçlar haplar var. geciktirici hap kullanmayı düşünüyorum ama geciktirici hapların herhangi bir zararı varmı merak ediyorum. acaba geciktirici hap zararları nelerdir?"
  
Bu yorum 15-01-2012 13:46:46 tarihinde yazılmıştır...

Erken Boşalma Nedir? Erken Boşalma Nedenleri? Erken Boşalma Tedavisi Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
 • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
 • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
 • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.