reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Çocuklarda Beslenme

Zayıflama Çocuklarda Beslenme konusunu yazdır Çocuklarda Beslenme konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 04-07-2011 tarihinde saat 11:55:21 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 174 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Kanada’da yapılan bir araştırma, diyetle uyumlu olarak tüketilmeleri için üretilen gıdaların, çocukların sağlığı için risk olabilecegini belgeledi

Bilim adamları bu tip gıdaların istemeyerek de olsa şişmanlığa yol açabileceğini söylüyor. Kanadalı bilim adamları genç fareler üzerinde yaptıkları deneylerde onlara yiyeceklerin düşük kalorili olanlarını verdiler. Deneyler sonucunda bu gıdaların farelerin sonra daha fazla yemek yemelerine neden olduğu belirlendi.

Bilim adamları düşük kalorili gıdaların esasında çocuklar ve gençlerin vücutlarının mekanizmalarını bozduğunu belirtiyor.

Deneylerde düşük kolorili gıdalarla beslenen daha yaşlı ve ergin farelerde ise aynı sonuç gözlenmedi.

Bilim adamları bu duruma gerekçe olarak ise yaşlı ve ergin farelerin, yiyeceklerinin enerji değerini daha iyi tespit edebilmelerinin gösterdi.

Tüm bu bulguları içeren ve Alberta Üniversitesi’nin bilim adamlarınca hazırlanan çalışma, Obesity dergisinin son sayısında yayınladı.

Üniversiteden Doktor David Pierce, “Şu ana kadar öğrendiklerimize bakılırsa, çocuklar için, yeterli miktarda kaloriye sahip gıdalarla sağlıklı beslenip dengeli diyetler yapmak, düşük kalorili gıdalar yemekten daha iyi” dedi.

David Pierce, yaptıkları çalışmanın, çocukları sağlıklı kılmanın en iyi yolunun dengeli bir diyet ve egzersiz oldugunu hiddetle belirtiyor


Çocuklarda Beslenme başlıklı bu makale 04-07-2011 tarihinden itibaren 174 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Çocuklarda Beslenme

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Çocuklarda Beslenme Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.