reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Çileğin Faydaları Nelerdir?

Zayıflama Çileğin Faydaları Nelerdir? konusunu yazdır Çileğin Faydaları Nelerdir? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 10-07-2011 tarihinde saat 18:56:50 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 195 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Çilek az kalori ve çok lif içerdiği için harika bir atıştırmalık seçeneğidir. 150 gr çilek 49 kalori içerir. Çilek genellikle yoğun tadı ve kullanıldığı yerler yüzünden tatlı muamelesi gören bir meyvedir. Çoğu insan çileği pudra şekeri veya krem şanti ile yiyerek, kalori oranı çok düşük olan bir meyveyi tatlıya dönüştürür. Halbuki çilek diyet yaparken tüketmek için çok iiy bir seçimdir.

Çilek, her kırmızı meyve gibi yüksek miktarda antioksidan içerir. Çilekteki antioksidan vücuttaki serbest radikallerle savaşarak yaşlanma etkilerini geciktirir ve kanser de dahil olmak üzere çok sayıda hastalığı önler.

Harvard Üniversitesi Tıp Bölümü tarafından yapılan deneye 27.000 kadın katıldı. Yıllar boyunca süren deneyde bir grup kadın haftada en az 2 porsiyon çilek yerken diğer grup 2 haftada 1 porsiyondan fazla çilek tüketmedi. 2009 yılı Ağustos ayında açıklanan sonuçlara göre düzenli olarak çilek tüketen kadınların kalp rahatsızlıklarına yakalanma oranları, diğer gruba göre %14 daha az çıktı.

Çilek aynı zamanda yüksek oranda folik asit ve potasyum ile diğer meyvelerde ayrılır.

Dikkat


Çilek bozulmaya çok müsait bir meyvedir. Çilek diğer meyvelere göre daha kolay küflenir.Çileği aldıktan sonra en az 2 gün içinde tüketmelisiniz.

Çilek çok sayıda meyve gibi toplandıktan sonra olgunlaşmaya devam etmez. Bu yüzden yanlızca tamamen olgunlaşmış çilekleri satın alın.Çileğin Faydaları Nelerdir? başlıklı bu makale 10-07-2011 tarihinden itibaren 195 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Çileğin Faydaları Nelerdir?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Çileğin Faydaları Nelerdir? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.