reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Yüksek Enerjili Besinler

Zayıflama Yüksek Enerjili Besinler konusunu yazdır Yüksek Enerjili Besinler konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 02-08-2011 tarihinde saat 14:25:29 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 165 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Sağlık Bakanlığı, obezite riskinin en aza indirilmesi için yiyecek alışverişinin tok karnına yapılması,yüksek enerjili besinlerin tüketilmemesi ve öğün atlamadan sık aralıklarla az yemek yenilmesi önerilerinde bulundu.
     
Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri'nden yapılan yazılı açıklamada, şişmanlığın birçok hastalığa zemin hazırlayan, önlenmediği takdirde yaşam süresini ve kalitesini olumsuz yönde etkileyen önemli bir sağlık sorunu olduğu bildirildi.

Türkiye'de şişmanlığın görülme sıklığının gittikçe arttığı ve sağlık üzerindeki etkilerinin de ciddi boyutlara ulaştığına dikkat çekilen açıklamada, şişmanlığın kalp damar hastalıkları, felç, şeker,bazı kanser türleri, solunum yetersizlikleri ile kemik ve eklem hastalıklarının ortaya çıkışını hızlandırdığı kaydedildi. Açıklamada, orta yaş grubu şişman oranının, normal ağırlıktaki erkeklere göre 11 kat daha fazla olduğuna işaret edildi.

ÖNERİLER...

     
Bakanlık açıklamasında, obezite riskini en aza indirmek için yiyecek alışverişinin tok karnına yapılması, yenilmemesi gereken ve yüksek enerjili besinlerin satın alınmaması, alışverişe liste ile hazırlanıp çıkılması, boş zamanlarda yiyecek atıştırmak yerine egzersiz yapılması, öğün atlamadan sık aralıklarla azar azar yemek yenilmesi, göz önünde yiyecek bulundurulmaması, yemekte küçük, salatada büyük tabak, servis yapılırken ise küçük kepçe seçilmesi, tabağa yenilecek kadar yemek alınması, yemeklerin mümkün olduğunca yavaş ve iyi çiğnenerek yenilmesi, yemek yerken başka aktiviteler yapılmaması ve akşam yemeğinden sonra bir şey yenilmemesi tavsiye edildi.


Yüksek Enerjili Besinler başlıklı bu makale 02-08-2011 tarihinden itibaren 165 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Yüksek Enerjili Besinler

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Yüksek Enerjili Besinler Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.