reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Yoğurt Ve Faydaları

Zayıflama Yoğurt Ve Faydaları konusunu yazdır Yoğurt Ve Faydaları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 22-07-2011 tarihinde saat 16:16:01 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 476 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Yoğurt zengin bir karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve mineral kaynağıdır. İçinde bol miktarda kalsiyum, potasyum, fosfor, B12 ve B2 vitamini içerir.

Yoğurt özellikle kadınlar için çok önemli bir besindir. Kemik erimesi kadınlarda oldukça sık görülen bir rahatsızlıktır. Kemik erimesinin önlemek için kadınlar spor yapmalı ve bol miktarda kalsiyum tüketmelidir. Düzenli olarak yoğurt yiyerek kemik erimesini öneleyebilirsiniz. Ayrıca yoğurttaki kalsiyum, magnezyum ve potasyum damarların genişlemesini sağralarak yüksek tansiyonu düşürür.

Yoğurt suyu kas ve kemik yapınızı güçlendiren besinler içerir.Yoğurt suyunda (ve peynir altı suyunda) whey proteini bulunur. Whey proteini kas geliştirenlerin kullandığı, kasları besleyen zengin bir proteindir. Yoğurt kas, kemik, sinir ve bağışıklık sistemlerinin yapılanması için çok önemli olan amino asitleri içerir.

Yoğurt sinidirm sistemini çalıştıran ve arındıran yararlı bakteriler içerir. Bazı besin zehirlenmelerinde yoğurt yavsiye edilir.  Ayrıca yoğurdun sindirimi çok kolaydır ve bu sayede de sinidirim sorunlarına iyi gelir.

Yoğurt ayrıca sağlıklı bir ara öğündür. Mesela evde light yoğurttan hazılayacağınız ev yapımı meyveli yoğurt tatlı yeme isteğinizi bastırır. En sevdiğiniz meyevelri bir kap soğuk yoğurdun için dilimleyin ve lezzetli tatlınızın tadını çıkartın.


Yoğurt Ve Faydaları başlıklı bu makale 22-07-2011 tarihinden itibaren 476 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Yoğurt Ve Faydaları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Yoğurt Ve Faydaları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.