reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir?

Zayıflama Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir? konusunu yazdır Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 12-07-2011 tarihinde saat 14:38:25 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 208 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Yeşil çay genellikle popüler diyetlerle adı anılan, hayatlarımızda yeni yeni yer etmeye başlayan bir içecek. Ancak yeşil çayın kökeni bir ünlü diyetine değil, uzak doğuya, 4.000 yıl öncesine dayanıyor.

Yeşil çay birden fazla işlevi olan neredeyse kusursuz bir diyet içeceğidir. Yeşil çay aynı anda hem metabolizmanızı hızlandırırak daha fazla kalori yakmanızı sağlar, hem de iştahınızı keserek kalori tüketiminizi azaltır.

Yeşil çay vücudunuzdaki insülin üretimini azaltarak kan şekeri seviyenizi dengeler. Bu şekilde iştahınız kontrol altına alınır ve vücudunuzda biriken yağ miktarı azalır.

Doksanlı yılların sonunda yapılan bir araştırmaya göre yeşil çay içmek enerji tüketiminizi arttırıyor. Yeşil çayın içindeki ana polinefol olan EGCG etkili bir termojeniktir. Bu termojenik madde ile metabolizmanızın daha fazla yağ yakar.

Diyet


Yeşil çay için özel bir diyet programı uygulamanız şart değil. Yeşil çayı düzenli olarak içerek zayıflama sürecinize önemli bir katkıda bulunabilirsiniz.

Uzmanlar her öğünde 1 bardak yeşil çay içmenizi öneriyor. Yeşil çayın etkilerini eksiksiz hissetmek istiyorsanız günde 4-5 bardak içmeniz tavsiye ediliyor.

Hangi diyeti uygularsanız uygulayın, yeşil çayı rahatlıkla içebilirsiniz. Düzenli yeşil çay tüketmek çin yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekmiyor.

Yeşil çay bağışıklık sisteminizi de güçlendirdiği için zayıflamanın yanında pek çok artıya da sahip.

Sadece yeşil çay içerek zayıflayamazsınız ancak kilonuzda hafif düşüşler görebilirsiniz. Önemli olan diyet yaparken yeşil çay içmenizdir.

Kafeine karşı fazla duyarlıysanız düzenli olarak yeşil çay tüketmek uyku düzeniniz ve sinir sisteminizde beklenmedik etkilere neden olabilir.


Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir? başlıklı bu makale 12-07-2011 tarihinden itibaren 208 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.