reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Tenya Yumurtası

Zayıflama Tenya Yumurtası konusunu yazdır Tenya Yumurtası konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 20-07-2011 tarihinde saat 17:44:22 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 539 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Hollywood özellikle son yıllarda korkunç bir ‘zayıflık’ hastalığının perçesinde. Bugün artık iş ‘sıfır bedenlere’ kadar ulaşmış durumda. Ama geçmişte de yani tıpkı Marilyn Monroe gibi balık etli kadınların gözde olduğu dönemde de durum pek farklı değildi. Yine sahneye çıkan ya da kamera karşısına geçen kadın yıldızların daha çok beğenilmek için hep zayıf hatta daha zayıf olması gerekiyordu. Üstelik spor ya da diyet gibi klasik yöntemlerin işe yaramadığı durumlarda uygulanan daha ‘garantili’ bir yol da vardı.

İtalyan gazeteci Alfonso Signorini’nin ülkemizde Çok Gururlu Çok Kırılgan adıyla yayınlanan ve efsane diva Maria Callas’ın yaşamını anlatan romanında da bu konuya değiniliyor. Küçüklüğünden beri fazla kilolarıyla başı dertte olan Callas sadece ilahi sesiyle değil görüntüsüyle de kusursuz olabilmek için zayıflamaya karar veriyor. Bunun için başvurduğu doktor da ona iki yöntem öneriyor: Yemek sırasında iştahının kesilmesi için kokain kullanmak ya da tenya yumurtası yutmak. Callas her ne kadar zor olsa da ikinci yolu seçiyor. Ve 3 ay boyunca bedeninde yaşayacak olan tenya yumurtalarını şampanyayla birlikte yutuyor. Sonuç: Callas, 1 ayda 16 kilo kaybedip yepyeni bir çehreye bürünüyor.
Üstelik kitapta anlatıldığına göre 1950′li yıllarda bu yöntemi uygulayan tek ünlü Maria Callas da değil. Bir doktor gözetiminde tenya yumurtası yutarak kilo kaybetmeyi deneyen ünlüler arasında Greta Garbo, Marilyn Monroe, Rita Hayworth ve Jayne Mansfield gibi bir dönemin efsane yıldızları da bulunuyor.

Görünen o ki her ne kadar yöntemler farklı olsa da bugün de gösteri dünyasının kadın yıldızları her zaman zayıf kalabilmek için kimi zaman olmadık yöntemlere de başvurmak zorunda kalıyorlar.

sakın bu yumurtalar ile zayıflamayı düşünmeyin. vücuda büyük zararları var. işte özellikleri….

Sığır tenyası:
Sığır şeridi, silâhsız şerit, abdest bozan da denir. Boyu çok uzundur. Ortalama 5-10 metreyse de 15 hattâ 25 metre kadar olanları da görülmüştür. Eni 2-7 mm olan vücûdunda ortalama 1500 kadar krem renkli halka (proglotist) bulunur. Yetişkinlerin başında rostellum (yuvarlak disk) ve çengelleri yoktur. Bundan dolayı silâhsız şerit denmiştir. Başında dört yuvarlak çekmen vardır. Bunlarla barsağa tutunur. Bir halkada hem dişi, hem de erkek üreme organı bulunur (Çift eşeyli). Gebe halkalarda rahim, yumurtalarla doludur. Bütün halkayı kaplar. Yumurtalar, yumurtlama deliği olmadığından ancak halkaların parçalanmasıyla dışarı çıkabilirler. Gebe halkalar dışkılama sırasında dışkıyla, bâzan da kendiliğinden makattan çıkar.

Yumurtası yuvarlak 35 mikron çapındadır. Dış kısmında kahverengi, çizgili bir örtü vardır. Yumurta içinde altı çengelli embriyon bulunur. İnsan barsağında genellikle bir tek sığır tenyası yaşar ve ömrü 18 yıl hattâ daha uzun olabilir. Besinini bulunduğu vücut ortamından sağlar.

Son konak olan insanın ince barsağında yaşayan sığır tenyasının dışkıyla çıkarılan halkalarının dış vasatta parçalanmasıyla serbest kalan yumurtalar nemli toprakta iki ay kadar yaşayabilirler. Bunları yiyeceklerle alan veya suyla içen sığırlarda yumurtadan çıkan embriyon (onkosfer) barsak duvarına yapışır. Buradan büyük ve küçük kan dolaşımıyla çiğneme kasları, kalp, omuz, dil kasları gibi çizgili kaslara giderek yerleşir. İki ay içinde kurtçuk hâli (sistiserkus bovis) meydana gelir. Bu 10 mm boyunda, oval, beyaz ve ufak bir kesedir, ara konak vücudunda, dokuz ay kadar canlı kalabilir. Bu etleri pişirmeden yiyen insanlarda mîde suyu ve safra tesiriyle içerdeki baş dışa döner, barsağa yapışır ve boyun kısmından halkalar teşekkül etmeye başlar. Üç aylık kuluçka dönemi sonunda hastalık belirtileri meydana çıkabilir.

Hastalığın belirtileri: Şerit, ince barsağın mukozasını (iç duvarını) zedeler, insan hayâtının idâmesi için gerekli besin maddelerine ortak olur. Hastada açlık ağrıları meydana gelir. İştah bozukluğu, bulantı, kusma, ishal veya peklik şeklinde barsak bozukluğu görülebilir. Barsak pasajında tıkama yapabilir. Salgıladığı zehirli maddelerin tesiriyle toksemi belirtileri meydana gelebilir. Anemi (kansızlık) görülebilir. Bâzı mukavim insanlarda halkaların zamanlı-zamansız düşürülmesi dışında şikâyet olmayabilir. Halkalar, çok nâdiren akut apandisite sebep olabilirler. Bâzan sara veya histeriye benzer nöbetler meydana getirebilir.

Teşhis:
Dışkıda halka ve yumurtaların görülmesiyle konur. Halkalar hareketlidir. Karaciğer kelebeği ve domuz tenyasıyla karışır. Bunun için husûsi usullerle halkanın iyice incelenmesi ayırım yapmak için yeterlidir.


Tenya Yumurtası başlıklı bu makale 20-07-2011 tarihinden itibaren 539 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Tenya Yumurtası

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Tenya Yumurtası Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.