reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sağlıklı Beslenmek için

Zayıflama Sağlıklı Beslenmek için konusunu yazdır Sağlıklı Beslenmek için konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 07-07-2011 tarihinde saat 17:14:57 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 188 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Yıllardır kilo verme takıntısı yüzünden yağlı yiyecekleri ve karbonhidratlı besinleri tüketmiyorsunuz. Dünyada ise trend aç kalarak zayıflatan sıkı diyetler yerine sağlıklı besin tüketerek zayıflamak.. Amerika’da Şubat 2008′de yapılan bir araştırmaya göre, kadınların yüzde 26’sının ve erkeklerin yüzde 16’sının zayıflama diyeti uyguladığı belirlendi. Bu veriler 1990′larda erkeklerde yüzde 29, kadınlar da yüzde 39′du. Aynı dönemde yapılan diğer bir araştırmada, yaklaşık 800 yetişkinin yüzde 79′u sadece mutlu olmak için yediklerini ve yüzde 73′ü de favori yiyeceklerinden vazgeçemedikleri için diyet yapmayı bıraktıklarını söyledi.

Amerika Diyet Kurumu Sağlıklı Beslenme Uzmanı Jeannie Gazzaniga Moloo, sağlıklı tüm yiyecekleri tüketip, egzersiz yaparak sağlıklı kalınabileceğini belirtti.

Sağlıklı beslenme, diyet..

Bazı uzmanlara göre insanların geçmişteki yanlış beslenme alışkanlıklarını değiştirmek için diyet yapmaya devam ediyor. Kişilerin çevresindekiler kiloluysa şişmanlamamaları imkansız. Bu nedenle uzun uzadıya yapılan diyet planlarından daha önemlisi sağlıklı beslenme ve yaşama planı oluşturmak.

Çok değil ama iyi yiyecekler tüketin

Organik ya da yörenizde yetişen yiyecekleri yiyin. Her meyve ya da sebzeyi mevsiminde tüketin. Kendinizi kötü hissettiğiniz zamanlarda sağlıklı besinler yiyin için. Yapılan araştırmalara göre obez kadınların yüze 20′inden fazlası sebze ve meyve yiyerek, yağlı yiyeceklerden uzak durarak zayıflayabildi. Sağlıklı beslenmek için daha çok bitkisel ve kepekli, doğal olarak düşük yağlı, tuzlu ve şekerli besinleri tüketin.

Yavaş çiğneyin

Kilo vermek için sadece ne yediğiniz değil, nasıl yediğiniz de önemli.. Sağlıklı beslenmek için dikkat etmeniz gereken diğer konu ağırlıklı olarak ev yemekleri yiyin. Yemeklerin ne kadar, ne içerdiğini bilirseniz kilonuzu daha rahat kontrol edersiniz. Aynı zamanda, acele yemek yemeyin. Yemek yerken keyif alırsanız daha az yersiniz. Masa da sohbet etmeyi seviyorsanız beyninize doyduğunuz sinyalleri gönderin. Daha az yerseniz daha mutlu olacağınızı hatırlayın.


Sağlıklı Beslenmek için başlıklı bu makale 07-07-2011 tarihinden itibaren 188 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sağlıklı Beslenmek için

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Sağlıklı Beslenmek için Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.