reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Sağlıklı Atıştırmalıklar

Zayıflama Sağlıklı Atıştırmalıklar konusunu yazdır Sağlıklı Atıştırmalıklar konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 18-08-2011 tarihinde saat 17:38:09 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 49 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Sağlıklı Atıştırmalıklar


  • Yoğurt ve Kuru Meyve : Yoğurtta bulunan kalsiyum sayesinde kemiklerinizi güçlendirir, içinde bulunan D vitamini ise yağsız kaslarınıza muhteşem bir protein kaynağı olur. Eğer yoğurdıunuzu tatlandırmak istiyorsanız kuru meyvelerden faydalanabilirsiniz.
  • Tarçın ve Kabuklu Yemişler : Tarçın kan şekerinin düşmesine yardımcı olur. Kubuklu yemişler protein sağlar yanında E vitaminide içerir. E vitamini Alzheimer hasytalığına yakalanma riskini düşürür.
  • Havuç, Ananas ve Kuru Üzüm : Havuçta bulunan A vitamini kan basıncının düşmesine yardımcı olur. Ayrıca dişlerin sağlıklı olmasına faydalıdır. Kuru Üzümün antioksidan etkisi vardır. Ananastaki C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirir. İşte size mükemmel bir aburcubur üçlüsü bu üçlüyü az yağlı bir yoğurda ekleyerek tüketebilirsininz.
  • Sağlıklı Sandviç : Mozzarella peyniri, taze dilimlenmiş domates ve fesleğenle harika bir sağlıklı sandviç yiyebilirsiniz.
  • Sağlıklı Sebzeli Pide: Hazılayacağınız pide tam tahıllı olmalı ve üzerine ekleyeceğiniz çiğ sebzeler ile sağlıklı sebzeli atıştırmalık bir pide tüketebilirsiniz.
  • Meyve Kokteyl: Sağlıklı atıştırmalıklar olarak beslenmenize çeşitli meyveler eklemelisiniz. Özellikle C vitamini bakımından zengin olan avakado, ananas gibi tropikal meyve çeşitlerini tüketebilirsiniz. Ayrıca çilek, beyaz üzüm ve yaban mersiniyle antioksidan tedavisi hazırlayabilirsiniz.
  • Fırında Yer Elması : Sağlıklı bol A vitamini içeren fırında yer elması sağlıklıdır.

Sağlıklı Atıştırmalıklar başlıklı bu makale 18-08-2011 tarihinden itibaren 49 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Sağlıklı Atıştırmalıklar

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Sağlıklı Atıştırmalıklar Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.