reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Nanenin Yararları

Zayıflama Nanenin Yararları konusunu yazdır Nanenin Yararları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 10-07-2011 tarihinde saat 19:11:17 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 244 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Yemek ve aparatiflerde sıkça kullandığımız nane mide ve bağırsak rahatsızlıklarında oldukça etkilidir. Çok sayıda mide rahatsızlığına iyi gelen nane ayrıca mide bulantısını bastırır.

Nane bitkisi kıs aylarında soğukalgınlığı ve gribe karşı kaynatılarak içilir. Harika bir C vitamini deposu olan nane Hazımsızlık ve gaz sorunları için de önerilen nane bitkisi sindirim sisteminizi düzenler, karın ağrılarını gidererek rahatlama sağlar. Sindirim sorunlarıuna bağlı mide kıramplarınızı nane ile yok edebilirsiniz.

Mide rahatsızlıklarına iyi gelen nane reflü ve benzeri rahatsızlıkları olanlar için her zaman faydalı olmayabilir. Doktorunuz aksini söylemedikçe nane tüketmemelisiniz. Reflü hastaları nane tüketirken kaynatmak yerine salataya koyarak yeme yolunu seçmelidir.

Nane yağı
sinüzleri açarak rahatlama sağlar. Kaynamış sudan elde edeceğiniz anne buharını soluyararak dolu sinüzlerden kurtulabilirsiniz.

Nane yağı kas ağrılarını alan harika bir masaj yağıdır. Nane yağını çok sayıda antiseptik ürün içinde görebilirsiniz. Nane yağı deri üstündeki kaşıntıyı alır, güneş yanıklarında rahatlama sağlar.

Nane oldukça besleyici ve faydalı bir gıdadır. Nanenin içinde bol miktarda A, C, B12 Vitaminleri, folik asit, tiyamin, riboflavin, kalsiyum, bakır, demir, manganez, fosfor, potasyum, selenyum ve çinko bulunur.

100gr Nanenin Besin Değeri


Kalori: 48

Protein: 4.8g

Yağ: .06g

Lif: 2g

Kalsiyum: 200mg

Demir: 15.6mg

C Vitamini: 27mg

Karbonhidrat: 5.8mg


Nanenin Yararları başlıklı bu makale 10-07-2011 tarihinden itibaren 244 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Nanenin Yararları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Nanenin Yararları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.