reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Mısırın Fayladarı Nelerdir?

Zayıflama Mısırın Fayladarı Nelerdir? konusunu yazdır Mısırın Fayladarı Nelerdir? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 10-07-2011 tarihinde saat 18:37:46 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 204 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Mısır en tartışmalı diyet yiyecekleri arasında yer alıyor. Kimileri mısırdan uzak durmamızı söylerken, kimileri az da olsa tüketmemizi tavsiye ediyor. Mısır sanıldığı gibi tek çeşidi olan bir gıda değildir. Farklı renkleri bulunan mısırın içindeki nişasta miktarı da değişmektedir.

İyi bir lutein ve karoten deposu olan mısır kalp hastalıkları riskini azaltır ve makula dejenerasyonunu önler. Mısır aynı zamanda bol miktarda antioksidan içerir. Mısırın içindeki antioksidanlar ferulik asitten gelmektedir. Ferulik asit doğrudan kanser riskini azaltır. Glisemik indeksi yüksek olmayan mısır yüksek miktarda niyasin ve potasyum içerir. Mısırın içinde bol miktarda bulunan beta karoten beyin fonksiyonlarının düzgün çalışmasını sağlar. Ayrıca yararlı yağ asitleri içeren mısır damar rahatsızlıkları riskinizi de azaltıyor.

Mısır içerdiği nişasta ve karbonhidratlar yüzünden genellikle zayıflamak isteyenlere tavsiye edilmez. Ancak mısır vücudumuz için faydalı olan çok sayıda besine ev sahipliği yapar. Aynı zamanda bol miktarda antioksidan içeren mısırı kontrollü bir şekilde tüketerek kilomuza dikkat edebiliriz.

100 g mısırın besin değerleri


Kalori: 86

Karbonhidrat: 19 g

Şeker: 3.2 g

Lif: 2.7

Niyasin: 1.7 mg

C Vitamini: 6.8 mg

Magnezyum: 37 mg

Potasyum: 270 mg


Mısırın Fayladarı Nelerdir? başlıklı bu makale 10-07-2011 tarihinden itibaren 204 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Mısırın Fayladarı Nelerdir?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Mısırın Fayladarı Nelerdir? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.