reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kişiye Özel Beslenme

Zayıflama Kişiye Özel Beslenme konusunu yazdır Kişiye Özel Beslenme konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 22-07-2011 tarihinde saat 17:46:47 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 145 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Beslenmenin önemini bilmeden yaşamımızı sürdürmek sağlığımızdan çok şey alıp götürmektedir. Oysa beslenme anne karnında başlayıp, ömrümüzün sonuna kadar süren yaşamımızın olmazsa olmaz bir parçasıdır. Hatta annenin hamile kalmadan önceki beslenme şekli bile bizim gelişmemize etki etmektedir.

Peki bu kadar önemli olan beslenme konusunda yeterli bilgiye ve bilince sahip miyiz? Cevap koca bir hayır. Son yıllarda bu konuda bilinçlenen bir kesim var. Ama yetersiz.

Son yıllarda Dünya Sağlık Örgütü ve Gıda Tarım Örgütü tarafından uluslararası çalışmalar yapılmaktadır. Toplumların beslenme düzeylerini yükseltmek ve birçok hastalıktan korunmalarını sağlamak, yaşam kalitelerini arttırmak adına yeni stratejiler belirlenmektedir. Bireylerin yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanması ve böylece toplumu kalp damar hastalıklarından, diyabet (şeker hastalığı), kanser, obezite, kolesterol, hastalıklarından korumak amaç edinilmiştir. Hastalıkları oluşmadan önüne geçmeye çalışılmaktadır. Bu yaklaşımın kazanımları çok yüksektir.

Yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenme
kişinin sağlıklı bir şekilde büyümesini, gelişmesini, yaşam kalitesini yükseltmesini, hastalıklardan korunmasını sağlar. Hayatımızda bu kadar çok ve önemli fonksiyonları olan beslenme öneminin kavramamız ve gerekli özeni göstermemiz gereklidir.

Beslenme planı hazırlanırken; kişinin yaşı, cinsiyeti, aktivite durumu, sağlık durumu alması gereken besin öğeleri miktarını etkilediğinden dolayı beslenme programı bireye göre hazırlanmalı uygulanmalıdır.


Kişiye Özel Beslenme başlıklı bu makale 22-07-2011 tarihinden itibaren 145 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kişiye Özel Beslenme

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Kişiye Özel Beslenme Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.