reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kanser Ve Beslenme

Zayıflama Kanser Ve Beslenme konusunu yazdır Kanser Ve Beslenme konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 10-07-2011 tarihinde saat 18:21:10 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 171 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Kanser türevleri günümüzde en yaygın görülen hastalıklar arasında. Beslenme alışkanlıklarınız ve yaşam biçiminiz kanser riskinizi doğrudan etkileyebilir. Dengesiz beslenmek ve ihtiyaç duyduğunuz besinleri almamak otuzlu yaşların sonuna doğru ciddi sağlık sorunları yaşamanıza neden olabilir.

Kanser riskinizi azaltmak ve ilerleyen yaşlarda sağlık sorunları yaşamamak için önerilerimizi uygulayabilirsiniz.

Her gün mutlaka sebze ve meyve tüketmelisiniz. En az bir öğünde sağlıklı yağlarla pişirilmiş etsiz sebze yemeği yiyin ve gün içinde mutlaka meyve tüketin. Sebze tüketiminin bir kısmını çiğ olarak yapabilirsiniz. Sebze ve meyvelerdeki antioksidanlar kansere neden olan serbest radikallerle savaşır. Özellikle kırmızı renkli sebze ve meyvelerde antioksidan sayısı daha yüksektir.

Hayvansal ve katı yağlardan uzak durarak daha az kansorojen madde tüketmiş oluruz. Bu yağlar ve yağda kızarmış yiyecekler kalp ve damar sağlığınızı ciddi anlamda tehdit eder. Sürekli Bu yağlardan tüketirseniz kalp rahatsızlığı riskini oldukça artacaktır.

Ne yediğiniz kadar nasıl pişirdiğiniz de önemli. Kızartma, kavurma gibi yöntemler yerine ızgara, buğulama, fırında ve haşlamayı tercih edin.

Tuz tüketimi de dikkat etmeniz gerekenler arasında. Fazla tuza tüketimi ilerleyen yaşlarda mutlaka ciddi sağlık sorunlarına yol açar. Sofrada tuzluk bulundurmayın ve az tuzlu yemeye alışın. Tuz tüketimi yanlızca yemepe koyduğunuz tuzla sınırlı değildir. Turşu gibi yemekle yediğiniz yiyecekler de tuz içerir.

Lif tüketimi çok önemlidir. Günde en az 30 gram lif tüketmeye çalışın. Yiyeceklerdeki lif kötü kolesterolu azaltarak kalp ve damar hastalıkları riskinizi azaltır. Ayrıca lif diyet için de çok önemlidir. Bol lifli yiyecekler sizi daha uzun süre tok tutar.


Kanser Ve Beslenme başlıklı bu makale 10-07-2011 tarihinden itibaren 171 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kanser Ve Beslenme

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Kanser Ve Beslenme Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.