reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Hamile Kadınların Beslenmesi

Zayıflama Hamile Kadınların Beslenmesi konusunu yazdır Hamile Kadınların Beslenmesi konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 16-08-2011 tarihinde saat 13:09:42 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 28 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Hamile kadınların sağlıklı bir bebek sahibi olması için mutlaka sağlıklı ve düzenli bir beslenme alışkanlığı olmalı, Yapılan araştırmalarda ortaya çıkan sonuç hamilelik süresince sağlıklı beslenemeyen annelerin bebeklerinde sağlık sorunları daha fazla olabiliyor.

Özellikle diyet listesi uygulayarak fazla kilo almadan hamilelik dönemini atlatmak için çaba sarf edenler bu tehlikeyle karşı karşıya kalabilir. Kadınların hamile oldukları zamanlarda çocuğunda beslenmesi gerektiğiniden daha fazla besin almaları gerekecektir.

Hamilelerin sıklıkla karşılaştığı sağlık sorunu kansızlık problemidir. Başlıca kaynağı yeterince demir almamak olan kansızlık hasatlığı düzensiz bir beslenme alışkanlığı sonucu ortaya çıkar. Hamilelik döneminde olan bayanların normal beslenmeden farklı olarak değişik besin gruplarını daha dikkatlice ihmal etmeden kullanmaları gerekir.

Ek besinler olarak süt ve süt ürünleri kesinlikle ihmal edilmeden tüketilmeli sebzeler mevsimine uygun olarak düzenli olarak kullanılmalı meyvelerde ise özellikle meyve suyu kullanımında ise doğal olarak evde hazırlanan meyve suları tercih edilmelidir.


Hamile Kadınların Beslenmesi başlıklı bu makale 16-08-2011 tarihinden itibaren 28 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Hamile Kadınların Beslenmesi

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Hamile Kadınların Beslenmesi Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.