reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Folik Asit Faydaları

Zayıflama Folik Asit Faydaları konusunu yazdır Folik Asit Faydaları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 01-08-2011 tarihinde saat 11:14:04 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 156 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Bilim adamları, ıspanak, fındık ve yumurta gibi folik asit açısından zengin besinlerin, depresyon riskini azalttığı görüşünde. Folik asit açısından zengin besinlerin depresyonu önlediği ortaya çıktı.

Norveçli bilim adamları 6 bin kadın ve erkek üzerinde yaptıkları araştırmalarda, bir amino asit olan Homocystein seviyesi yüksek olanların, bu asit seviyesinin düşük olduğu kişilere göre depresyona girme riskinin iki kat daha fazla olduğunu gözlemledi. Araştırmanın sonucu, folik asitin antidepresan ilaçların etkisini güçlendirdiğine dair tezi de destekliyor.

Vitamin B kompleksi içindeki folik asit, Homocystein gibi çeşitli proteinlerin eritilmesine katkıda bulunuyor. Vücut yeterince folik asit alamadığında, kandaki Homocystein seviyesi artıyor, bu da sağlığı olumsuz yönde etkiliyor. Uzmanlar, "Bu araştırma gösterdi ki folik asit sadece bedensel değil, ruh sağlığı açısından da çok önemli" diyor. Vücutta folik asit eksikliğinin başlıca belirtileri ise konsantrasyon bozukluğu ve sinirlilik.

Folik asit en çok ıspanak gibi yeşil sebzeler, tahıl, yumurta, maya, fındık ve ciğerde bulunuyor. Fazla kahve içmek ve düzenli alkol tüketimi de kandaki Homocystein seviyesinin yükselmesine, yani depresyona girme riskinin artmasına neden olabiliyor.


Folik Asit Faydaları başlıklı bu makale 01-08-2011 tarihinden itibaren 156 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Folik Asit Faydaları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Folik Asit Faydaları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.