reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Ekmeğin Kalorisi Kızartınca Düşer mi?

Zayıflama Ekmeğin Kalorisi Kızartınca Düşer mi? konusunu yazdır Ekmeğin Kalorisi Kızartınca Düşer mi? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 09-04-2010 tarihinde saat 01:16:02 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 4217 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Taze ekmek ile kızartılmış ekmek arasında, kalori açısından hiçbir fark yoktur. Ekmek kızarttığınızda, ekmeğin içindeki suyu kaybetmiş olursunuz. Tahmin edeceğiniz gibi suyun kalorisi yoktur, bu yüzden ekmeğin kalorisinden bir şey eksilmez.

Ekmeğin Kalorisi Kızartınca Düşer mi? başlıklı bu makale 09-04-2010 tarihinden itibaren 4217 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Ekmeğin Kalorisi Kızartınca Düşer mi?

Sayfayı Paylaş:

Ekmeğin Kalorisi Kızartınca Düşer mi? için yapılmış yorumlar.
Ekmek
Yazan: Mr X - İzmir
Puan:Ekmek

"Çok yanlış bir bilgi veriyosunuz!!! Eğer ekmeği kızartırsanız, içindeki glikoz ve karbonhidrat yanmaya başlar ve şeker miktarı azalır. Ekmeği tamamen kararana kadar yakarsanız da hiç kalorisi kalmaz, bir odunu yaktığımızda da aynı şey geçerli, ekzotermik yani tepkime sonunda, verilen enerjiden fazlasını verebilendir. Kısaca kızarmış ekmek daha az kalori içerir. Su falan demişsiniz, sadece suyunu buharlaşırmak istiyosanız ekmeği kurutmanız gerekir kızartmakla aynı şey değildir!!!"
  
Bu yorum 03-10-2010 18:19:23 tarihinde yazılmıştır...

Ekmeğin Kalorisi Kızartınca Düşer mi? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.