reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Doğal Ekmek

Zayıflama Doğal Ekmek konusunu yazdır Doğal Ekmek konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 11-08-2011 tarihinde saat 13:07:34 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 129 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Doğal ekmeğin hem kilo vermeyi kolaylaştırdığı hem de kan şekeri ile yüksek kolesterolün kontrol altında tutulmasına yardımcı olduğu bildirildi.

Toprak Mahsulleri Ofisince (TMO) üretilen doğal ekmek Borodinsky, Kuzey Asya ile Avrupa ülkelerinde 1800li yıllardan beri tüketiliyor. Enzim gibi hiçbir katkı maddesi içermeyen ekmek, tam çavdar unu kullanılarak, uzun süren bir mayalanma sürecinden sonra 1 saat 15 dakikada pişiriliyor. Halen sadece Ankarada satışı yapılan ve gıda boyası kullanılmayan ekmeğin, diyet lif oranı da oldukça yüksek.

Beslenme uzmanı Prof. Dr. Ayşe Baysal, bu tür ekmeklerin yapıldığı tahılların öğütülme aşamasında içindeki hiçbir maddenin kepek de dahil ayrılmadığını söyledi. Bu yüzden de ekmeklerin posa denilen diyet lif içeriği bakımından zengin olduğunu anlatan Prof. Dr. Baysal, bağırsakların çalışması için bu maddenin gerekli olduğunu bildirdi.

Prof. Dr. Baysal, Dolayısıyla bu ekmekler bağırsakların çalışmasına yardımcı oluyor. Bakarsanız zayıflamak isteyen birçok insanda kabızlık sorunu vardır. Dolayısıyla zayıflamayı kolaylaştırıyor dedi.

Yine çavdarda bulunan bazı maddelerin, kolesterol sentezinde rol alacak bazı moleküllerin ince bağırsaktan kana geçmesini de yavaşlattığını ifade eden Prof. Dr. Baysal, şunları kaydetti:

Bir nevi kolesterolün kontrol altında tutulmasında yardımcı oluyor. Yine aynı şekilde bağırsaklardan basit şekerin kana geçmesini yavaşlattığı için de, kan şekerinin hızlı yükselmesini ve düşmesini önlüyor. Bu nedenle bu tür ekmekleri zayıflamak için diyet uygulayanlara, tip 2 diyabet hastaları ile kolesterolü yüksek olan ve bunu biraz dengelemek isteyenlere öneriyoruz. Çünkü doğal olan her şey yararlıdır.


Doğal Ekmek başlıklı bu makale 11-08-2011 tarihinden itibaren 129 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Doğal Ekmek

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Doğal Ekmek Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.