reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


D vitamini Faydaları

Zayıflama D vitamini Faydaları konusunu yazdır D vitamini Faydaları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 12-07-2011 tarihinde saat 13:47:01 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 153 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


D vitamini yağda çözünebilen vitaminlerdendir. D vitamini deyince akla ilk gelen yiyecekler balık, yumurta ve süttür. Bunların yanında en önemli D vitamini kaynağı güneştir. Kış geldiği zaman “yüksek tansiyon” kelimelerini daha sık duymuyor musunuz? Uzmanlar bunu vücudun aldığı güneş ışığı miktarının büyük ölçüde azalmasına bağlıyor.

D vitamini
nin  vücudunuzun yiyeceklerden daha etkili bir şekilde kalsiyum ve fosfat almasını sağlayarak kandaki kalsiyum miktarını yükseltir. Kısacası D vitamini, güçlü kemiklere sahip olmak ve osteoporozdan (kemik erimesi) korunmak için oldukça etkili bir vitamindir.

Yaklaşık 57,000 kişi üzerinde yapılan uzun süreli araştırmalarda düzenli olarak D vitamini alan kişilerin daha uzun ömürlü olduğu ve tehlikeli hastalıklarda ölme ihtimallerinin daha düşük olduğu görüldü. Uzmanlar bunu D vitamininin hastalıklardan koruyucu (kanser dahil) etkisiyle ilgili olduğunu söylüyor.

Diğer bir deney de Intermountain Medical Center Heart Institute tarafından yürütüldü. Deneye 9,400 hasta katıldı. Bu hastaların hepsi rutin doktor kontrolleri sırasında vücutlarındaki D vitamini oranının oldukça düşük olduğunu öğrenmişlerdi. Bu hastaların arasında D vitamini tüketimini yükseltenlerin kalp krizi geçirme ihtimalleri D vitamini desteği almayan hastalara göre %33 oranında azaldı.


D vitamini Faydaları başlıklı bu makale 12-07-2011 tarihinden itibaren 153 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: D vitamini Faydaları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


D vitamini Faydaları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.