reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Akdeniz Beslenme Tarzı

Zayıflama Akdeniz Beslenme Tarzı konusunu yazdır Akdeniz Beslenme Tarzı konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 22-07-2011 tarihinde saat 16:07:23 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 191 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Çok sayıda araştırma zeytinyağının yüksek tansiyona iyi geldiğini göstermiştir. Bu yüzden Akdeniz diyetleri ve Akdeniz yemekleri özellikle tansiyon hastalarına önerilmektedir. Doktor gözetiminde uygulayacağınız bir Akdeniz diyeti ile yüksek tansiyon rahatsızlığınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

Tuz tüketimini azaltmak ve kilonuza dikkat etmek de yüksek tansiyon rsikinizi azaltır. Her yemekte zeytinyağı kullanır ve tuz miktarına dikkat ederseniz etkisini kısa sürede görebilirsiniz. Zeytinyağı mide içi zarını da korur ve bağırsakların daha iyi çalışmasını sağladığı içinhazımsızlık sorunları ve kabızlığa iyi gelir.

Zeytinyağındaki yağ asitleri kalp ve damar sağlığını korur. Akdenizlilerin uzun yaşamasının başlıca nedeni zeytinyağındaki yağ asitleri ve bol miktarda tükettikleri sebzelerdir. Zeytinyağındaki yağ asitleri damar tıkanıklığını önler ve kalp sağlığınızı korur.

Zeytinyağı aynı zamanda kanser riskinizi de azaltır. Zeytinyağının içinde bol miktarda antioksidan bulunur. Antioksidanlar, vücudumuza çeşitli yollarla gelen serbest radikallerle savaşır. Serbest radikaller güneş ışınlarından besinlere kadar, birçok yolla vücumuza girer. Hücre yapılarını bozan serbest radikaller kanser riskinizi oldukça yükseltir. Zeytinyağındaki antioksidanlar serbest radikalleri öldürerek kanser riskinizi azaltır.

Yüksek tansiyon, kalp krizi, damar rahatsızlıkları ve obezite riskinizi azaltmak, yaşam sürenizi uzatmak ve rahat bir yaşlılık dönemi geçirmek için Akdenizliler gibi beslenmelisiniz. Başlıca yağ seçiminiz zeytinyağı olsun, kırmızı eti azaltın ve bol miktarda balık tüketin. Mutlaka her yemekte salata tüketin.

Sağlık sorunlarınız için diyet yapmadan önce mutlaka doktorunuza başvurun. Uzman görüşü almadan diyet yapmak çok ciddi sağlık sorunlarına neden olacaktır.


Akdeniz Beslenme Tarzı başlıklı bu makale 22-07-2011 tarihinden itibaren 191 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Akdeniz Beslenme Tarzı

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Akdeniz Beslenme Tarzı Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.