reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


A vitamini

Zayıflama A vitamini konusunu yazdır A vitamini konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 10-07-2011 tarihinde saat 19:58:28 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 214 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


A Vitamini nedir?

Yağda çözünen A vitamini 2 şekilde alınabilir. Biri hayvansal gıdalarda bulunan retinol maddesidir. Diğeri de karoten olarak bilinen pro vitamindir. Diğeri karoten olarak bilinen ve hem hayvansal hem de bitkisel gıdalarda bulunan pro-vitamin şeklindedir.

A Vitaminin yararları


A Vitamini deyince ilk akla gelen göz sağlığı oluyor. Göz sağlığının korunmasında önemli rolü olan A Vitamini çok sayıda göz rahatsızlığı için de tavsiye ediliyor.
A Vitamini saç, diş, kemik ve cilt sağlığı için de kritik bir besin. Bunun yanında akyuvar ve antikor üretimini destekleyen A Vitamini vücudunuzun savunma sistemini güçlendirerek sizi hastalıklardan koruyor.

A Vitamini nelerde bulunur?

Akla ilk gelen A Vitamini kaynaklarını sayacak olursak: Balık yağı, yumurta, süt, brokoli, kabak, karaciğer, havuç, biber.

A vitamini eksikliği

Karaciğerde depolanan A Vitamini vücudunuz tarafından belli miktarlarda kullanılır. Kısacası A Vitamini eksikliği hemen fark edilen bir durum değildir.
A Vitamini eksikliği genellikle gözde meydana gelen rahatsızlıklarla anlaşılabilir. Çeşitli görme bozukluklarına neden olan A Vitamini eksikliği gece körlüğüne de neden olabilir. A Vitamini eksikliği zaman zaman göz altında leke oluşmasına neden olur.
A Vitamini bağışıklık sisteminizi güçlendirdiği için, eksikliği esnasında vücudunuzun enfeksiyonlara karşı direnci azalır. A Vitamini eksikliği yaşayan kişi daha sık ve daha kolay hastalanır.


A vitamini başlıklı bu makale 10-07-2011 tarihinden itibaren 214 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: A vitamini

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


A vitamini Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.