reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Zayıflama Bandı Oruç Bozar mı?

Zayıflama Zayıflama Bandı Oruç Bozar mı? konusunu yazdır Zayıflama Bandı Oruç Bozar mı? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 01-02-2008 tarihinde saat 14:35:06 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 4763 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Tok Tutan Zayıflama Bandı, Son dönemde fazla kilolardan kurtulmak için çare olarak görülen ve tokluk hissi veren zayıflama bantlarının oruçluyken kullanımının sakıncalı olmadığı ileri sürüldü.

Ramazanın yaklaşmasıyla birlikte, Diyanet İşleri Başkanlığının “Alo Fetva” hattına da oruçla ilgili çok sayıda soru geliyor. Bu sorular arasında en güncel olanını ise “tokluk veren bantlar” oluşturuyor.

“Tok tutan bant oruç bozar mı? Oruca hile karıştırılmış olur mu?” şeklindeki soruları cevaplayan din adamlarına göre, söz konusu bantların kullanımında dinen hiçbir sakınca bulunmuyor. Çünkü, bu bantlardaki bitkisel maddeler her ne kadar kana karışsa da yenilen içilen bir şey olmadığı için sakıncalı değil. Vücut gıda almıyorsa, yani yenilen içilen herhangi bir gıda maddesi söz konusu değilse bant takmada da sakınca yok.”

Din adamları, “tokluk bandıyla oruca hile karıştırılmış olur mu?” şeklindeki soruyu ise ‘oruç tutmak her ne kadar aç kalıp, aç insanların halinden anlamaya vesile olsa da bu ibadet sadece aç kalmak için değil, Allah’a kulluk görevini yerine getirmek içindir’ şeklinde yanıtlıyor.”

“BİLİM ADAMI GÖRÜŞÜ”

Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kerim Yavuz ise bir kişinin bir başka kişiden fetva almadan önce kendini sorgulaması gerektiğini belirterek, “duş almak, cilde merhem sürmek nasıl orucu bozmazsa tokluk bandının da bozmayacağını” söyledi.

Adana İl Müftüsü Mehmet Barış da ibadette en önemli unsurun kişinin niyeti olduğunu belirterek, “oruç bir yerde vücudu terbiye etmektir. Tokluk bandını takanlar da aynı amaca hizmet ediyor. Bu nedenle sakıncalı değil” dedi.

Tok Tutan Zayıflama Bandı uyarılar!


Tokluk hissi veren zayıflama bantlarının satışını yapan ve merkezi İstanbul’da bulunan bir firmanın yetkisi ise bu bantların herhangi bir yan etkisinin olmadığını, ancak bazı kişilerin kullanmasının sakıncalı olabileceğini bildirdi.

Firma yetkilisine göre hamileler, süt veren anneler, iyota karşı aşırı hassasiyeti olanlar, yüksek tansiyon, tiroit, diyabet gibi rahatsızlıkları olanların bu bantları kullanmaları önerilmiyor.

Reçeteli ilaç kullananların da bantları takmadan önce doktorlarına danışmaları, 18 yaşından küçüklerin de kullanmaması öneriliyor.

Tok Tutan Zayıflama Bandı ne işe yarıyor?

 
Zayıflama bantları yemek yeme hissini azaltıyor. Yüzde 100 doğal bileşimi olan bantlar, gün boyunca emilip kana karışıyor. Metabolizmayı hızlandırıyor, vücudun daha hızlı bir biçimde yağ yakmasına yardımcı oluyor.

İçeriği deniz yosunu ve bir takım Asya kökenli otların bileşimine dayanan bantların fiyatı ise markasına göre 49 ile 183 YTL arasında değişiyor. Her bir pakette 30 adet küçük bant bulunuyor. Bu bant, sabah saat 10.00’dan önce omuza yapıştırıldığında 24 saat süreyle etkili oluyor.
 
Haber: http://www.ntvmsnbc.com

Zayıflama Bandı Oruç Bozar mı? başlıklı bu makale 01-02-2008 tarihinden itibaren 4763 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Zayıflama Bandı Oruç Bozar mı?

Sayfayı Paylaş:

Zayıflama Bandı Oruç Bozar mı? için yapılmış yorumlar.
biyolojik zayıflama bandı
Yazan: sevtap - Sakarya
Puan:biyolojik zayıflama bandı

"biyolojik zayıflama bandı kullanan varmı? bende biyolojik zayıflama bandı kullanmak istiyorum ama etkisi konusunda endişeliyim. biyolojik zayıflama bandını bölgesel yağlanmalarda kullansam etki eder mi?"
  
Bu yorum 29-07-2010 13:42:19 tarihinde yazılmıştır...

1 aydır diyet bandı kullanıyorum
Yazan: engin kaptan - İstanbul
Puan:1 aydır diyet bandı kullanıyorum

"Diyet bandı tamamiyle insan vucudunda tokluk duygusu yaratır İnsan nefsine karışamadı için aç olmadınız halde yemenize engel Şişkinlik yaratmaz"
  
Bu yorum 12-08-2011 11:43:28 tarihinde yazılmıştır...

Zayıflama Bandı Oruç Bozar mı? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.