reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Beşi Bir Yerde Mate Çayı ile Ayda 5 Kilo Verme

Zayıflama Beşi Bir Yerde Mate Çayı ile Ayda 5 Kilo Verme konusunu yazdır Beşi Bir Yerde Mate Çayı ile Ayda 5 Kilo Verme konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 10-12-2007 tarihinde saat 20:17:35 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 190011 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı şu günlerde özellikle bayanların aklına takılan en çetrefilli soru, ‘Acaba ne yapsam da zayıflasam?’ oluyor.

Uzmanlara göre kadınların aklına takılan bu sorunun cevabı çok basit: Bitki çayları. Yeşil çay, biberiye, kekik, mate ve funda yaprağı karışımıyla ayda ortalama beş kilo verebilirsiniz.

Baharın ilk günlerindeyiz. Yaza daha üç ay var. Bir başka deyişle kışın aldığınız kilolardan kurtulmanız için üç ay süreniz var. Bu süre yaza sağlıklı ve ‘fit' girmek için yeter de artar bile. Peki ama nasıl yapmalı, hangi diyetisyene gitmeli, hangi diyetleri günü gününe takip etmeliyiz? Telaşlanmayın! Size bir diyet programı önerecek değiliz. Hemen her aktarda bulabileceğiniz beşi bir yerde formülü ile üç ayda 20 kilo vermeniz mümkün! Nasıl mı? Şöyle: Mate yaprağı, kekik, funda yaprağı, biberiye ve yeşil çaydan oluşan karışımı, günde üç fincan içmeniz yeterli. Biz söylemiyoruz, uzmanlar öyle diyor!

Sağlıklı beslenme ve yaşam uzmanı Dr. Ender Saraç, doğal yollardan kilo vermenin insan sağlığı için büyük önem taşıdığını söylüyor. 'Bitki yaprakları, dengeli bir şekilde kullanıldığında vücuttaki yağları yakmaya ve kolesterolü dengelemeye yardımcı oluyor' diyen Saraç, bitki çayı diyetiyle ayda beş kilo vermenin mümkün olduğunu vurguluyor. Sağlıklı yaşam uzmanı, bitki karışımlarından elde edilen zayıflama çayının günlük iki veya üç bardaktan fazla içilmemesi gerektiğini ifade ediyor. Saraç, "Diyet çayları hazırlanırken bitkiler kaynatılıyor. Bu yanlış bir uygulama. Doğru ve etkili bir bitki çayı hazırlamak isteyenler, suyu kaynattıktan sonra yaprakların demlenmesini beklesin." şeklinde konuşuyor.

Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Taylan Kümeli ise yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte sağlıklı bir bedene sahip olmak isteyenlerin bitki çaylarına yöneldiğini belirtiyor. Toksinlerin doğal yöntemler sayesinde kolayca atılabileceğine dikkat çeken Kümeli, bitki çaylarının içerisine tatlanması için şeker karıştırılmasının yanlışlığına dikkat çekiyor. Bu karışımların bazı hastalarda alerjiye yol açabileceğini hatırlatan Kümeli, 'Çabuk zayıflamak için aşırıya kaçmayın.' uyarısını yapıyor.

Mısır Çarşısı'nda şifalı bitkiler satan Sait Develi, yağ sökücü, tok tutucu ve sindirimi kolaylaştırıcı bitki yapraklarından hazırlanan 'beşi bir yerde' karışımının son derece etkili olduğu, müşterilerden olumlu tepkiler aldıkları bilgisini veriyor. Mate, yeşil çay, funda, biberiye ve kekik yapraklarının sıcak suda demlenmesiyle oluşan karışım, vüvutta biriken toksin ve ödemi atarak ayda yaklaşık beş kilo vermenizi sağlıyor.

Her şifalı ot zayıflatır mı?


Ünlülerin diyetisyeni Selahattin Dönmez: 2006 yılı American Journal of Clinical Nutrition dergisi mart sayısında yayınlanan bir makalede bitki çaylarının zayıflama üzerindeki olumlu sonuçlarına yer verilmişti. Ben, bir diyetisyen olarak kilo problemi yaşayan hastalara bitki çaylarını öneriyorum. Peki, nedir bu bitki çayları? Her şifalı ot, zayıflamaya yardımcı olur mu? Tabii ki bu mümkün değil. Doğal ortamda yetişen kekik, yeşil çay, biberiye, mate ve funda yaprağının ortak bir özelliği var. O da şu: Bu bitki yaprakları kış aylarında insan vücudunda biriken toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor. Ama bu diyetin yanında gün içerisinde alınan besinlere çok dikkat etmek gerekir. Eğer sıkı bir gıda diyetinin yanında günlük iki ya da üç bardak taze demlenmiş bitki çayları da kullanılırsa kilo vermeye yardımcı olur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise bu bitkilerin bir uzman kontrolünde alınmasıdır.

Diyetisyen Oya Yüksek: Bu bitkiler, insan metabolizmasını hızlandırarak vücutta oluşan ödemi atmaya yardımcı oluyor. Özellikle yeşil çay, bunlar arasında en etkili olanı. Bitki yapraklarından oluşan bu karışımın doğal olması ve kimyasal madde içermemesi sebebiyle pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Burada önemli olan ise ‘doğal' diyerek aşırıya kaçmamaktır.

Beşi bir yerde nasıl hazırlanıyor?


Bir litre kaynamış suya birer çay kaşığı mate, yeşil çay, funda, biberiye ve kekik yaprağı atılır. On dakika demlenmesi bekelenir ve süzülerek içilir.

ENDER SARAÇ: Doğal yollardan kilo vermek, insan sağlığı için büyük önem taşıyor. Bitki çayı diyetiyle ayda beş kilo vermek mümkün. Ancak günde iki ya da üç bardaktan fazla içilmemeli.

TAYLAN KÜMELİ: Son zamanlarda zayıflamak isteyenler bitki çaylarına baş vuruyor. Kış aylarında vücutta biriken toksinler kolayca atılabiliyor. Ancak bu karışımları içerken dikkat edilmeli, aşırıya kaçmamak lazım.

SELAHATTİN DÖNMEZ: Her şifalı ot, zayıflamaya yardımcı olur mu? Sıkı bir gıda diyetinin yanında günlük iki ya da üç bardak taze demlenmeş bitki çayları da kullanılırsa kilo vermeye yardımcı olur.

Hangi bitki, ne işe yarıyor?


Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan mate çayı, yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor. Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki, iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı bir hayli artan yeşil çay, vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor.

Funda yaprağı: İyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü olan yaprak, bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor.

Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor.

Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki fazla suyu atarak kilo vermenizi sağlıyor.

İştah azaltan 10 bitki


Sağlıklı kilo vermek isteyenler, iştah azaltan ve yağ yakımını hızlandıran bu bitkileri tercih ediyorlar...

 • At kuyruğu bitkisi idrar sökücü özelliğiyle biliniyor. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bitki, yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor. Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi fazla dozda kullanılırsa böbreklere zarar verebilir.
 • Maydanoz, metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor. Maydanoz yemek ve çayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem.
 • Adaçayı, zayıflamak isteyenler tarafından iştah kesici olarak kullanılıyor. Çay ve yemeklerde baharat olarak da kullanılabiliyor.
 • Fesleğen, vücutta biriken fazla suyu atmaya yardımcı oluyor. Üstelik, içindeki eter yağların moral yükseltici etkisi bulunuyor.
 • Kekik, sindirim sorunlarını tedavi edici etkiye sahip ve metabolizmayı hızlandırıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra yorgunluktan şikayet edenlere zindelik veriyor.
 • Civanperçemi, tatlıya karşı iştahı keser, tokluk hissi verir. Tazelik veren lezzeti, ağır yemeklerin tadını hafifletir.
 • Biberiye, sindirimi düzenler. İyi bir canlandırıcıdır, kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır. Et yemeklerinde kullanılabilir.
 • Tere, vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor. İnce yaprakları pişince acılaştığı için çiğ yemek gerekir. Ayrıca içinde birçok vitamin barındırır.
 • Sinameki, kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevi yapar. Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından idrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekiyor.
 • Balık otu, bünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur. İçindeki maddeler tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık verir. Salata ve meyveli içecekler içinde kullanılabilir.

ZAMAN - CUMAERTESİ
01.Mart.2008 16:28:01


Beşi Bir Yerde Mate Çayı ile Ayda 5 Kilo Verme başlıklı bu makale 10-12-2007 tarihinden itibaren 190011 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Beşi Bir Yerde Mate Çayı ile Ayda 5 Kilo Verme

Sayfayı Paylaş:

Beşi Bir Yerde Mate Çayı ile Ayda 5 Kilo Verme için yapılmış yorumlar.
Mate Hapı
Yazan: esma - İçel
Puan:Mate Hapı

"mate çayının bir de hapı varmış galiba bilgisi olan varmı? mate hapı diye ilanlarını gördüm ama etkisi nasıl acaba."
  
Bu yorum 26-06-2009 01:40:14 tarihinde yazılmıştır...

Mate bitkisi
Yazan: Fulya Akgun - Ankara
Puan:Mate bitkisi

"Mate (tam ismiyle yerba mate), yemek borusu kanseri yapiyor. Boyle bilip bilmeden sakin "organiktir, dogaldir, bir seycik olmaz" diyerek onu bunu icmeyin."
  
Bu yorum 29-06-2009 22:48:24 tarihinde yazılmıştır...

beni zayıflatmadı
Yazan: birsen kara - Sakarya
Puan:beni zayıflatmadı

"ya ben bu besi bi yerdeyide denedim ama kesinlikle zayıflatmıyor sadece vucuttaki fazla suyu atıyor yag yakmıyor yani su gidiyor ama yaglar kalıyor"
  
Bu yorum 08-07-2009 17:56:02 tarihinde yazılmıştır...

beşibiyerde
Yazan: ülkü tekin - İstanbul
Puan:beşibiyerde

"ben geçen sene denedim 45 günde 6 kilo verdim gerçekten düzenli içerseniz kilo veriliyo "
  
Bu yorum 16-07-2009 16:38:22 tarihinde yazılmıştır...

beşi bir yerde
Yazan: Tülay AYDIN - İstanbul
Puan:beşi bir yerde

"DAHA DENEMEDİM AMA KARAR VEREMİYORUM BEN ÇOK ZAYIFLAMAK İSTİYORUM KENDİMİ KİLOLU GÖRMEYE DAYANAMIYORUM DİYET İLAÇLARI ÇOK PAHALI LÜTFEN BANA AKIL VERİN NE YAPMALIYIM"
  
Bu yorum 22-07-2009 11:28:21 tarihinde yazılmıştır...

mate zararlı mı
Yazan: tuba - İzmir
Puan:mate zararlı mı

"aldım ama gerçekten kanser yapıyıomuymuş lütfen bilen yazarmı?"
  
Bu yorum 22-07-2009 16:59:27 tarihinde yazılmıştır...

bitkisel mate çayı
Yazan: Tarık Bulaç - Balıkesir
Puan:bitkisel mate çayı

"merhabalar, esasında dünya üzerindeki bütün maddelerin faydası olduğu gibi zararı da mutlaka vardır. bu zarar en masum bir çiçekte dahi olabilir. tabiki bu kullanıma bağlı. yukarıda fulya arkadaşımızın dediği gibi her mate çayı içen gırtlak kanseri olacak diye birşey söylemek çok anlamsız olur. çünkü bunun asıl çıkış noktası şudur mate çayını çooook sıcak içen latin amerikada bazı kişilerde gırtlak kanseri görülmüştür. bundan şunu çıkarmalıyız. demekki çok sıcak içmemeliyiz. ona bakarsanız bildiğimiz siyah çay yada başka bir sıcak içeçek de çoookk sıcak içilmemeli. dişlerden tutun mideye kadar birçok zararı var. bu tür konularda kestirip atmak çözüm değil. bitkisel tedavilerde en önemli nokta bitkiden en iyi nasıl fayda sağlayabiliriz düşüncesi olmalıdır. herkese sağlıklı günler dilerim..."
  
Bu yorum 24-07-2009 00:28:41 tarihinde yazılmıştır...

mate süper bir çay
Yazan: banu ılgaz - Kastamonu
Puan:mate süper bir çay

"gerçekten çok işe yarıyor spor yapıp hemde onu içerek müthiş zayıflanıyor tabi birazda rejim yapmak gerekiyor"
  
Bu yorum 24-07-2009 20:54:57 tarihinde yazılmıştır...

beşi bir yerde günde kaç bardak içilmeli
Yazan: nimet demir - Adana
Puan:beşi bir yerde günde kaç bardak içilmeli

"beşi bir yerdeyi günde kaç bardak içmeliyiz arkadaşlar bilen varmı"
  
Bu yorum 30-07-2009 19:40:15 tarihinde yazılmıştır...

5i bi yerde
Yazan: neslihan bahçeci - Gaziantep
Puan:5i bi yerde

"nimet arkadaşımız beşi bi yerde çayı günde 2 yada 3 kez içilmelidir"
  
Bu yorum 07-08-2009 19:26:11 tarihinde yazılmıştır...

beşi bir yerde emziren anneler kullanabilirmi?
Yazan: kır çiçeği - Hatay
Puan:beşi bir yerde emziren anneler kullanabilirmi?

"beşi biryerdeyi emziren anneler kullana bilirmi zayıflamak istiyorum ama çocuk emzirdiğim için kullana mıyorum bilgisi olan varsa söylesin"
  
Bu yorum 08-08-2009 01:48:01 tarihinde yazılmıştır...

zayıflama çayı ile zayıflama
Yazan: serap - Antalya
Puan:zayıflama çayı ile zayıflama

"ben tam bir çay tiryakisiyim. çay içmeden yapamıyorum. şimdi siyah çay içmeyi bıraktım bitki çayları yeşil çay gibi çaylardan içiyorum. çok rahatlatıyor insanı. formda tutuyor. tabi şeker atmayın ben ilk başlarda çok zorlandım ama alıştım şekersiz içmeye :)"
  
Bu yorum 09-08-2009 13:26:33 tarihinde yazılmıştır...

bitki çayları zayıflama
Yazan: elmas - Amasya
Puan:bitki çayları zayıflama

"bitki çayları zayıflama ile zayıflamak gerçekten çok etkili, beşi bir yerde çayı herkese tavsiye ederim. "
  
Bu yorum 12-08-2009 00:22:17 tarihinde yazılmıştır...

genç kızların ideal kilosu
Yazan: hazan - Sakarya
Puan:genç kızların ideal kilosu

"16 yaşında bir genç kıza 64 kilo çok mu fazla? boy: 165 cm.. "
  
Bu yorum 22-08-2009 19:27:54 tarihinde yazılmıştır...

beşi bir yerde zayıflama çayı
Yazan: arife toksöz - Afyon
Puan:beşi bir yerde zayıflama çayı

"geçen gün aktardan aldım. iftardan sonra içiyorum çok iyi geliyor. beşi bir yerde zayıflama çayını zayıflamak isteyen herkese tavsiye ederim. "
  
Bu yorum 13-09-2009 15:40:08 tarihinde yazılmıştır...

bitki ile zayıflama
Yazan: emre odacı - İzmir
Puan:bitki ile zayıflama

" ben aslında bitkilerin her insan üzerinde etkisinin farklı olabileceğini duymuştum.ama hep genel olarak bilgi veriliyor yani şu bitki şunu yapar vs diye.her ne olursa olsun herşeyden hemen hemen eser miktarlarda kullanılmalı diye düşünüyorum. bitkilerin farklı etkileri konusunda beni aydınlatacak birşeyler de yazabilirseniz sevinirim."
  
Bu yorum 16-09-2009 11:56:11 tarihinde yazılmıştır...

mate çayı faydaları
Yazan: seda - Samsun
Puan:mate çayı faydaları

"ben ender saraçı defalarca mateyle ilgili konuşurken gördüm tv de. bu kadar bahsettiğine göre gerçekten metabolizmayı hızlandırıyor olsa gerek.yoksa gelen tepkilerden korkmalı bence denemeyi düşünüyorum sonucu yazarım arkadaşlar ama unutmayın diyet olmadan olmaz.sonuçta tek başına hiç birşey mucize yaratamaz."
  
Bu yorum 01-10-2009 03:36:48 tarihinde yazılmıştır...

beşi bir yerde çayının astım hastalarına yan etkisi var mı
Yazan: fatma dinarı - İstanbul
Puan:beşi bir yerde çayının astım hastalarına yan etkisi var mı

"ben astım hastasıyım beşi bir yerde çayi içmeye başladım bogazım kaşınıyor agzım kuruyor acaba yan etkisi varmı bilen yazsın lütfen "
  
Bu yorum 09-10-2009 15:53:15 tarihinde yazılmıştır...

mate çayı zayıflatırmı
Yazan: HATİCE - Antalya
Puan:mate çayı zayıflatırmı

"mrhba ben 1aydır diyet yapıyorum.diyetisyene gittim ve verdigi diyet bi işe yaramadı ben kendım yaptım 2kg verdım bu besi bı yerde cayı kullanmak istiyorum günde 3kere her yemekten sonra içsek zararı olurmu acaba?bilgi verirseniz sevinirim "
  
Bu yorum 19-10-2009 15:39:00 tarihinde yazılmıştır...

istenmeyen kilolar
Yazan: neslihan gökfidan - Gaziantep
Puan:istenmeyen kilolar

"slmlar emziren anneler kullanabilirmi sizce kullanabilirsem hamilelik döneminde fazladan aldıgım kilolarımı 5 li cay icerek verebilirmiyim"
  
Bu yorum 22-10-2009 01:36:00 tarihinde yazılmıştır...

emziren anne mate çayı kullanabilirmi
Yazan: ayşe boz - Rize
Puan:emziren anne mate çayı kullanabilirmi

"slmlar emziren bir anneyim dogumdan sonra aldıgım kiloları veremedim 5 li çayı içebilirmiyim bebegime zaqrarı dokunurmu lütfen yardımcı olun"
  
Bu yorum 02-12-2009 11:51:15 tarihinde yazılmıştır...

mate çayı içerken diyet yapmak gerekirmi
Yazan: asya güneş - Elazığ
Puan:mate çayı içerken diyet yapmak gerekirmi

"arkadaşlar bu çayın yanında rejim ve spor gereklimi "
  
Bu yorum 07-12-2009 11:50:07 tarihinde yazılmıştır...

5 BİR YERDE
Yazan: EMİNE BİNİCİ - İzmir
Puan:5 BİR YERDE

"merhabalar ben beşi biryerde kulanmaya başlaım 6 gün oldu kilom 78 ve ekmeği kestim spor yapıorum bakalım verebilicekmiyim ben bu çayı bir litreyi bir günde bitiriyorum ve bir litrede normal su içiyorum sabahlarıda uyanır uyanmaz 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve bir tatlı kaşığı balı bir su bardağı sıcak suya koyup içiyorum tekrar yazıcam size arkadaşlar "
  
Bu yorum 12-01-2010 18:50:56 tarihinde yazılmıştır...

mate çayı bence çok iyi zayıflama çayı
Yazan: bahar büyüklü - İstanbul
Puan:mate çayı bence çok iyi zayıflama çayı

"ben son zamöanlarda 5 klo birden aldım ne yamalıyım diye düşünürken arkadaş vesilesiyle mate çayına başladım . 15 günde 2 50 klo verdim tafsiederim"
  
Bu yorum 15-01-2010 15:07:40 tarihinde yazılmıştır...

mate çayının faydaları
Yazan: ayşen - Aydın
Puan:mate çayının faydaları

"mate çayını düzenli kullanıyorum sindirimime çok iyi geliyor. kabızlık için birebir."
  
Bu yorum 23-01-2010 23:39:43 tarihinde yazılmıştır...

beşi bir yerde yan etki yaptı
Yazan: Nurdan SUCU - İstanbul
Puan:beşi bir yerde yan etki yaptı

"Slm arkadaşlar bende beşi biyerde çayını 5 gündür kullanıyorum ama bende accayiop bir kaşınma etkisi yaptı vücudumda kızarıklıklar oluştu.ve çok kaşınıyot.Acaba böyle bişeyden bilgisi olan varmıdır?yzarsanız sevinirim iyi günler.."
  
Bu yorum 22-02-2010 10:02:24 tarihinde yazılmıştır...

mate çayı ile 13 kilo verdim
Yazan: gülcan - İstanbul
Puan:mate çayı ile 13 kilo verdim

"slm arkadaşlar ben geçen yıl mate çayını üç ay kullandım 13 kilo verdim ama diyette yaptım şimdi bahar geliyor tekrar başladım hedefim 10 kilo tafsiye ederim......"
  
Bu yorum 07-03-2010 14:11:22 tarihinde yazılmıştır...

5 li çay karışımı
Yazan: yuucel_19 - Çorum
Puan:5 li çay karışımı

"Bende 1 yıl önce az bir fazlalığım vardı.onun için kullandım 1 haftada 3 kilo verdim.sabahları kalkınca 1 bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı bal birkaç damla limon suyu damlatıp içtim.sonra sporumu yaptım.yemeklerden önce yine ılık suyumu içtim.ayrıca bu çayı karışımını da yemekten önce içmek daha iyi oluyor.tokluk hissi veriyor.ayrıca 1 bardak ılık su ve 1 bardakta 5li çaydan içmek zaten yemek miktarınızı azaltıyor.yiyemiyorsunuz.ayrıca hiç bir menü hazırlamadım.çeyrek ekmek bile bazen çok geliyor.2 porsiyon da evde ne pişirmişsem onu yedim.ve her yemekte salatamı eksik etmedim.bolca yedim.gün içinde yine 2 litre su tükettim.açlık hissettiğimde meyve yedim.akşam saat 8 den önce yemeğimi yedim.1 saat kadar sonra yine spor yaptım.

çok faydası oldu.dünyada hiç bir diyet yöntemi sporsuz ve susuz işe yaramaz.

ben şu an yine başladım 72 kilo ile bakalım.bu kez ne kadar verebileceğim.hedefim 10 kilo."
  
Bu yorum 10-03-2010 10:17:39 tarihinde yazılmıştır...

Beşi Bi Yerde
Yazan: Emel Akbiyik - İstanbul
Puan:Beşi Bi Yerde

"Ben bu çayı içmeye başladığımdan beri kabız oldum. Başka kabız olan var mı yoksa bana mı böyle bi etki gösterdi."
  
Bu yorum 02-04-2010 13:19:38 tarihinde yazılmıştır...

Mate Çayı
Yazan: Özden AŞIK - İzmir
Puan:Mate Çayı

"Merhabalar! Benim bir yakınım bu mate ve yeşilçay karışımı ile 12 kilo verdi.Bende bugün itibariyle başladım. Kilom 72 boy kilo endeksine göre hesaplandığında 60 kiloda olmalıyım verdiğim anda sizlerle paylaşacağımdan emin olabilirsiniz Herkese sağlıklı, azalan kilolu günler dileğiyle..."
  
Bu yorum 19-04-2010 09:33:30 tarihinde yazılmıştır...

zayıflama çayı kabızlık yaptı
Yazan: fatma acar - İçel
Puan:zayıflama çayı kabızlık yaptı

"Emel hanımın dediğ gibi bende de kabızlık olmaya başladı acaba çayın bi etkisi var mı bunda bağırsak sistemini çalıştırır demişler ama bende yavaşlattı"
  
Bu yorum 05-05-2010 21:36:32 tarihinde yazılmıştır...

mate çayı zararı olur mu
Yazan: azize yüce - İstanbul
Puan:mate çayı zararı olur mu

"merhabalar oglum var ıkı aylık emzırıyorum acaba mate cayından ıcsen bı etkısı olurmu bununla ılgılı bılgı ıstıyorum sımdıden tşk ederımmm"
  
Bu yorum 12-05-2010 20:26:26 tarihinde yazılmıştır...

mate çayı ne zaman içilmeli
Yazan: kararsız - Ankara
Puan:mate çayı ne zaman içilmeli

"Bende mate çayı içmeyi düşünüyorum ama kararsızım çünkü anne olmaya hazırlanıyorum ve de şuan ilaç kullanıyorum acaba bu çayı içince bişey olurmu ?lütfen bu konuda bilgisi olan bana yardıncı olsun cevabınızı bekliyorum."
  
Bu yorum 12-05-2010 22:56:58 tarihinde yazılmıştır...

mate çayı ile 4 günde bir buçuk kilo verdim
Yazan: fatma şahin - -Lütfen Şehir Seçiniz-
Puan:mate çayı ile 4 günde bir buçuk kilo verdim

"arkadaşlar ben 4 gündür sadece mate çayı içiyorum ve 1.5 kilo verdim ama p.tesi günü beşi bir yerde çayına başliycam hedefim 8 kilo vermek şuan 65 kiloyum 57 ye düşmek istiyorum inş verebilirim... "
  
Bu yorum 15-05-2010 09:35:02 tarihinde yazılmıştır...

Beşi bi yerde ile 2 haftada 3 kilo verdim
Yazan: zeren ulus - İstanbul
Puan:Beşi bi yerde ile 2 haftada 3 kilo verdim

"Arkadaşlar bende kullanıyorum ve çok memnunum 2 haftada tam 3 kilo verdim ve halen devam ediorum."
  
Bu yorum 17-05-2010 20:53:59 tarihinde yazılmıştır...

9 aylık bebeğim var mate çayı kullanabilir miyim?
Yazan: ayse satmaz - Samsun
Puan:9 aylık bebeğim var mate çayı kullanabilir miyim?

"merhaba arkadaslar benım 9 aylık bebegim var mate cayını kullanmak istiyorum acaba zararı olurmu lütfen bana yazarmısınız."
  
Bu yorum 19-05-2010 17:13:10 tarihinde yazılmıştır...

5 i bir yerde çayı
Yazan: mesure yıldız - Ankara
Puan:5 i bir yerde çayı

"merhaba,bende bitki çayları kullananlardanım.ama ben 7 çeşit koyardım.bugünden sonra 5 i bıyerdeyi kullanacam.bakalım sonuç ne olacak.ama ben dıyet de yapıyorum.şu an 79 kıloyum.15 gün sonra iyi gelirse yazacağım.kılolulara zayıf günler dıleyıyle."
  
Bu yorum 20-05-2010 13:26:37 tarihinde yazılmıştır...

mate çayının tadı tütün gibi mi?
Yazan: irem sağlamdemir - Bolu
Puan:mate çayının tadı tütün gibi mi?

"merhaba,bugün mate yaprağı toz şekilde aldım.Ancak tadı tütün gibi acaba yanlış mı yapıyorum bir yerde o tütün tadı gtisin diye kuşburnu çayı ekledim biraz tatı iyi oldu ama doğru kullanıyormuyum bilemedim.Yardımcı olur musunuz?"
  
Bu yorum 28-05-2010 15:25:26 tarihinde yazılmıştır...

5i bir arada çayı hipertansiyon hastaları kullanabilir mi?
Yazan: G. BAHARAT - İstanbul
Puan:5i bir arada çayı hipertansiyon hastaları kullanabilir mi?

"herkeze fazla kilolardan kurtulmuş güzel günler dilerim,bahsi gecen karısımlı caylardan bende satmaktayım kullananların memnunıyetınden dolayı mutluyum ancak bu cayları her ısteyene vermıyorum sızlerınde bılmesını ıstedıgım bır ayrıntıyı sızınle paylasmak ıstıyorum bu karısımın ıcınde bulunan BİBERİYE bitkisinin tansiyonu yükseltme özelliği bulunmakta yüksek tansiyon hastaları bu ayrıntıya dıkkat etmelerini öneriyorum.Sağlıklı mutlu gunler."
  
Bu yorum 07-06-2010 11:19:52 tarihinde yazılmıştır...

Emziren Anneye Zararı Var mı?
Yazan: Duygu ÖZ - İzmir
Puan:Emziren Anneye Zararı Var mı?

"1,5 yaşında çocuğum var emziriyorum ama mate çayını kullanmak istiyorum kullanırsam çocuğuma bir zararı olurmu cevaplarsanız sevinirim..."
  
Bu yorum 12-06-2010 23:33:39 tarihinde yazılmıştır...

beşi bi yerde çay emziren annelere zararlimi
Yazan: berna uyar - Yurt Dışı
Puan:beşi bi yerde çay emziren annelere zararlimi

"merhaba 9 aylik bir bebegim var. emziriyorum ama hamilelikte kalan kilolarim var 5 i biryerde cayin zarari olurmu cevabinizi bekliyorum simdiden tesekkür ederim"
  
Bu yorum 01-08-2010 19:44:49 tarihinde yazılmıştır...

emzirme döneminde kilo verme
Yazan: yeşim - Bursa
Puan:emzirme döneminde kilo verme

"merhabalar arkadaşlar bende emziren bir anneyim 7 aylık oğlum var.2.çocuğum ilkinde tam 30kg.almıştım sporla 30kg.verdim ama 2.ler zorluyomuş insanı bu oğlumda da 20kg.aldım ve hala veremedim.herkes zararı dokunurmu 5 i bi yerde çayın diye yazmış kimse cevap vermiyomu bende istiyorm.bu arada milk tea mi öyle bişey duydum emziren anneler için hem süt arttırıyomuş hemde zayıflatıyomuş acaba onumu kullansam yardımcı olursanız ve acil cevap verirseniz sevinirim"
  
Bu yorum 03-08-2010 20:56:05 tarihinde yazılmıştır...

beşi bir yerde çayı emziren anneler kullanabilirmi
Yazan: gülşah - Erzincan
Puan:beşi bir yerde çayı emziren anneler kullanabilirmi

"merhaba arkadaşlar ben doğumda 20 kilo aldım ve kilolarımı vermek istiyorum 5i bir yerdeyi kullansam bebeğime zararı olurmu cvp yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler."
  
Bu yorum 18-08-2010 17:02:15 tarihinde yazılmıştır...

5 li çayın zararı
Yazan: hande hande - İzmir
Puan:5 li çayın zararı

"merhaba arkadaşlar bende şu 5li çayı 5 gündür içenlerdenim.evet faydasını görenlerdenim ama bi sorunum var.içtiğim günden beri sol böbreğimde dayanılmaz ağrılarla uyanıyorum acaba bu çayın etkisimi bilen varmı?"
  
Bu yorum 31-08-2010 06:57:30 tarihinde yazılmıştır...

beşibiyerde çayın bebeğe zararı yokmuş
Yazan: emine gül - Çankırı
Puan:beşibiyerde çayın bebeğe zararı yokmuş

"slm arkadaşlar benim 4aylık bebeğim var beşibiyerde çayını içiyorum suanda bebeğime zararrı olmadı olomazda inşallah doktora sordum cok ıcmemek sartıyla ıçebılırsın dedı faydasını goruyom olmayan kıyafetlerım oluyooo"
  
Bu yorum 31-08-2010 17:57:04 tarihinde yazılmıştır...

doğadan beşi bir yerde
Yazan: neslihan - Ordu
Puan:doğadan beşi bir yerde

"beşi bir yerde çayı ender saraçtan duymuştum ne zaman zayıflamaya çalışsam doğadan beşi bir yerde imdadıma yetişir. doğadan beşi bir yerde gerçekten çok etkili tavsiye ederim"
  
Bu yorum 19-10-2010 13:27:47 tarihinde yazılmıştır...

beşi bir yerde çayı
Yazan: zeynep çetin - Malatya
Puan:beşi bir yerde çayı

"arkadaşlar ben beşi bir yerdeye buğün başladım ama acı geldi ben sakarin kullamıorum içine sakarin atsam olurmu etkisi gitmez dimi "
  
Bu yorum 15-11-2010 20:34:15 tarihinde yazılmıştır...

5i bir arada çay çocuğa zarar verir mi?
Yazan: numan yılmaz - Ankara
Puan:5i bir arada çay çocuğa zarar verir mi?

"çocuğum 6 aylık ben 5 ibir arada çay içiyorum çocuğuma bir zararı olurmu"
  
Bu yorum 04-01-2011 03:57:04 tarihinde yazılmıştır...

beşi bir yerde çay nasıl içilir?
Yazan: zehra - Edirne
Puan: beşi bir yerde çay nasıl içilir?

"slm arkadaşlar bende 1 hafta oluyor beşi bir yerde çaya anlamadığım herkes herşeyi yazıyor ama ne zaman içileceğini yazılmamış yemeklerden öncemi sonramı daha çok fayda sağlıyor bilen birisi bilgilendirirse memnunolurum "
  
Bu yorum 13-01-2011 16:45:41 tarihinde yazılmıştır...

5İ 1 YERDE ÇAYINA YENİ BAŞLADIM
Yazan: Burcu - İstanbul
Puan:5İ 1 YERDE ÇAYINA YENİ BAŞLADIM

"MERHABA ARKADAŞLAR.BEN BUGUN 5 İ 1 YERDE ÇAYINI ALDIM VE BAŞLIYORUM.ETKİLERİNİ GÖRDÜĞÜM ANDA BURDAN PAYLAŞICAM SİZLERLE .UMARIM ZAYIFLARIZ KIZLAR YAZA BOMBA GİBİ GİRERİZ :)"
  
Bu yorum 23-03-2011 00:24:36 tarihinde yazılmıştır...

5 i bir yerde karısım çay
Yazan: ekrem sahin - İstanbul
Puan:5 i bir yerde karısım çay

"5 lı karısımı gecen sene 2010 da kuıllandım yemeklerden yarım saat once ac karnıan 1 fıncan ıctım ıcımı bıraz zor ama degdı 2 ayda 13 kılo verdım dıyet ve yanında gunde 2 lıtre su ıcmeyı en az 30 dakıka yuruyusu ıhmal etmedım ama su bır gercek dengelı beslenme ve sporu hayatımıza enpoze etmessek daha cok 5 lı karısım kullanmak zorunda kalırız ben bu sne yıne kullanıyorum tansıyon yukselttıgıde dorudur dogalda olsa 5 lı karısımdakı otların yan etkılerınıde bılmekte fayda var herkese saglıklı gunler dılerım"
  
Bu yorum 05-04-2011 18:20:22 tarihinde yazılmıştır...

zayıflama çayı ile kilo verme
Yazan: merve ergün - Ankara
Puan:zayıflama çayı ile kilo verme

"ben bu çay ile 1buçuk-2 ayda tam 14 kilo verdım halada vermeye devam ediyorum 76 kilo ile başladım şuan 62 kiloyum hedefim 55:)herkese tavsiye ediyorum ancak bazılarımız çay zayıflatıyor diyerek rejim yapmak yerine dahada çok yemek yiyor ve kilo alıyorlar çok sıkı rejim ve spor yapmak gerekiyor hatrılatmak istiyorum.."
  
Bu yorum 22-05-2011 11:08:36 tarihinde yazılmıştır...

beşi bir yerde çayı bulantı yapar mı?
Yazan: kerime gül - Yurt Dışı
Puan:beşi bir yerde çayı bulantı yapar mı?

"merhaba arkadaslar bende besibiryerde kullananlardanim, önceleri kendim hazirliyordum ama asiri derece migde bulantisi yapti. bazende hazirlamaya usendimden. hazir olanlarina basladim ama hala ayni kilomdayim yediklerime dikkat ettim halde kilo hala veremedim ikihaftadir sallama olanina basladim dogadanin bana bir tavsiyeniz varmi yoksa 1ay sonrami etkisini gösteriyor simdiden tskler "
  
Bu yorum 25-05-2011 16:43:22 tarihinde yazılmıştır...

beşi bir yerde çayı ile zayıflama formülü
Yazan: serpil y - Adıyaman
Puan:beşi bir yerde çayı ile zayıflama formülü

"merhaba arkadaşlar.iki sene önce ailece bizde içtik ben 15 kilo eşim 13kilo kızımda10 kilo verdi.gerçekten çok faydasını gördük .ben şimdi gene başladam 7 kilo vermem gerekiyo 2 gündür içiyorum faydası olucana eminim"
  
Bu yorum 06-06-2011 20:20:33 tarihinde yazılmıştır...

beşi bi yerde depresyon haplarıyla içilebilirmi?
Yazan: nimet karakaya - Adana
Puan:beşi bi yerde depresyon haplarıyla içilebilirmi?

"merhabalar arkadaşlar. ben 45 yaşındayım kullandığım depresyon haplarından dolayı aşırı kilo almaya başladım. 5 i 1 yerde çayını içmek istiyorum ama depresyon haplarıyla birlikte bir zararı olurmu merak ediyorum. yanıtlarsanız sevinirim"
  
Bu yorum 11-06-2011 16:37:37 tarihinde yazılmıştır...

5i bir yerde çayı
Yazan: özlem - Balıkesir
Puan:5i bir yerde çayı

"normalde çok fast food yiyen birisiydim ve pek hareket etmezdim.1,72 boyunda 72 kiloyum ve üniversite öğrencisi de olduğum için bu kilolar artık bana rahatsızlık vermeye başladı.bu çayayeni başladım sabah ve akşam yemeklerden önce biraz tarçınla içiyorum tadı daha lezzetli oluyor.ilk başta kabız oldum gibi geldi ama sonra sindirim sistemim baya düzeldi.sabah yarım saa yürüyorum akşamları da evde spor yapıyorum yarım saat kadar.yememi de azalttım umarım istediğim kiloya ulaşabilirim."
  
Bu yorum 20-07-2011 20:10:21 tarihinde yazılmıştır...

İNŞALLAH ZAYIFLARIZ
Yazan: YASEMİN - Nevşehir
Puan:İNŞALLAH ZAYIFLARIZ

"SLM ARKADAŞLAR BEN BUGÜN BAŞLADIM 10 AYLIK Bİ BEBEĞİM VAR AMA EMMİYOR BU YÜZDEN İÇMEK İÇİN TEREDDÜT ETMEDİM YORUMLARDA HEP OLUMLU YÖNDE 160 BOYDA 85 KİLODAYIM FAYDASINI İNŞALLAH GÖRÜRÜM SİZE YAZARIM HERKEZE HAYIRLI KİLO VERMELER "
  
Bu yorum 29-07-2011 11:38:08 tarihinde yazılmıştır...

ZAYIFLAMAK İÇİN MATE ÇAYI
Yazan: PINAR YILDIZ - Balıkesir
Puan:ZAYIFLAMAK İÇİN MATE ÇAYI

"ARKADAŞLAR 3 AYLIK BEBEĞİM VAR BU ÇAYI İÇMEK ZAYIFLAMAK İSTİYORUM BEBEĞİME ZARARI OLURMU "
  
Bu yorum 21-08-2011 15:02:30 tarihinde yazılmıştır...

beşi bi yerde çay kabızlık yaparmı?
Yazan: sena günder - İstanbul
Puan:beşi bi yerde çay kabızlık yaparmı?

"arkadaşlar ben 18 yaşındayım 1.57 boyundyım ve 72 kiloyum bi ara beşi bi yerde çayını kullandım bi hafta gibi bi süre ama daha sonra kabızlık yağtığını düşünüp bıraktım şimdi yeniden başlıcam hedefim 62 olmak 10 kilo vermeliyim. çayın kabızlık yapanları var mı varsa daha sonradan düzen egiriyo mu cevap yazrsanız sevinirim :)))))"
  
Bu yorum 27-08-2011 23:18:19 tarihinde yazılmıştır...

lipton 5 i bir yerde
Yazan: seda dikim - Eskişehir
Puan:lipton 5 i bir yerde

"arkadaşlarr bn de lipton 5 i bir yerde aldım ve yarın kullanmaya başlayacam ama ben aktarlarda almadım liptonun sallama cayını aldımm ama aktardaki nasıll oluyoo onun daha mı etkisi varr lütfenn cevap yazın bilen kullanann ve yararını gören arkadaşlar LÜTFEN yorumm yapın bizlerii kullanmayanlarıı bilgilendirinn ve ayrıca günde 2 bardak yeterli mi oluyoo ?"
  
Bu yorum 09-09-2011 18:39:19 tarihinde yazılmıştır...

metabolizmam çok yavaş çalışıyor zayıflamak istiyorum
Yazan: delal - Mardin
Puan:metabolizmam çok yavaş çalışıyor zayıflamak istiyorum

" mrhb arkadaşlar ben 22 yaşında 155 boy 67 kilodaydım metabolizmam çok yavaş çalışıyor.15 gündür sıkı bir dieteyim işe tempolu yürüyerek gidip geliyorum buda toplamda 40 dakika sürüyor akşamlarıda tempolu bir şekilde 40 daka yürüyorum akşamları salata meyve yiyorum günde 1 fincan 5 bir yerde içiyorum sabahları limonlu ılık su içiyorum her gecede 20 25 daka müzük eşliğinde oynuyorum ablamla beraber bunları uyguluyoruz haftada 1 tartıya çıkıyoruz ben 2 kilo ablam 3 kilo verdi bu cuma tartı günü hedefim 55 kilo inşallah başaracam"
  
Bu yorum 20-09-2011 12:41:19 tarihinde yazılmıştır...

mate çayı ile zayıflama
Yazan: asiye - İstanbul
Puan:mate çayı ile zayıflama

"selam arkadaslar ben senelerdir zayıflamaya çalışıyorum amaa beceremedim bi türlü veriyorum geri alıyorum şimdide mate çayını denicem bakalım inşallah işe yarar şuan 87 kiloyum ve boyum 1.66 çok fazlam var ve acilen şuanlık 15 kilo vermem lazım sonrasında da istiyorum ama şuan 15 kilo acil vermem lazım:)bi ayda ne kadar verdirio acaba bu çay__????"
  
Bu yorum 25-09-2011 11:35:02 tarihinde yazılmıştır...

5i bir yerde çay ile kilo aldım
Yazan: deniz - İzmir
Puan:5i bir yerde çay ile kilo aldım

"MERHABA!Ben 29 yaşında hiç cocuk sahibi olmamış evli ve ev hanımıyım.Kilom ise dün 105 bugun ise 106 sebebiyse şu meşhur zayıflatan çay hakaten zayıflatıyormuş ben 1 kilo aldım bu nasıl zayıflamaksa hemde caya dün başladım dünden bu gune 24 saatte 1 kılo aldım bu nasıl iş.farklı sıtelerde yorum yapan bır cok arkadas da bu dertten muzdarip halbukı 2 gundurde gunde 2,5 lıtre su ıcmeye ozen gorterdım.ayrıca bu cayı keşfeden dıyetısyenın kıtaplarının tamamı bende var cay ıcınde adı gecen bıtkılerden kekık ıcın kıtabında İŞTAH ACICI bır bıtkıdır demıs ve sonra bunu zayıflama cayına eklemıs anlamadım bu işten birşey kıtabı yazanda bu zayıflama cayını cıkaranda aynı kışi ama kendıyle ters dusmus.Tek bıldıgım kıtabda yazdıgı gıbı bu kekık ıstah acıyor cunku ben 2 gundur sureklı aclık hıssedıyorum ve bır gunde 1 kılo aldım neyse sabredelım devam edelım bakalım neler olacak BEN ARADA BİR SİZE DURUMUMUN NE OLDUGUNU YAZARIM MERAK ETMEYİN zaten sısmanladım sısmanlayacagım kadar daha ne olabılır kı?Gerci bu MATE adlı bitki 2007 yılında SIK ıcen ınsanların kanserden ölümüne sebeb oldugu için KANADA HÜKÜMETİ TARAFINDAN YASAKLANMIŞ!"
  
Bu yorum 18-12-2011 01:45:48 tarihinde yazılmıştır...

Emziren anneyim 5 li çay içersem bebeğime zararı olurmu
Yazan: sevde zümra - Ankara
Puan:Emziren anneyim 5 li çay içersem bebeğime zararı olurmu

"merhaba benim 4 aylık bebeğim var anne sütü alıyor 5li çay içersem bebeğime zararı olurmu.74 kiloyum 14 kilo vermek istiyorum.bilgi verirseniz sevinirim.simdiden tesekkürler"
  
Bu yorum 21-01-2012 15:03:36 tarihinde yazılmıştır...

Mate Yerba Çayı
Yazan: Sadık Aytemur - Kütahya
Puan:Mate Yerba Çayı

"Merhabalar; Arjantinde bulunduğum esnada şişman ve kel insanın çok azolduğu ve Mate(yerba) çayının çok tüketildiği dikkatimi çekti.Buruk ve aromalı tadı benimde hoşuma gitti. Bu çayı daha önce hiç duymamıştım ve herhangi bir faydasının olduğunu da bilmiyordum.Gelirken özel bardakları ile beraber çayındanda eşe dosta hediye getirdim. Kullandıkça iştahım kapanmakla beraber büyük abdeste günde bir kaç kez ve çok kolay (ishal olmadan) çıkmaya başladım .Hızla kilo vermeye başladım. yedi ayda 35 kilo kadar verdim.156 kilo iken şu anda 118 kiloya düştüm. Hemde kendimi daha zinde ve enerjik hissediyorm. Fakat elimdeki mate bitmek üzere türkiyede bulabilirmiyim diye araştırırken tesadüfen burada konu hakkında yazışmaları gördüm.bu bilgileri paylaşmak istedim.Benim içtiğim saf mate bitkisi herhangi bir şeyle karışık değil veya kapsülü falan değil. Bunları okurken şunu da biliniz ben sade vatandaşım.Tüccar veya pazarlamacı, reklamcı falan değilim.Konu hakkında bilgi almak isteyen olursa samimiyetle bilgi verebilirim.Selamlar "
  
Bu yorum 24-01-2012 02:21:44 tarihinde yazılmıştır...

BEŞİ BİR YER ÇAY İLE ZAYIFLAYAMIYORUM
Yazan: HATİCE DURGUT - Bursa
Puan:BEŞİ BİR YER ÇAY İLE ZAYIFLAYAMIYORUM

"5 BİR YERDE ÇAYI 1BUCUK HAFTADIR KULLANIYORUM GÜNDE 3 BARDAK İÇİYORUM FAYDASINI GÖRMEDİM"
  
Bu yorum 31-01-2012 21:29:48 tarihinde yazılmıştır...

Beşi Bir Yerde Mate Çayı ile Ayda 5 Kilo Verme Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
 • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
 • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
 • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.