reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Ağız Kokusunun Sebepleri Ağız Kokması

Zayıflama Ağız Kokusunun Sebepleri Ağız Kokması konusunu yazdır Ağız Kokusunun Sebepleri Ağız Kokması konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 14-12-2006 tarihinde saat 12:40:28 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 3281 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Vücudumuzdan veya ağzımızdan gelen kötü kokular kişinin hem psikolojisini bozar hem de çevredekilere rahatsızlık verir. Özellikle kötü kokular sosyal ilişkileri, insanlar arası iletişimi bile olumsuz etkiler.

Ağız kokusunun adı HALİTOSİZ

Diş çürükleri, diş eti ve çene kemik dokusundaki hastalıklar, ağızda bulunan dolgu ve kaplamaların altındaki çürükler istenmeyen kokulara neden olabiliyor.

Ciddi enfeksiyonlardan kaynaklanmayan ağız kokuları genellikle diş ve dişeti hastalıklarına bağlı oluşur. Dişler düzenli fırçalanmadığı zaman ağızda oluşan bakteri tabakaları diş yüzeyi temizlenmediğinde bakteriler bu bölgeye yerleşir. Bakteri atıklarındaki sülfürlü bileşikler kötü kokuya yol açar. Aynı şekilde dil köküne yerleşen bakterilerin artıkları ağızda kötü kokunun oluşmasına neden olur.

Ağız Kokusunun Sebepleri Ağız Kokması başlıklı bu makale 14-12-2006 tarihinden itibaren 3281 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Ağız Kokusunun Sebepleri Ağız Kokması

Sayfayı Paylaş:

Ağız Kokusunun Sebepleri Ağız Kokması için yapılmış yorumlar.
ağız kokusu
Yazan: akgül - Yurt Dışı
Puan:ağız kokusu

"konunuz guzel ben makedonyadan bir dis doktoru olarak bu tip konulara yer verdiginiz icin ve insenlarimizi bilgilendirdiginiz icin tesekkur ediyorum. selamlar"
  
Bu yorum 18-09-2009 01:28:16 tarihinde yazılmıştır...

Ağız Kokusunun Sebepleri Ağız Kokması Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.