reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Yağlı Saçlara Nasıl Bakım Yapılır

Zayıflama Yağlı Saçlara Nasıl Bakım Yapılır konusunu yazdır Yağlı Saçlara Nasıl Bakım Yapılır konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 22-07-2009 tarihinde saat 23:53:33 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 5294 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Saç derisinde olağan miktarda yağ vardır. Bu yağ, saçın beslenmesi ve sağlıklı uzaması için gereklidir. Dış etkenler ve genetiğe bağlı olarak saç derisinde yüksek oranda yağ olduğunda saç uçlarına yayılır. Bir gece önce yıkadığınız saç sabah uyandığınızda yağlanmış olabilir. Yapılan araştırmalara göre yağlı ve ince telli saçların daha fazla döküldüğü görülmüştür. Ayrıca strese bağlı olarak saçlarda kepeklenme görülebilir.

Yağlı saç görünümünden kurtulmak için saçı çok sık yıkamak çözüm değildir. Saç derisindeki yağ hücrelerinin daha hızlı çalışmasına neden olan sık yıkama yağlanmayı artırır. Saçlarınızı gün aşırı yıkamak en ideal süredir. Her gün yıkamak istiyorsanız hafif etkide bir şampuan ve haftada bir kez derinlemesine etkili bir ürün kullanmaya özen gösterin.

Saçlarınızı yıkamadan önce ılık suyla iyice durulamak gerekir. Şampuanı elinize döküp bir miktar suyla inceltin ve saç derinize masaj yaparak uygulayın. Köpüren şampuanı saç uçlarınıza dağıtın. Bir süre beklettikten sonra durulayın.

Saçlarınızı şekillendirirken sürekli taramak saç derisinde yağın saç uçlarına yayılmasına neden olur. Bu nedenle saçlarınızı mümkün olduğunca az müdahale ile şekillendirmeye özen gösterin. Saçlarınızı kolay şekil alacak biçimde kestirmek yağlanma oranını düşürebilir.

Aniden dışarı çıkmanız gerekebilir ve saçlarınız yağlanmış olabilir. Ne saçlarınızı yıkamaya vaktiniz vardır ne de yeniden şekillendirmeye. İşte tam bu sırada bebe pudrası imdadınıza yetişiyor. Saçınızın yağlı kısımlarına bebe pudrası sürerek iyice dağıtın. Saç deriniz pudrayı emecek, yağlı görüntü ortadan kalkacaktır. Kesinlikle bebe pudrasının beyaz izi saçlarınızda kalmayacaktır.

Bebe pudrası uygulamasını alışkanlık haline getirmemekte fayda vardır. Sürekli bebe pudrası kullanmak saç derisindeki gözeneklerinin kapanmasına ve saç dökülmesine neden olabilir. Bu nedenle bir yıkamada sadece bir kez bebe pudrası sürerek durumu kurtarın.
 
Kaynak : MSN

Yağlı Saçlara Nasıl Bakım Yapılır başlıklı bu makale 22-07-2009 tarihinden itibaren 5294 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Yağlı Saçlara Nasıl Bakım Yapılır

Sayfayı Paylaş:

Yağlı Saçlara Nasıl Bakım Yapılır için yapılmış yorumlar.
elma sirkesi kesin çözüm
Yazan: murat dagdelen - İstanbul
Puan:elma sirkesi kesin çözüm

"ben elma sırkesı kullanıorum ve kesın cozum gıbı ve gercekten ıse yarıor "
  
Bu yorum 05-08-2010 13:12:11 tarihinde yazılmıştır...

Bioblas şampuan
Yazan: buket - İstanbul
Puan:Bioblas şampuan

"Saçlarım çok yağlı olması nedeni ile Bioblas kullanımı yapıyorum ve çok memnunun. kısa sürede saçlarımdaki parlak görünüm azaldı ve saçlarım dolgun bir görünüme sahip oldu."
  
Bu yorum 11-10-2011 13:48:43 tarihinde yazılmıştır...

Yağlı Saçlara Nasıl Bakım Yapılır Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.