reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Opal Taşı Nedir? Opal Taşı Özellikleri Nelerdir? Opal Taşı Faydaları

Zayıflama Opal Taşı Nedir? Opal Taşı Özellikleri Nelerdir? Opal Taşı Faydaları konusunu yazdır Opal Taşı Nedir? Opal Taşı Özellikleri Nelerdir? Opal Taşı Faydaları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 13-07-2011 tarihinde saat 21:27:48 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 626 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Opel Taşı Nedir?

Opal Taşı Gökkuşağı taşı olarakta bilinmektedir. Fakat Opal Taşı inananları ikiye bölmüş durumda. Bir kısım insanlar Opal taşını uğursuzluk ve talihsizlikle suçlarken, diğer kısım insanlar ise bu taşı güven veren bir taş ve düşmana karşı güçlü tutan bir taş olarak kabul etmekte.

Opal Taşı kimyasal olarak Kuvarsın bir çeşididir ve kuvars gibi silis oksittir.

Halk arasında Gökkuşağı Taşı olarak da bilinen Opal Taşı, karışık bir geçmişe de sahiptir. Kimisi onu talihsizlik getiren bir taş olarak nitelerken, kimisi de güven duygusunu taze tutmak ve düşmanlara karşı güçlü olmak için üzerinde taşır. Ayrıca negatif duyguları emdiğine ve duygusal dengeleyici olduğuna da inanılır.

Görme duyularını güçlendirip, sezgi arttırıcı etkisi vardır. Üst ben’e ulaşmak için kullanılabilir.

Özellikle mücevheratta kullanılan Opal Taşı, insanın avuç içi ısıyla renk değiştirme özelliğine de sahip yegane taşlardan biridir.

Opal Taşı terazi, akrep, yay ve balık burcu insanlarına iyi gelen bir taştır.

Opal Taşı, silis grubundan inorganik madde. Silisin hidratlı ve jelatinli bütün çeşitlerini kapsar.

Opal Taşı bir koloittir bileşiminde %3 ile %13 su bulunur görünümü yağsı veya camsıdır, kırık yüzeyleri kavkıya benzer. Birçok çeşidi vardır, bunlar arasında en tanınmışı asil opaldır. Çok güzel yanar-döner parıltılar verdiğinden mücevhercilikte değerli taş olarak kullanılır. En güzel türleri Macaristanda çıkarılır. Çok çeşitli ve parlak renklerde bulunduğu için alevli opal, pullu opal, şark opali gibi adlar alır. Meksikada bulunan bir türü ticarette ateş opali, ballı opal, alev opali adıyla bilinir kırmızı, turuncu ve bazen Yeşilimsi sarı renkte olan bu opal, ateş kırmızısı tonlarında parıltılar yapar.

Diğer opal türleri şunlardır: saydam, yanar-döner, olmayan ve yumrulu yapıda hiyalin bileşimindeki hidrokarbonlar sebebiyle çeşitli renklerde bulunan çakmaktaşı yumru veya kabuk şeklinde bulunan kaşolon hidrofan, menilit, gayzerit veya gayzer silisleri vb.

Opal Taşı Özellikleri

 

  • Dugusal dengeleyici olarak bilinir
  • Negatif duyguları yok eder
  • Görme duyuları güçlendirir
  • Sezgi gücünü artırır
  • Stresi ortadan kaldırır
  • Cesareti artırır
  • Maddi anlamda şans ve başarı getirir

 


Opal Taşı Nedir? Opal Taşı Özellikleri Nelerdir? Opal Taşı Faydaları başlıklı bu makale 13-07-2011 tarihinden itibaren 626 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Opal Taşı Nedir? Opal Taşı Özellikleri Nelerdir? Opal Taşı Faydaları

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Opal Taşı Nedir? Opal Taşı Özellikleri Nelerdir? Opal Taşı Faydaları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.