reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Linet Nasıl kilo Verdi?

Zayıflama Linet Nasıl kilo Verdi? konusunu yazdır Linet Nasıl kilo Verdi? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 20-07-2011 tarihinde saat 17:16:34 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 153 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Sanatçı Linet 33 yaşında ancak kendisini bildiğinden beri kilolu biri olmuş. Annesiyle ara ara rejim yapsa da verdiği kilolaları sonrasında hemen geri almış, ta ki 90 kilo oluncaya ladar.. Bu kilosu kırılma noktası olmuş ve zayıflamaya karar vermiş. İşte Linet’in Women’s Health Dergisi’ne anlattığı zayıflama sırrı..

Oluşumu:
Çocukluğumdan beri toplu biriydim. Hatta 13-14 yaslarında annemle rejim yapar, beş kilo veriyorsam 10 kilo geri alırdım. Sabah okula gitmek zorunda olduğum için çok uzun yıllar kahvaltı alışkanlığım olmadı. Bu düzensiz beslenme alışkanlığım asın kilo almama neden olmuştu.

Kırılma Noktası: Tam olarak 90 kiloya çıkmıştım. Boyum 1,65′ti ve kemiklerimin ince olmasına rağmen bu kiloya ulaşmıştım. Artık medyatik biriydim ve sesimle olduğu kadar görselliğimle de insanlara hitap etmek istiyordum. Bu durumu hali yoluna koymak için yurtdışında beslenme uzmanı ve psikologa aynı anda başvurdum.

Değişiklikler: Artık hedefimi belirlemiştim. İlk bir ay detoks için yalnızca günde birer bardak taze greyfurt, elma suyu ve çorba içiyordum. Vitamin ve tokluk verici takviyeler yapıyordum. Öğünlerimi olabildiğince küçültüp, yemekleri karıştırmadan yiyordum. Pilav varsa kocaman bir tabak yiyeceğime üçte biri kadarını yiyorum artık ya da et yemeği varsa sadece et yemeği yiyorum. Beslenme alışkanlığım yavaş yavaş düzene oturdu. Örneğin sabah kahvaltılarımı bir dilim kepekli ekmeğin üzerine ince bir kat krem peynir ve zeytin ezmesi sürüp, küçük bir salatalık, cherry domates ve sekersiz çay ile tamamlıyorum. Belimdeki rahatsızlıktan dolayı yoğun spor yapamasam da yürüyüşlerimi hiç aksatmadım.

Ödül: Yaklaşık 35 kilo kadar kaybettim. Hatta bir ara 52 kiloya kadar düştüm. Bu yoğun kilo kaybının ardından aldığım her kilo beni son derece rahatsız ediyor ve sanki 90 kilo olduğum o günlere geri döneceğim konusunda endişelendiriyordu. Fakat doktorumun da tavsiyesiyle kendime ödüller vermeye başladım. Örneğin; içe coffee’yi çok sevdiğim için haftada bir bu tatlı kaçamağı yapıyorum. Yediklerime dikkat etmediğimde kolaylıkla kilo alacağımı biliyor olmak, her zaman tetikte olmamı sağlıyor.


Linet Nasıl kilo Verdi? başlıklı bu makale 20-07-2011 tarihinden itibaren 153 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Linet Nasıl kilo Verdi?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Linet Nasıl kilo Verdi? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.