reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kışın Alınan Kilolar

Zayıflama Kışın Alınan Kilolar konusunu yazdır Kışın Alınan Kilolar konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 22-07-2011 tarihinde saat 17:17:34 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 166 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Kış aylarında aldığınız kilolardan kurtulmanın zamanı geldi artık! Yaza ince girmek için bol su ve sebze-meyve ağırlıklı diyetler uygulayın!

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Sert, muhabirine yaptığı açıklamada, kış aylarının hareketsiz yaşamının hemen hemen herkeste kilo sorununa neden olduğunu ancak, bilinçli bir diyetle bunlardan kurtulmanın mümkün olduğunu bildirdi.

Sert, "Artist diyeti" diye tabir edilen yöntemlerle adeta aç kalarak zayıflamanın vücut metabolizmasını bozduğunu, genç kız ve kadınlarda başta adet düzensizliği olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarına yol açtığını, halsizlik, bitkinlik ve buna bağlı olarak ruhsal sorunları da beraberinde getirdiğini vurguladı.

En ideal kilo verme yönteminin su, sebze ve meyve ağırlıklı diyet olduğunu ifade eden Sert, "Bu arada karbonhidratlar da tamamen kesilmemeli. Belirli ölçülerde yenerek vücudun karbonhidrat ihtiyacı da karşılanmalı" dedi.

Sert, diyetin en önemli unsurunun bol su içmek olduğuna dikkati çekerek, "Sağlık için büyük önem taşıyan, insanların içmeden sadece 3-4 gün yaşayabildiği su asla ihmal edilmemeli" dedi.

Vücut susuz kaldığında, kanın yoğunlaştığını ve bunun da organlara çok az miktarda oksijen ve besin maddesi taşınmasına neden olduğunu ifade eden Sert, şunları söyledi:

"Su miktarında azalma oldukça, vücutta depolanan yağ miktarı da artmaya başlar. Çünkü, böbrekler yeterli miktarda su almazlarsa, iyi çalışmazlar, bu görev de karaciğerin olur. Karaciğer böbreklerin görevini üstlendiğinde ise daha az yağı enerjiye dönüştürür. Bu da zayıflamayı son derece olumsuz etkiler." Sert, insanın kendini zinde hissetmesi için günde 2.5 litre suya ihtiyacı bulunduğunu vurgulayarak, "Vücudunuzun su ihtiyacının karşılanıp karşılanmadığını da idrarın renginden öğrenmek mümkün. İdrar sarı renkteyse vücut suya açtır, beyaz renkteyse su ihtiyacı tatmin edilmiştir" dedi.


Kışın Alınan Kilolar başlıklı bu makale 22-07-2011 tarihinden itibaren 166 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kışın Alınan Kilolar

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Kışın Alınan Kilolar Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.