reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kilo Vermenin Formülleri

Zayıflama Kilo Vermenin Formülleri konusunu yazdır Kilo Vermenin Formülleri konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 21-07-2011 tarihinde saat 17:34:27 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 186 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Kilo Vermenin Temel Formülü


Bu formül odukça basit: Yaktığınız kaloriden fazlasını kesinlikle almayın ve aldığınız günlük kalori miktarını hesaplamayı öğrenin.

Unutmayın, porsiyon miktarı azaldıkça kalori miktarı da azalıyor.

Günlük kalori miktarınızı çok fazla azaltarak metabolizmanızı yavaşlatmayın.

İşe Doğru Başlayın


Fazla kilolarından kurtulmaya karar verenler, kalori miktarını azaltmak amacıyla genellikle işe kahvaltıyı kaldırmak gibi bir hatayla diyete başlarken, bir çok diyet programı da aksine iyi bir kahvaltı yapmayı öneriyor.

Kendi başlarına diyet yapanların yüzde 78′nin sabah kahvaltılarında biraz tahıl gevreği ile meyva yedikleri belirlendi.

Yağları Seçin ve Miktarını Sınırlayın


Yine bir çok diyet programında yağ miktarının azaltılması önerilirken artık son zamanlarda yağın türüne göre seçilmesi öne çıkıyor ve yağlar iyi ve kötü olarak iki ana gruba ayrılıyor.

İyi ya da kötü olsun, tüm yağlar fazla kalori demek oluyor. Yağlar genel olarak gram başına 9 kalori içerirken, karbohidratlar ve proteinlerde gram başına 4 kalori düşüyor.

İyi yağların başında zeytin yağı gelirken, ceviz, badem gibi kuru yemişlerle, deniz ürünleri ve bitkilerde olan omega-3 yağının da unutulmaması öneriliyor.

Sağlıklı Beslenmede Seçici Olun


Seçtiğiniz besinlerin taze ve hazır gıda olmaması da en az içerdikleri kalori kadar önemli. Hazır gıda seçimlerinde etiketlerini inceleyip içerdikleri yağ cinsi, miktarı, katkı maddeleri, kalori miktarı konusunda bilgi edinerek seçiminizi ona göre yapın.

Hareketsiz Kalmayın


Aktif yaşam biçiminin kilo almanızı ve verdiğiniz kiloların geri almanızı engelleyeceğini unutmayın. Hareket ettiğinizde, egzersize zaman ayırabildiğinizde,spor yaptığınızda kalori yaktığınızı,kaslarınızı güçlendirdiğinizi de unutmamalısınız.Kilo Vermenin Formülleri başlıklı bu makale 21-07-2011 tarihinden itibaren 186 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kilo Vermenin Formülleri

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Kilo Vermenin Formülleri Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.