reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Hızlı Kilo Vermek İçin Ne yapmalıyım?

Zayıflama Hızlı Kilo Vermek İçin Ne yapmalıyım? konusunu yazdır Hızlı Kilo Vermek İçin Ne yapmalıyım? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 07-07-2011 tarihinde saat 17:28:35 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 136 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


1. Hızlı değil, yavaş tempoda yürüyün

Kilo verirken çoğumuzun yaptığı en büyük hata, hızlı tempoda yürüyüşler yapmak. Zayıflamaya çalışırken kilo vermenizin sürmesini istiyor ve daha ince görünmeyi arzu ediyorsanız, yavaş tempoda yürüyüşü tercih edin. Çünkü, yavaş tempolu bir uzun yürüyüş ile normal yaptığınız bir egzersize göre yüzde 70 daha fazla yağ yakarsınız. Ayrıca yürüyüş bandında minimum 4.0 maksimum 5.2 düzeyde, en az 70 dakika, haftada 4 kere yapacağınız fiziksel aktivite ile basen, karın ve kalçada biriken yağlardan sağlıklı beslenme düzeninizin yardımı ile kolayca kurtulacaksınız.

2. Egzersiz sırasında burundan nefes alıp verin

Egzersiz yaparken daha fazla yağ kitlesinin yanması için mutlaka bol oksijen kullanımı sağlayacak bir teknik geliştirmeniz gerekiyor. Bunun en kolay yolu ise egzersiz süresince sadece burundan nefes alıp vermeniz. Çünkü vücuttaki yağ dokuları, enerji amacıyla kullanılabilmeleri için, kas ve karbonhidrat depolarına göre daha fazla oksijene ihtiyaç duyuyor. Siz de düzenli olarak yaptığınız egzersiz sırasında oksijenli bir ortam yaratarak, verdiğiniz kilodan daha ince görünme şansına sahip olabilirsiniz pekala. Ayrıca, egzersiz süresince, her 20 dakikada bir, 250 mililitre su içmek de egzersizi daha uzun süre yapabilmenizi sağlar.

3. 3 ana 1 ara öğün yeterli:

Sağlıklı iseniz aslında hiçbir zaman 6 öğün yemeye ihtiyacınız yok. Çünkü sık yemek bazı hormonları, özellikle tokluk sağlayan hormon olan leptini baskılıyor ve vücut, insülin dengesinde sıra dışı bir dengesizlik yaratarak yemek yeme dürtüsünü açığa çıkartıyor. Hızlı kilo kaybı için dengeli diyetin öğün sayısı 4′tür. Kahvaltı, öğle, ikindi ve akşam yemeği düzeni ile hızlı kilo kaybedebilirsiniz. Eğer öğün aralarında da en az 3 saat, en fazla 6 saat ara verirseniz metabolizmanız düzenlenir ve vücudunuz enerji dengesini kurarak kilo kaybını hızlandırır.

4. 15 adedi geçmeyecek şekilde Antep fıstığı yiyin

Ara öğünlerde ne yediğiniz kilo vermenizde önemli. Antep fıstığı, içerdiği bakır ve manganez sayesinde sadece 15 adedi ile doyuma kolaylıkla ulaştıran nadir besinler arasında yer alıyor. Fenolik bileşenleri içermesi ise yüksek antioksidan kapasitesi ile vücudunuzun bağışıklık sistemini dengeleyerek kilo verme aşamasında oluşan oksidatif stresin de ortadan kalkmasına yardımcı olabiliyor. Antep fıstığı bu özelliği ile de hızlı kilo verebilmeniz için ikindi öğününe en sağlıklı alternatif olarak nitelendiriliyor.

5. Günde 13 bardak su, 2 fincan siyah çay, 4 fincan filtre kahve

Kiloluysanız, günde litrelerce su içmeniz, sağlıklı beslenseniz bile kilo verdirmez. Sağlıklı bir vücut için günde 8 su bardağı su içmeniz yeterli. Ancak kilo vermek değil, yağ yakımını arttırmak istiyorsanız, en az 13 bardak kadar su içmenizde fayda var. Ayrıca içerdiği tianin amino asidi sayesinde hem bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, hem de kilo verirken vücut direncinizi düşürmemek için maksimum 2 fincan siyah çay, metabolik hareketlerimizin devamlılığı için de maksimum 5 fincan yeşil çay içmeniz de yarar sağlar. Kilit bir nokta daha: ‘Kahve içmeyin’ diyenlere inanmayın. Günde 4 fincana kadar filtre edilmiş kahve, içerdiği kafeol ve kafestol denilen maddeler sayesinde kilo veriminizi hızlandırır. Bu içecekleri öğünden en az 1 saat sonra içmeye özen gösterin


Hızlı Kilo Vermek İçin Ne yapmalıyım? başlıklı bu makale 07-07-2011 tarihinden itibaren 136 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Hızlı Kilo Vermek İçin Ne yapmalıyım?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Hızlı Kilo Vermek İçin Ne yapmalıyım? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.