reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Dengeli Kilo Verme

Zayıflama Dengeli Kilo Verme konusunu yazdır Dengeli Kilo Verme konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 19-07-2011 tarihinde saat 13:33:10 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 155 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


DENGELİ KİLO VERELİM


Dengeli beslenmek deyince hemen aklımıza zayıflama ve egzersiz hareketleri gelir. Vücudumuzu dengede tutmak, doğru beslenmek ve bunu egzersiz ile desteklemek, şüphesiz kalıcı kilo verimini sağlayacaktır. Her şeyden önce beslenme alışkanlıklarımızı doğru yönde değiştirmek, bu anlamda bilinçli davranmamız gerekiyor. Protein ve karbonhidrat alımını dengelemek, vücudumuzun metabolizmasını bozmadan yiyeceklerimizi tüketmemiz gerek.

Kilo vermenin en sağlıklı yolu

Egzersiz hareketlerle alınan enerji miktarını yakmak olacaktır.
Aldığım kiloda fazlasını veriyorsak eğer, kilo almamız imkansız olur.
Kaliteli bir uyku uyumak da bazal metabolizmamızın çalışmasında çok etkilidir.

En Çok kalori yaktığınız saatlere dikkat edin !

En çok kalori yakılan saatler gece 24 ile 2 arasıdır.
Yağlı yiyeceklerden, hazır beslenmelerden ve abur cubur yemekten kendimizi alıkoyabilirsek, fazla yağlarımızı yakmış oluruz. Bedenimizdeki fazla kilolar sağlığımızı da ciddi anlamda tehdit etmekte ve ruhsal açıdan da rahatsız etmektedir. Bir çok hastalığa davetiye çıkaran sişmanlık, obezite hastalığını da her an yanında taşımaktadır. Akşam atıştırmalarını bile durdurmak, kilo vermemizi olumlu yönde etkileyecektir.

Artık çağın hastalığı kategorisine obezite de eklenmiş durumda. Çünkü insanlar hazır beslenmeyi tercih ediyor, sıkıldıkça yemek yiyor ve hareketsiz yaşıyor ve su içmeyi ihmal ediyor. Susadığımız zaman acıktığımızı hissedip, yemek yiyoruz. Üstelik son derece kalitesiz besinler.

Karbonhidrat ağırlıklı olmak üzere, tatlılar, dışarıdan yenen sağlıksız yemekler kilo alımını hızlandırıp, hastalıklara davetiye çıkarmaktadır.

Yapabileceğimiz en doğru ve bedenimize uygun fiziksel aktiviteler uygulamak, hareketli yaşamaya özen göstermek ve bilinçli beslenmek. Yapabileceğimi her türlü egzersiz hareketlerini yapmalı, bunun için kendimize özel zaman ayırmalıyız. Her şey kendimizi sevmekten ve Tanrıya bizi kusursuz yarattığı için teşekkür etmekten geçer. Biz kendimizi sevip, sağlıklı yaşama merhaba dersek, bize gelecektir.

İstemek her şeyden önemli ve yaptırımı en kolay olandır. Dengeli beslenmeyi hayatımıza yerleştirebilirsek şayet, geçen bütün günümüzün ne kadar güzel olduğunu görecek ve kaliteli bir yaşama merhaba diyeceğiz. Yapabileceğimiz en kolay egzersiz şüphesiz tempolu yürüyüşlerdir. Sabah veya akşam hiç fark etmez. Günde bir saat kendimize ve sağlığımıza mutlaka zaman ayırabiliriz.Dengeli Kilo Verme başlıklı bu makale 19-07-2011 tarihinden itibaren 155 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Dengeli Kilo Verme

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Dengeli Kilo Verme Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.