reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


14 Günde 4 Kilo

Zayıflama 14 Günde 4 Kilo konusunu yazdır 14 Günde 4 Kilo konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 13-07-2011 tarihinde saat 20:45:44 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 1408 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


14 günde 4 kilo,14 günlük yemek programı

Yogi gibi beslenmeniz için sihirbaz olmanız gerekmiyor. Bunun için sadece konsantrasyon gücünüzü kullanmanız yeterli olacak. Annika McKay’in hazırladığı 14 günlük “yemek” programını isterseniz sabah veya öğle yemeğinde, isterseniz akşam yemeğinde ya da tüm gün uygulayabilirsiniz.

Pazartesi
1
Sofranızı daha bir özenle kurun
Gümüş çatal bıçak ve porselen yemek takımlarınızı dolabınızdan çıkarın ve masanıza özenle yerleştirin. Sofranızı taze çiçek veya mumlarla da şenlendirin.

Salı

2
Sarı rengini düşünün
Sindirim sisteminizin merkezinde yer alan sarı, o bölgenin enerji akışını güçlendiriyor. Böylece sindirim sistemine yardımcı oluyor. Yemek yerken sarının vücudunuzun orta bölümünden çevresine nasıl ışık saçtığını hayal edin.

Çarşamba
3
Yemek yerken susun ve çevrenizde olup bitenlere kulak verin
Yemek yerken çevrenizde neler oluyor? Kuşlar ötüyor mu? Çocukların kahkahalarını duyuyor musunuz? Sizi rahatlatan seslere dikkat kesilirseniz sindirim sisteminin armoni içinde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Perşembe
4
Hiç yapmadığınız kadar yavaş yiyin
Yavaşça çiğneyebilmek, her lokmayı ağzınızda hissedebilmek ve yemeğin tadına varabilmek için kendinize ‘zaman’ ayırın. Tokluk hissinin beyne ulaşması için belli bir zaman geçmesi gerekiyor. Bu şekilde daha az yemiş olacaksınız.

Cuma

5
Dik ama rahat oturun
Tabağın üzerine yorgun bir şekilde eğilmeyin. Sofrada dik oturun. Omuriliğinizin üst kısmının gökyüzüne doğru nasıl yükseldiğini ve alt kısmının ise toprağa nasıl kök saldığını hayal edin. Böylece sindirim sisteminizi destekleyebilirsiniz.

Cumartesi
6
Yemekten sonra sessizce bitki çayı için
Öğününüzü, yemek yedikten sonra masadan apar topar kalkmak yerine bitki çayı içerek sonlandırın. Bitki çayı sakinleşmenizi sağlar ve sindirim sisteminize yardımcı olur.

Pazar
7

Yemekten sonra yürüyüş yapın
Siz yemek yerken, vücudunuzun yoğun enerji harcadığını biliyorsunuz. Dolayısıyla sofradan kalktıktan sonra temiz havada yürüyüş yapın ve vücudunuzun gücünü yeniden nasıl toparladığına odaklanın

Pazartesi
8
Yemek yemeden önce beş kez derin nefes alın
Göğüs kafesinizi sakin bir şekilde oksijenle doldurun ve ardından tüm nefesinizi yavaşça verin. Derin nefes almak beyne daha fazla oksijen gitmesini, bu sayede de yağ yakımının artmasını sağlıyor.

Salı
9
Yemek yerken pencereden dışarıya bakın
Yemeğinizi yerken pencereden uzaklara doğru bakın. Yemeğinizin baktığınız noktadan tabağınıza doğru geldiğini hayal edin. Yemekle ne kadar çok bütünleşirseniz, kilo alma riskini de o kadar önlersiniz.

Çarşamba
10
Her lokmanızı beş kat daha fazla çiğneyin.
Besinleri ayaküstü alelacele yememeye özen gösterin. Sindirim organlarımız yeterince çiğnenmeyen her lokmada gereksiz yere yoruluyorlar. Dolayısıyla hak ettikleri molayı onlardan esirgemeyin.

Perşembe
11
Çatalınızı her seferinde sadece bir besinle doldurun
Karnabaharı ne zamandır sos kullanmadan yediniz? Bu kez sos kullanmayın. Çünkü, besinlerin doğal tadını almak, sindirim üzerinde olumlu etki yaratıyor.

Cuma

12
Elinizi yüzünüzü yıkayın
Siz zaten sofraya oturmadan önce elinizi yüzünüzü yıkıyorsunuz ama bugün bunu adeta bir seramoniye dönüştürün. Ayrıca yemek yerken sizi rahatsız etmemesi için endişelerinizi ve olumsuz düşüncelerinizi de bir kenara bırakın.

Cumartesi
13
En sevdiğiniz renklerden oluşan besinleri yiyin
Ancak mavi gibi besinlerde olmayan bir rengi seviyorsanız, yeşil fasulye yemenize izin var. Nede olsa yeşil, mavi ile sarının karışımından oluşuyor. Sevgiyle yenilen besinler sayesinde oluşan pozitif enerji, hücreleri olumlu yönde etkiliyor.

Pazar
14

Yediklerinizi sevin ve ne seviyorsanız onu yiyin
Yediğiniz besinlere karşı saygılı olun. Nihayetinde onlar sizin sağlığınız üzerinde son derece önemli rol oynuyorlar. Dolayısıyla öğünlerinizi aksatmamaya ve yediğiniz besinlere değer vermeye dikkat edin.

Bu programı, bitki çayları ve düzenli yapacağınız egzersizlerle desteklerseniz iki haftada 4 kilo verebilirsiniz.

14 Günde 4 Kilo başlıklı bu makale 13-07-2011 tarihinden itibaren 1408 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: 14 Günde 4 Kilo

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


14 Günde 4 Kilo Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.