reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Şişmanlamak İstiyorum Kilo Almak İstiyorum

Zayıflama Şişmanlamak İstiyorum Kilo Almak İstiyorum konusunu yazdır Şişmanlamak İstiyorum Kilo Almak İstiyorum konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 19-07-2009 tarihinde saat 12:44:15 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 63585 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Herkes zayıflamaya çalışırken siz şişmanlamaya çalışıyorsunuz  Çünkü bedenize uygun kıyafet bulamıyorsunuz. Hem de fazla kilolardan değil!! Çünkü giydiğiniz herşey üstünüzden düşüyor. Herkes diyetle, egzersizle zayıflamaya çalışırken, siz kilo almak için çabalıyorsunuz.. Ancak ne yaparsanız yapın kilo alamıyormusunuz.. O halde bu yazı tam sizin için..
 
 

Zayıflık Nedir?

 
Vücudun, normal ağırlığının 10-15 kilo altında olmasına zayıflık, 15-20 kilonun altında olmasına ciddi zayıflık deniyor.
 Örneğin 1.60 cm. Boyundaki bir kişinin ideal kilosu 54 kg. Olarak değerlenriliyor.
 
Bu boydaki kişi
  • 46- 48 kilo arasında bir kiloya sahipse zayıf,
  • 43- 46 kilo arasında hafif zayıf,
  • 42 kilonun altındda ise ciddi zayıf olarak değerlendiriliyor.
 
Beslenme Uzmanı Dr. Feryal Erverdi “ Kişinin normal kilosunun 10 kilo altındaki ağırlığı, eğer bir sağlık problemi yaratmıyorsa biz doktorlarca sakıncalı bulunmuyor” diyor. Zayıflık çocuklarda görülüyorsa gelişim olumsuz yönde etkilenebilir eğer yetişkinlikte görülüyorsa iş verimi düşüyor.

Genelde zayıflığın kaynakları genetik olarak söylenebilir. Bunun yanında Hormonal düzensizlikte çok önemli. Hayati organların çalışmasını ifade eden bazal metabolizmanın hormonlar sağlıyor. Bu hormonlar tiroid bezinden salgılanan T3 ve T4 hormonları. Zayıf kişilerin bazal metabolizmalarının daha hızlı çalışmasının en önemli nedeni bu hormonların fazla salgılanması, bu da metabolizmanın hızlanmasına, dolyasıyla besinlerin daha hızlı yakılmasına neden oluyor. Sonuçta kilo alınamıyor. Vücut bileşenleri de zayıflığın ya da şişmanlığın nedenlerinden. Yani iki kişi aynı yiyeceklere yese bile biri kilo alırken diğeri kilosunu koruyabiliyor ya da zayıf kalabiliyor. Bunda vücut bileşenlerinin etkisi büyük. Kimi kişilerin vücudunda yağlı doku ya da yağ depolayan hücreler fazlayken, kimilerinde az olabiliyor. Buna göre yağ depolayan hücre sayısı fazla olan kişilerin kilo alması da o derece kolaya diyebiliriz.

Zayıf Olmanın Zayıf Kişiye Etkileri

 
Kötü görünüm: Belki manken gibi zayıf bir görünüm bir sınıra kafar hoş olabilir. Ancak hayati çizgi aşıldığında ortaya hiç de hoş olmayan bir vücut çıkıyor. Giyilen hiçbir şey uygun olmuyor, bedene göre kıyafet bulunmuyor.

Ciltte kırışıklık: Aşırı derecede zayıflık cildin kırışmasına ve daha çabuk yaşlanmasına neden oluyor. Çünkü yeterli beslenilmediği için cildi canlı tutan E ve C vitaminleri alınamıyor, bunun yüzünden cilt beslenemiyor, gerekli nemi besinlerden ya da sıvılardan alamadığı için cilt kırışık görünüyor. Ayrıca ciltte kuruluk , gevşeklik diğer olumsuz etkilerden.

Çabuk yorulma: Yeterli beslenilmediği için bağırsaklardan kana geçen besin maddeleri organlar için de yeterli olmuyor. Bunun için metabolizma kendini güvence altına alıyor. Daha az enerji harcamak için hareketler daha yavaş yapılıyor. Ani hareketler , tempolu yaşam karşısında metabolizma bu eforu karşılayamadığından kişiler çok çabuk yoruluyor, bu da sosyal yaşamı engelliyor.

Baş dönmesi:
Özellikle ani kalkışlar da göz kararması ve baş dönmesi meydana geliyor. Yeterli ve dengeli beslenilmediği için dolaşımdaki kan, ağırlığını hayati organlarda yoğunlaştırıyor. Ani kalkışlar ve hareketlerde baş dönmesi ve göz kararması ortaya çıkıyor.

Anemi: Kansızlık, yeterli beslenmemenin getirdiklerinden.

İshal: Metabolizmanın hızlı çalışmasına bağlı olarak ishal görülüyor.

Adet düzensizliği: Yine metabolizmanın hızlı çalışmasına ve dengesiz beslenmesine bağlı olarak adet kanamalarında düzensizlik oluşuyor. Özellikle tiroid hormonlarının fazla salgılanması durumunda zayıflıkla birlikte adet düzensizliği en sık görülen belirtilerden.

Nabız atışında bozukluk: Bredikardi ve taşikardi, yani nabız atışının hızlı ya da yavaş olması zayıflığın etkilerinden.
Kalp- damar- hastalıkları riski: Eğer zayıf kişi sigara veya alkol kullanıyorsa, kalp-damar hastalıklarına yakalanma riski yükseliyor.

Sinirlilik: Obes yani şişman insanlar neşelidirler. Ama zayıf insanlar aksine çabuk kızan bir yapıya sahiptirler. Bunda yetrsiz beslenmenin etkisi çoktur . Vücut gerekli vitaminleri ve mineralleri karşılamadığında sinir sisteminde bozukluklar , yorgunluk ortaya çıkıyor. Bazı vitaminlerin insanı rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisinin olduğu artık bir gerçek . Bünyedeki vitamin dengesizliği kişinin sinir sistemi etkileniyor. Ayrıca T3 ve T4 hormonları zayıf kişilerde fazla salgılandığı için sinrlilik, el titremesi, terleme, ishal, yorgunluk, adet düzensizilği gözükür.
 
Bağışıklık sisteminin zayıflaması: Zayıf kişiler immün sistemi yani bağışıklık sistemi de zayıftır. Bu nedenle hastalıklara daha çabuk yakalanıyorlar. Dış etkenlere karşı dirençlerinin düşük olması yüzünden hastalıkları diğer hastalara oranla daha ağır geçiyor.

Nasıl Kilo Alınır?

Öncelikle zayıflığın nedenini anlamak gerekiyor. Eğer hormonal nedenlerden dolayı zayıflık meydan agelmişse, hormon tedavisi olmak yeterli oluyor. Parazit gibi asalaklardan dolayı ise ağızdan alınan ialçlarla tedavi yapılıyor. Parazit ya da kurt gibi asalak canlılar ortadan kaldırıldığında kendiliğinden kilo alınabiliyor. Ancak eğer beslenmeden kaynaklanıyorsa beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi gerekiyor. Bir de kilo alınırken bu ister istemez yağ olarak depolanıyor. Yani kilo alınırken yağlanmak kaçınılmaz. Ancak iyi bir beslenme düzeniyle en aza indirmek mümkün . Zayıf kişiler için sofra düzeni yemeğin ısısı, mönü çok önemlidir.

Kişinin günlük enerjisi saptandıktan sonra + 1000 kalorilik enerji eklenerek bir tedavi uygulanılır. Bu yüzden ilk önce beslenme alışkanlığı saptanır. Öğünler artırılır ve üç ara üç ana öğün olarak düzenlenir. Ara öğünlerin içeriği besin değeri yüksek yiyeceklerden oluşmalıdır.

Enerji daha çok karbonhidratların çoğaltılmasıyla sağlanmalıdır. Yağlarda yapılan artış bulantıya sebep olmaktadır.

Diyet proteini 1,5 grkg şeklinde ayarlanmalıdır. Proteini daha yüksek vermek mümkün olmakla beraber bazı amino asitlerin serotonini arttırmalarıyla iştahsızlık oluşur. Bu yüzden proteini daha fazla arttırmak olumsuz etki yapar.

Diyetin vitamin ve mineral içeriği zengin olmalıdır. Özellikle B grubu vitaminler yoğun verilmelidir. Bu gruptaki vitaminler iştah artışı sağlarlar.

Diyetin en önemli özelliklerinden biriside hacim yönünden az besin kalitesi yönünden zengin besinlerden oluşturulmasıdır.

Mükemmel Sofra

Dr. Feryal Erverdi “ Bunun için sofranın düzeni, yemeklerin ısısı, seçilen menü yani yemekle ilgili herşey mükemmel olmalı” diyor. Akşam yatmadan birkaç saat önce ise mutlaka birşeyler atıştırmakta fayda var. Çünkü gece uykudayken metabolizma yavaşlıyor. Yani yatmadan önce tenilen yemekler kilo olarak geri dönüyor. Bir de yağlı yiyeceklerden çok proteinli yiyeceklere yönelmek gerekiyor. Tabi ki enerji açısından karbonhidratlı yiyeceklerin de menü de olması lazım. Özellikle mısır, pirin., yulaf, buğday, ve bu ürünlerden yapılmış yiyeceklere yönelmke gerekiyor.
 
 
Kaynak: www.genetikbilimi.com

Şişmanlamak İstiyorum Kilo Almak İstiyorum başlıklı bu makale 19-07-2009 tarihinden itibaren 63585 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Şişmanlamak İstiyorum Kilo Almak İstiyorum

Sayfayı Paylaş:

Şişmanlamak İstiyorum Kilo Almak İstiyorum için yapılmış yorumlar.
şişmanlamak istiyorum
Yazan: kerim YENİCİ - İzmir
Puan:şişmanlamak istiyorum

"böle zayıf olmak zamanla komplekse sokuyo beni hiç bişi yapmak gelmiyo içimden bi çok zaman dahasıda var da bilmiyom onu anlatmak bile istemiyom işte yardımıcı olurmusunuz mutlu biri olmak istiyom bende artık tşkler"
  
Bu yorum 19-07-2009 14:50:17 tarihinde yazılmıştır...

karbonhidratlı yiyecekler
Yazan: şeyma - Afyon
Puan:karbonhidratlı yiyecekler

"ben 17 yaşındayım yaşıma göre kilom düşük en az 5 kilo almam gerekiyor. doktora gittim ilaç verdi kullanıyorum onun yanısıra yemeye çalışıyorum. karbonhidratlı yiyecek yemem gerekiyormuş. çok güzel bir yazı teşekkür ederim."
  
Bu yorum 19-07-2009 15:37:09 tarihinde yazılmıştır...

bence zayıfım
Yazan: dilara kaya - Çorum
Puan:bence zayıfım

"ben 11 yaşındayım ve boyum 1.48 kilom ise 30 kg çok zayıfım herkes bana çok zayıfsın diyo ve ben böyle denince çok üzülüyorum. lütfen bana yardımda bulunun...."
  
Bu yorum 20-07-2009 20:55:52 tarihinde yazılmıştır...

çok zayıfım
Yazan: özge kara - İstanbul
Puan:çok zayıfım

"ben 13 yasındaım boyum 1.45 kilom da 30. herkes cok zayıfsın yemek ye diyolar. bende kendimi zorluyorum ama olmuyor... lütfen bana yardım edin"
  
Bu yorum 21-07-2009 12:18:33 tarihinde yazılmıştır...

kilo almama yardım edin
Yazan: sahra - Konya
Puan:kilo almama yardım edin

"17 yaşındayım ve 41 kiloyum boyum 1.65 zayıflığımdan dolayı çok rahatsızım doktora gidecem"
  
Bu yorum 21-07-2009 15:03:45 tarihinde yazılmıştır...

zayıflık sorunu
Yazan: melike - Ankara
Puan:zayıflık sorunu

"21 yasındayım 1,61 boyundayım 41 kıloyum cok sınır bozucu bısey kılo almak ıstıyoum."
  
Bu yorum 22-07-2009 14:40:06 tarihinde yazılmıştır...

kilo alma psikolojisi
Yazan: mersines tina - Balıkesir
Puan:kilo alma psikolojisi

"arkadaslar ben 30 yasında bır bayanım zamanında herkes cok zayıfsın dedımı uzulurdum. fakat yasım ılerledıkce vucudum oturdu yerıne 1 70 boyundayım ve 55 kıloyum.. bır donem cok ılac aldım kılo almak ıcın.. ama olmadı bır turlu sımdı ıse kendılıgınden oldu. her goren ne kadar guzel vucudun var dıyorlar mutlu oluyorum.. ama en onemlısı kolumuz var gozlerımız bacagımız kulaklarımz yanı kımı ınsanların sahıp olamadıgı seylere sahıbız onun ıcın herseyı zaman bırakın Allaha sukur edın. bu en guzelı olacaktır ve fanı dunya ıslrını kafaya takmayın sızı sevecek bedenızı degıl ruhunuzu seveeck olandır. bye"
  
Bu yorum 24-07-2009 13:18:11 tarihinde yazılmıştır...

ahhh şu zayıflık
Yazan: meral ergün - Denizli
Puan:ahhh şu zayıflık

"ben 21 yaşındayım ve kilom 48 çok morelim bozuluyo sigarayı da bıraktım umarım kilo alırım.52 kilo alsam yeter yaa..lütfen dua edinnn...:) şişmanlar kızmayın bizeee"
  
Bu yorum 24-07-2009 14:35:57 tarihinde yazılmıştır...

zayıfım doktora gitmek istiyorum
Yazan: dilara - Hakkari
Puan:zayıfım doktora gitmek istiyorum

"yaa ben 16 yaşındayım 1.70 boyunda ve 48 kiloyum çokkk zayıfım herkez çok zayıfsın diye söylüyorlar doktora gitmek istiyorum ama ailem gelecekte kilo alırsın diyorlar ben de doktora gitmek istiyorum ama ailem bi türlü yanaşmıyo ben de elimden geldiğince yemeğe çalışıyorum"
  
Bu yorum 28-07-2009 08:02:02 tarihinde yazılmıştır...

kilo alamamak
Yazan: nel - İstanbul
Puan:kilo alamamak

"sanırım hıc bırınız benım gıbı degılsınız hepınızın ıhtıyacı bır kac kılo ben ıse tam 1.83 boyum ve kılom 52 ınanılmaz zayıfım kendımı bıldım bılelı kılo almaya calısıyorum ve her seferınde alamamanın verdıgı hüsran sunda 26 yasındayım 12 yasından berı denemedıgım sey kalmadı ne kansızlık var ne tiroidlerde bı problem artık okadar yoruldum kı anlatamam üstelık bıde evlıyım bır de cocugum var hıc kımse ınanmıyor hamılelıgımde ıse hıc karnım yoktu ve sadece 4 kılo aldım kendımı yıne azıcık dahı olsa kılolu goremedım ve yıllardır pantolonumun altına tayt gıyıyorum düşünebılıyomusunuz bunu bu sıcakta bıle acncak haldeyım caresı varmıdır bılmem ı"
  
Bu yorum 31-07-2009 20:28:19 tarihinde yazılmıştır...

kronik zayıflık
Yazan: Ali Atak - Afyon
Puan:kronik zayıflık

"Arkadaslar. Bende kronik Akciger, rahatsizligi ollan bir Arkadasinizim boyum 1.66 cm kilom 53 bende kilo Almak istiyom Ama olmuyor. Acaba bu sagligimdan kaynaklimi kilo Allamiyom yoksa kilo Almamin bir cözümü varmi Arkadaslarimda bazen sen zayifsin diyorlar. bende psklojik olarak bunda rahatsizlik duyuyom Lütfen yardimci ollun bana Tsk. saygillar, Hepiniz ALLAH yardimcimiz olsun"
  
Bu yorum 01-08-2009 13:45:29 tarihinde yazılmıştır...

zayıflık sorun mu
Yazan: Ali Atak - Afyon
Puan:zayıflık sorun mu

"bu Arada 27 yasindayim Arkadaslar. Lütfen bu konuda biri bana fikir, Versin Ne yapmam gerekiyor, bu durumda ben kaffama takmiyom Ama iste Cevremdeki insanlar, öyle deyince bazillari kaffam bozulluyor, saygilar. iyi geceler, Herkese tsk."
  
Bu yorum 02-08-2009 00:27:10 tarihinde yazılmıştır...

kilo alamıyorum diye üzülmeyin
Yazan: gül genç - K.Maraş
Puan:kilo alamıyorum diye üzülmeyin

"bende 21 yaşında bir bayanım 1,66 boy 48 kiloyum ARH pozitif kan grubun ben kilo almayı çok istiyorum. olmuyor en son duydugumda bu kangrubunda ki insanlar ancak 30 yaşından sonra kilo alırlarmış. öyle diyorlar bence alakası bileyok çünkü ben 17 yaşındayken 50 kiloydum sonradan böyle oldum şimdi kendimi çok zorluyorum yemek yemeye çalışıyorum çünkü iştahsızlık çok aşırı fazla bende ama ben kilo alıcagıma inanıyorum. evliyim bebeğim olsun istiyorum kilom az oldugundan gebelik hem zor hemde sakıncalı olucagını söylüyorlar. benden bukadar moral herzaman %100 yüksek olsun.bye"
  
Bu yorum 03-08-2009 11:22:02 tarihinde yazılmıştır...

Şişman veya Zayıf
Yazan: Mehmet Kireçoğlu - Ankara
Puan:Şişman veya Zayıf

"Öncelikle yazı hakkında Teşekkürlerimi sunarım çok mükemmel bir yzı olmuş fakat Her ikiside bilinen birşey zayıf insanlara bakış açıları ile şişman insanlara bakış açıları bir değil bazı insanlar zayıf olmalarına karşın fazla hastalanmıyorlar.şişmanlarda ise solunum darlığı ve midede yanma gibi tuhaf enzimlerle birlikte peşi sıra hastalıklar görülüyor.Sn Dr.Feryalında soyledıgı gıbı duzenlı beslenılırse duzenlı sofra alıskanlıgı olursa hersekılde kılo alınır bunların basında once aıle duzen ve sofra gelıyor.duzenlı yıyeceklerı belkı bulamayabılırsınız ama denıldıgı uzere ara yemeklerde yenılebılır benımde kılom az ama sıkıntı yapmıyorum Allaha sukur kolay hastalanmam banada dedıklerı gunler oldu zayıfsın dıye ama sorun yapmadım sızde yapmayın benı begenen boyle begenıyor dıyın"Arkadaslar kılo almak alamamak arasında fazla mesafe yok boyum 1.79 kılom ıse 56 bazen degısıklık gosterebılıyor ama hıc 60 olamadım olmamdada bır sonuc goremıyorum rabbım nasıl bır vucut verdıyse ona katlanın sıze benden bır dost tavsıyesı herkeze saygılarımı sunarım "
  
Bu yorum 03-08-2009 17:33:53 tarihinde yazılmıştır...

zayıfmıyım
Yazan: melih ertan - İzmir
Puan:zayıfmıyım

"arkdşlar ben 173 cm boyundayım kilom 65 yaşım 23 acaba ben zayıfmıyım , "
  
Bu yorum 08-08-2009 11:48:03 tarihinde yazılmıştır...

bende zayıfım
Yazan: dudu - İstanbul
Puan:bende zayıfım

"selamlar... 21 yaşında 2 yıllık evli bir bayanım. hamileliğimden önce 1.63 boy ve 52 kiloydum. hamileliğimde kilom olmadı. doğumdan hemen sonra 46 kiloya düştüm. zayıf olmak beni ve eşimi çok rahatsız ediyor. hiçbir kıyafet üzerimde iyi durmuyor. bebeğim olduğu için yemek ve uyku düzenim yok. kendime bir denge kuramıyorum. tavsiye bekliyorum. teşekkürler..."
  
Bu yorum 09-08-2009 18:06:44 tarihinde yazılmıştır...

zayıfım sanırım
Yazan: dilek albayrak - İstanbul
Puan:zayıfım sanırım

"merhaba; ben 19 yasındayım 45 kiloyum boyum 1.54 ve herkes boyumun yıne idare ettıgını ve kılomun ise az olmasından dolayı boyumunda küçük olmasıyla yasımı hiç göstermedigimi söyluyolar. herkes moralımı çok bozuyo benden 4 yas küçük kardeşim war yanımda görenler aaa ablan mı dıolar dusunun ya... ama gercekten de yukarıda balıkesırden bı abla yzmıs ya bırakınn bu dunyanın sıkıntılarını sonuçta hersey de fanıı... çok güzel solemiş. tesekkur ederm. inş. herkeze ALLAH YARDIMM edr..."
  
Bu yorum 10-08-2009 14:56:47 tarihinde yazılmıştır...

zayıf evlenmek istemiyorum
Yazan: zeliha dülek - İstanbul
Puan:zayıf evlenmek istemiyorum

"ben 20 yaşındayım 1.58 cm boyundayım 46 kiloyum kilo almam lazım gelinligim içinde güzel görünmem lazım bana yardım edernisiniz lütfen"
  
Bu yorum 10-08-2009 20:06:04 tarihinde yazılmıştır...

çok zayıfım kendimden nefret ediyorum
Yazan: duygu katanalp - Kocaeli
Puan:çok zayıfım kendimden nefret ediyorum

"öncelikle bizleri bilgilendirdiğiniz için size çok teşekkür ediyorum... ben 19 yaşındayım boyum 1.78 kilomsa sölemek bile istemiyorum aslında ama 50 çok zayıfım buyüzden yüzümün güzelliği bile belli olmuyor herkes bi takmış ki bana sormayın hepsi aynı şeyi söylüyor çok zayıfsın biraz kilo al bu yaz tatile gittim utancımdan bikinimi giyemedin bacaklarım kollarım gövdem sırf kemik yaaa!! bazen öyle oluyor ki isyan ediyorum biliyorum yanlış ama canıma tak etti !!! artık kemik torbası olmak istemiyorum ne olur bana yardımcı olun 20 kilo almak istiyorum hemde çok istiyorum!"
  
Bu yorum 12-08-2009 01:32:27 tarihinde yazılmıştır...

aca bende normal bir kilo gelebilecekmiyim
Yazan: çiğdem - Zonguldak
Puan:aca bende normal bir kilo gelebilecekmiyim

"25 yaşındayım 1 kızım var ama ben daha 41 kilodayım ne yaparsam yapayım bir türlü kilo alamıyorum gece yatarken yemekte yiyiyorum ballı veya pekmezli sütte içiyorum olmuyor bana başka bu konuda yardımcı olabilirmisiniz yada hangi doktara gidebilirim "
  
Bu yorum 13-08-2009 09:27:01 tarihinde yazılmıştır...

kansızlık ilacı ile kilo alma sorusu
Yazan: deniz tan - İstanbul
Puan:kansızlık ilacı ile kilo alma sorusu

"bende çok zayıfım arkdşlar. 20 yaşındaym boyum 170 kilom 45 :( ya kilo alamıyorum. sizin gibi aynen banada herkes çok zayıfsın diyo. sizene kardeşim yaa alamıosak kilo bizim suçumuz ne. çok zayfsınn kiloo allll! kolaysa sen alsana. sinir oluorum öle diyenlere. neyse bi arkdşım kansızlık ilacı aldığını söledi ve kilo aldırmışş arkdşta bıraktı ilacıı. bende almayı düşünüyorum ama hiç bi bilgim yok yan etkileri falan. bilen varsa yardımcı olabilir mi yani kullanan falan. teşkkk"
  
Bu yorum 20-08-2009 17:12:59 tarihinde yazılmıştır...

aşırı zayıfım
Yazan: mehmet akyıldız - Trabzon
Puan:aşırı zayıfım

"17 yaşındayım, boy 1.80, kilo55. Çok zayıfım lütfen bana yardım edin. teşekürler"
  
Bu yorum 22-08-2009 13:03:32 tarihinde yazılmıştır...

zayıfım acele kilo almam lazım
Yazan: hakan baylan - Bursa
Puan:zayıfım acele kilo almam lazım

"17 yaşındayım 1.70 boyum var 49 kiloyum herkes zayıfsın diyor sen yemek yemiyor musun diyenler bile var kilo almak istiyorum bunun için iki ayrı doktara gittim ikisi de vitamin ilacı ve hapı verdi kullanıyorum ama bi işe yaramıyor 16 yaşında erkek kardeşim var 1.70 boyunda 65 kilo herkes onu abim zannediyor bu durumdan çok sıkılıyorum "
  
Bu yorum 29-08-2009 14:53:05 tarihinde yazılmıştır...

herkesin kilo al demesinden bıktım
Yazan: sibel ateş - İstanbul
Puan:herkesin kilo al demesinden bıktım

"öncelikle hepimize başarılar:) 21 yaşındayım 1.65 boyunda ve 49 kiloyum bu görünümden kurtulmak istiyorum artık ne olursunuz bana yardımcı olun . doktorlarımızdan cvp bekliyorum şimdiden tşk ederim.."
  
Bu yorum 01-09-2009 16:18:04 tarihinde yazılmıştır...

tiroid hormonları ve kilo sorunu
Yazan: gül şener - Balıkesir
Puan:tiroid hormonları ve kilo sorunu

"1.65 boyunda 41 kiloyum kilo almak istiyorum.her gören sen dahadamı zayıfladın diyor bu cümleden nefret ediyorum.giydiğim yakışmıyrrrrr.kimse bir çocuk annesi olduğuma inanmıyor çünkü çocuk gibi görünüyorum.eşimin beni artık beğenmediğini düşünüyorum.o yok öyle birşey diyor amaaa.ben kendimi beğenmeiğim içinbana öyle geliyor sanırım.bazende çok şükür en azından sağlıklııym diyorum ama bır kıyafet elmaya gıttıgımde yıne aynı problem karsıma cıkıyor .tıroid hormonlarım hızlı calısıyormusss en az 5doktora gıttım hepsı aynısını dedı.sanslı azınlıksın dıyorlar.evıne gıt bol bol yeee ye demesı kolay iştah olsaaa lütfeeeennnn lütfenn yardım edın şimdiden teşekkürler."
  
Bu yorum 16-09-2009 12:01:34 tarihinde yazılmıştır...

kalçadan kilo alma sorunu
Yazan: AYLİN HALEPLİ - Ankara
Puan:kalçadan kilo alma sorunu

"BEN 1.65 BOYUNDA 51 KİLODAYIM SİZCE ZAYIFMIYIM? GENELLİKLE KALÇADAN ALIYORUM AMA BEN YÜZDEN ÇOK ZAYIFLIYORUM AŞIRI DERECEDE ZAYIF KİLO ALMAK İSTİYORUM NE YAPMAM GEREKİYOR BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER ((^_^))"
  
Bu yorum 01-10-2009 19:28:06 tarihinde yazılmıştır...

şişmanlamak zayıflık sorunu
Yazan: ismail türk - Uşak
Puan:şişmanlamak zayıflık sorunu

"34 yaşındayım 57 kiloyum lütfen sizden yardım istiyorum çok yemek yiyorum ama olmuyor kilo alamıyorum nedenini bilmiyorum benim yedeigimi başkası yese patlar"
  
Bu yorum 05-10-2009 13:18:56 tarihinde yazılmıştır...

şişmanlamak isteyenler
Yazan: faruk - Gümüşhane
Puan:şişmanlamak isteyenler

"şişmanlamak isteyenler size ÖNERİM ANASON KAPSÜLÜ 1 AYDA 5-6 KİLO ALDIRIYOR AMA TÜRKÜYEDE BULMANIZ ZOR BİRDE GÜNDE 3 ÖGÜN İNCİR YEYİN"
  
Bu yorum 09-10-2009 14:53:15 tarihinde yazılmıştır...

fazla kilosu olanlar kiloları paylaşabiliriz
Yazan: caner altun - Bursa
Puan:fazla kilosu olanlar kiloları paylaşabiliriz

"19 yaşındayım boy 1.76 kilo 55:D biraz daha zayıflarsam askere gidemicez :D acil kilo almak istiyorum. fazlası olan arkadaşlar nası bu hale geldiniz ne önerirsiniz?:D sakın bol bol ye demeyin. iştah mı var da yiyelim:D aslında düzenli şekilde kalorisi yüksek besinler tüketsek zamanla alırız heralde kilo da... ben çok sabırsızım hemen kilo almak istiyorum 1 haftada :D:D yok mu bunun kısa yollar ı:D cvp bekliorum.tşk... "
  
Bu yorum 13-10-2009 00:01:05 tarihinde yazılmıştır...

kilo almak istiyorum ne yemeliyim
Yazan: KENAN ÇAĞLAYAN - İstanbul
Puan:kilo almak istiyorum ne yemeliyim

"BEN 18 YAŞINDA 1.70 BOYUNDA VE 61 KİLOYUM ACABA BENDE ZAYIF MIYIM"
  
Bu yorum 15-10-2009 19:37:33 tarihinde yazılmıştır...

kilo almanın yolları
Yazan: cem - İstanbul
Puan:kilo almanın yolları

"bende kilo almak istiyorum kilo almanın yolları nelerdir çok mu yemek lazım yoksa düzenli beslenmek mi lazım?"
  
Bu yorum 23-11-2009 12:36:57 tarihinde yazılmıştır...

zayıflık
Yazan: hatice özpolat - Kilis
Puan:zayıflık

"ben 15 yaşında 38 kilo ve 1.60 boyundayım herkes çok zayıf olduğumu söylüyo ben de öyle hissediyorum "
  
Bu yorum 23-11-2009 13:58:03 tarihinde yazılmıştır...

kilo vermek için ne taklalar atıyorum
Yazan: ezgi doğan - Ankara
Puan:kilo vermek için ne taklalar atıyorum

"bende kilo vermek için ne taklalar atıyorum..arklar bu yorumlarınızı okuduktan sora kendımı cok tuaf hıssettım..kilo guzel bişey değil emin olun..mılyonlarca ınsan sızın gbı olabılmek ıcın okadar cok caba harcıyokı..bende cok zayıflıktan yana degılım..ama zayıf olmak herzaman avantajdır..kilo almak isteyenlere sunu oneriyorum gecen yatmadan once yıyın ve abur cubura yonelın..benım kardeşimde cok zayıftı her gece yatmadan once kızartma ,hamur işi ,pilav tarzı seyler yedi yanı anlıycagnız yeme alışkanlıgını degıstırdı.. sizde deneyın her fırsatta yıyın ..bıde eczanede siraktin die bı iştah açıcı surup var onuda tavsıye edıyorum.."
  
Bu yorum 23-11-2009 20:47:04 tarihinde yazılmıştır...

kilo almam gerek
Yazan: melike sultan aslan - Gaziantep
Puan:kilo almam gerek

"arkadaşlar 20 yaşındayım 1.60 boyundayım ideal kilom 54 müş ama ben 42 kilodayım acilen kilo almam gerek artık dış görünüşümden ben bile rahatsız olmaya başladım.herkesin çok zayıfsın demesi sinirlerimi bozuyor.en azından 50 kilo olsam bana yeter. zayıflığın yan etkilerini okudum hiç biriyle uzaktan yakından alakam yok.sadece çok yavaş yiyorum.herkes ondandır diyor.yavaş yediğimden çabuk doyma hissine kapılıyormuş organlar beyin de yemek istese bile organlar izin vermiyormuş. hızlı yemem gerek. ama olmuyor. yapamıyorum. sinir oluyorum kendime"
  
Bu yorum 02-12-2009 11:29:25 tarihinde yazılmıştır...

5 kilocuk alsam yeter
Yazan: hatice kübra - Konya
Puan:5 kilocuk alsam yeter

"ben 18 yaşındayım çok zayıfım. yardım edin de bi 5 kilo alimm yaa"
  
Bu yorum 02-12-2009 18:31:25 tarihinde yazılmıştır...

şişmanlamak sorunum
Yazan: feride duran - İzmir
Puan:şişmanlamak sorunum

"ben 20 yaşındayım kilom 49 boy 1.68 herkez bana zayfsın diyo pskolojim bozuluo bana kalsa benım kılom ıyı ama herkez dalga geçio morelim bozuluo bi sürü şey denedim ama olmuo yardımcı olun bana lütfen şimdiden tşk ederim "
  
Bu yorum 07-01-2010 20:43:16 tarihinde yazılmıştır...

kilo almak istiyorum ama alamıyorum yardım edin
Yazan: ben holandadan - Konya
Puan:kilo almak istiyorum ama alamıyorum yardım edin

"Ben holandadan ismim beleza, 1,65 boyundayim kilom 53 , ben zayif oldumu hisediyorum ve kilo almak istiorum 57 kilo olmak istiyorum ama biturlu olmuyor, bi arkadastafsiyede bulundu sutun icine 2 corba kasiyi bal at, ve 1 ay sonra kilo alacami soyledi, simdi 1 haftadir sut iciyorum sizede tafsiye ediyorum, umarim yardim eder."
  
Bu yorum 14-01-2010 12:52:08 tarihinde yazılmıştır...

zayıflık ve tip sorunu
Yazan: ali kemal salık - Denizli
Puan:zayıflık ve tip sorunu

"hocam ben cok zayıfım. 185 cm boyum 67 kilom var.80 kilo civarı ideal kilommuş.bana bir tavsiyede bulunun zayıflar güzel ve yakışıklı değildir.zayıflıkla beraber bir çok bir çok ta sağlık sorunluğu yaşanır mı?cevap bekliyorum hocam sizden"
  
Bu yorum 18-01-2010 19:34:24 tarihinde yazılmıştır...

kilo almak için ballı süt işe yaramıyor
Yazan: bahar - İzmir
Puan:kilo almak için ballı süt işe yaramıyor

"ben 17 yaşındayım 1 70 boyunda ve yalnızca 46 kiloyum yüzüm zayıf durmuyo ama ben yine de kilo almak istiyorum bilgisi olan var mı.. bu arada ballı süt pek işe yaramıyor bende 2 aydır içiyorum hiç fayda etmedi"
  
Bu yorum 01-05-2010 18:53:37 tarihinde yazılmıştır...

kilo almak istiyorum ama artık yoruldum
Yazan: sevtap - İzmir
Puan:kilo almak istiyorum ama artık yoruldum

"arkadaşlar ben 1.70 boyundayım 50 kıloyum 4 yaşında bı kızım var o bıle benımle dalga geçiyor kemık kemık diye çıldırıyorum dr. gittim sabahları aç karnına yumurta süt karışımı bir tutamda tarçın bu karışımı yatarkende için ve bıde gunde 3 oğün kuru incir içine anason doldurup (1 çay kaşığından az) yıyın denedım işe yarıyor iştah açıyor ama ben devam edemedım o ayrı üşendim azimli olanlara tavsiye ederim."
  
Bu yorum 11-05-2010 10:24:29 tarihinde yazılmıştır...

BACAKLARDA ZAYIFLAMA
Yazan: BERGÜZAR DAĞTEKİN - Aydın
Puan:BACAKLARDA ZAYIFLAMA

"SAYGILAR..BEN KALÇA VE BACAKLARDAN ZAYIFLIYORUM,VUCUDUM NORMAL,ÖNECELERİ ÇOK GÜZELDİ,,AMA SON 10 SENEDİR DEĞİŞTİM,BUNA BİR ÇARE VARMI,NEYSE UYGULAMAK İSTİYORUM..YAŞIM 54..ALLAHA ŞÜKÜR HASTALIĞIMDA YOK,,KEMİK ERİMESİDE YOK,,NEDEN OLABİLİR,BANA ÇAREE LÜTFEN.."
  
Bu yorum 18-05-2010 13:57:24 tarihinde yazılmıştır...

kilo alamıyorum sağlığım yerinde
Yazan: serpil onhan - Kocaeli
Puan:kilo alamıyorum sağlığım yerinde

"meraba hocam ben 24yaşında 1.50 boyunda 32 kiloyum sağlık praoblemin yok çok şükür öyle halsizlik tarzı bir sorunumda yok ama bir türlü kilo alamıyorum.giydiğimi yakıştıramıyorum lütfen yardımcı olun bana..."
  
Bu yorum 02-07-2010 19:18:15 tarihinde yazılmıştır...

kilo almama
Yazan: mesut eraslan - Van
Puan:kilo almama

"bende 19 yaşındayım boyum 1.72 boyuma ve yaşıma göre zayıfım ben nasıl kilo alabilirim lütfen yardımcıı olurmusunuz.."
  
Bu yorum 02-07-2010 22:21:21 tarihinde yazılmıştır...

çölyak hastalığı
Yazan: handan - İstanbul
Puan:çölyak hastalığı

"arkadaşlar. ben 17 yaşında 162 boyunda bir kız ve 41 kiloydum.doktora gittim uzun bir araştırma sonucu çölyak hastalığı çıktı.vücudumun buğday ve ürünlerine alerjisi varmış.diyete başladıktan sonra üç hafta içinde 43 kiloya bir ay sonrada 46 ya çıktım..herkes güzelleştiğimi ve yüzüme renk geldiğini söylüyor.çok hızlı bir şekilde kilo alıyorum.çölyak hastalığı çok zor teşkisi konulan bir hastalık en büyük belirtisi kilo alamama karında şişlik...allaha çok şükür artık kimse bana çok zayıfsın demiyor.allah herkesin yardımcısı olsun..."
  
Bu yorum 28-07-2010 07:47:04 tarihinde yazılmıştır...

OSTROJEN HORMONU
Yazan: adanalı - Adana
Puan:OSTROJEN HORMONU

"MRH,BEN 33 YAŞINDAYIM 1 OĞLUM VAR KİLO ALAMIYORUM 39 KİLODAYIM 1,60 BOYUM VAR KIYAFET BULAMIYORUM EN ÖNEMLİSİ ÇOK ÇABUK YORULUYORUM YAKIN ZAMANDA DOKTARA GİTTİM OSTROJEN HORMONUM DÜŞÜK ÇIKTI NE YAPMAM GEREKİR LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ"
  
Bu yorum 10-08-2010 12:31:45 tarihinde yazılmıştır...

çocukluğumdan beri hep çok zayıfım
Yazan: zübeyde atmaca - İstanbul
Puan:çocukluğumdan beri hep çok zayıfım

"23 yaşındayım iki yaşında kızım var çocukluğumdan beri hep çok zayıfım 1.65 boya 40 kılo geliyorum hamileliğimde bile en fazla 55 kilo oldum dogumun ertesi gunü gene 40 kiloya düştüm kan iğneleri ile45 kılo oldum bir hafta sonra yine 40 düştüm herkes zayıfsın dedikçe moralim bozuluyo artık ınsanların kalbini kırıyorum en kötüsü artık eşimde kilo almamı istiyo ama alamıyorum yemek yiyemiyorum lütfen yardım edin "
  
Bu yorum 24-08-2010 14:08:24 tarihinde yazılmıştır...

kilo almak istiyorum çok zayıfım ne yapmalıyım
Yazan: leyla özkan - İstanbul
Puan:kilo almak istiyorum çok zayıfım ne yapmalıyım

"ben 27 yaşında 1.63 cm boyunda 55 kilo ağırlığındayım...fakat halen çok zayıfım bana göre...ben kemikli bi vücuda sahibim...benim kilomda fakat balık etli olan bir insanda bu kilo gayet hoş duruyor...çok uğraştım kilo almaya 43 kilodan 57 ye çıktım...saora ramazan geldi düştüm şu an...ve 57 kilo bile baa yetmio 60 olmalıyim ki ideal yapıya sahip oluyim...çok uğraşmaktan bıktım ..artık yemek yemek bi işkence haline geldi ...çabalarım kar etmo...ilaç alamam çok pahalı ilaçar iştah açıcılar...artık zayıf görünmek istemiyorum...bu zayflık insanın psikolojisini bozuo hemde çok..insnların zayıf demesi..pantolonların löp diye üzerine otuıramaması çok kötü bi duygu..dışarı çıkmak bile istemiyorum..görcekler zayıflamışın falan diyecekler die...insan bu durumda nasıl öz güvene sahip olabilir ki......bana bi yorum ypın lütfen..."
  
Bu yorum 04-09-2010 18:26:31 tarihinde yazılmıştır...

Aşırı zayıfım nasıl kilo alırım?
Yazan: begüm yıldırım - İstanbul
Puan:Aşırı zayıfım nasıl kilo alırım?

"Hepsini okudum yorumların, bende aşırı zayıfım yaşım 23, boyum 1.64 kilom 38. yıllardır zayıfım, birsürü test yaptırdım doktorlar iyisin hiç birşey yok diyorlar.Yemek yemeği unutuyorum,yemekten zevk almıyorum.iştahımın artmasını istiyorum.benim gibi olanların üye olduğu bir site bile kurmayı istedim.dertleşecek benim gibi kız arkadaşlar bulurum diye.10 kilo almak isitiyorum.netteki kilo aldırıcı toz veya ilaçlar acaba çok zararlı mıdır.uf napıcaz bilmiyorum :( ne giysem durmuyor,herkesin dedikleri de cabası zaten atık bıktım!"
  
Bu yorum 10-09-2010 21:11:08 tarihinde yazılmıştır...

metabolizmam çok hızlı çalış çalışıyor kilo alamıyorum
Yazan: arife karataş - Mardin
Puan:metabolizmam çok hızlı çalış çalışıyor kilo alamıyorum

"ben 20 yaşımdayım 48 kiloyum metabolizmamın çok hızlı çalıştığını düşünüyorum çünkü yemeklerin hemen arkasından lavaboya çıkıyorum çok fazla yemek yiyorum ama buna rağmen kilo almıyorum bir formül buldum henüz denemedim deniycem sizlere de tavsiye etmek istiyorum \"100 gr arı sütü,100 gr arı poleni,1 kg keçi boynuzu pekmezi,100gr çan fıstığı,100 grçam fıstığı\"son yazdığım galiba çamdanmı ne çıkıyormuş aktarlardan bulabilirsiniz bunları bunlarla bir macun yapıp yemeklerin hemen arkasından 1 yemek kaşığı yeyin hızlı ve düzenli kilo aldırıyormuş istediğiniz kiloya ulaştığınızda bırakın denemekte fayda olbilir hiç birşey kaybetmeyiz"
  
Bu yorum 08-10-2010 03:44:07 tarihinde yazılmıştır...

bal kilo aldırırmı?
Yazan: arif - Antalya
Puan:bal kilo aldırırmı?

"bal kilo aldırırmı arkadaşlar bilgisi olan varmı? kilo almak istiyorum bende "
  
Bu yorum 22-10-2010 13:50:50 tarihinde yazılmıştır...

biran önce kilo almalıyım ne yapabilirim?
Yazan: zeynep - Diyarbakır
Puan:biran önce kilo almalıyım ne yapabilirim?

"arkadaşlar ben 18 yaşındayım 1.50 boyum 39 kiloyum dört beş ay sonra düğünüm var biran önce kilo almalıyım ne yapabilirim kilo konusunda ayrıca ilaçsız nasıl boyum uzar basket hariç lütfen yardımcı olun teşekürler...."
  
Bu yorum 21-11-2010 14:04:47 tarihinde yazılmıştır...

sipraktin
Yazan: ZAFER KORAL - Şırnak
Puan:sipraktin

" MERHABA ARKADAŞLAR BU KADAR YORUMUN ALTINA BEN DE DÜŞÜNCELERİMİ YAZAYIM DEDİM.. BENİM BOYUM 175 KİLOM 59 İDİ BU GEÇEN RAMAZAN BAYRAMINDAN SONRA..SAĞLIK ÇALIŞANI OLDUĞUM İÇİN BİZİM DOKTORLARDAN BİRİ SİPRAKTİN ŞURUP ÖNERDİ BANA HER YEMEKTEN SONRA BİR KAŞIK ALDIM ÖNCELERİ UYKU YAPTI SÜREKLİ HANTALLAŞIYOR YATIYORDUM İNANIN BAZEN İŞTE BİLE UYUYORDUM AMA İNSAN VÜCUDU ALIŞIYOR TABİ..2 AYDIR KULLANIYORUM 5 KİLO ALDIM..İNANIN PANTOLUNLARIM GÖMLEKLERİM KÜÇÜLDÜ ZANNETTİM HANİ ŞUAN ÇOK MUTLUYUM HEDEFİM 70 KİLO OLMAK UMARIM FAYDALI OLMUŞTUR YAZDIKLARIM..ALLAH HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN.."
  
Bu yorum 25-11-2010 23:25:56 tarihinde yazılmıştır...

kilo almak istiyorum ne yemem lazım
Yazan: nur emer - İzmir
Puan:kilo almak istiyorum ne yemem lazım

"ya ben çok zayıfım yaşım 17 kilom 40 boyum 1,60 boyundayım ama ne yesem kilo almıyor sabahtan akşama kadar yemek yiyorum ama olmuyor ne yapmam gerek kilo almam için bir çözüm gösterin"
  
Bu yorum 26-01-2011 00:50:20 tarihinde yazılmıştır...

zayıf halimi eşim beğenmiyor
Yazan: fatma demir - K.Maraş
Puan:zayıf halimi eşim beğenmiyor

"ben fatma 20 yaşındyım ve 1.67 boyundayım vede 49 kılodayım üstelik evliyim eşim bu halimi begen miyor ne yapsam alamıyorum cok huzursuzum ne yapacagım yardımcı olursanız sevinirim"
  
Bu yorum 24-02-2011 10:27:49 tarihinde yazılmıştır...

Şişmanlamanın yolu
Yazan: Cavid - Yurt Dışı
Puan:Şişmanlamanın yolu

"Arkadaşlar şişmanlamanin en önemli yolu yemek zamanınızı düzenlemek..sabah,öyle ve akşam her zaman ayni saatde yemeye çalışın mesela:askerde insanlar az yemesine ramen çabuk kilo alıyor.Çünki her zaman aynı saatde yiyolar."
  
Bu yorum 26-02-2011 11:45:31 tarihinde yazılmıştır...

kilo almak istiyorum ahmet maranki
Yazan: ahmet - Muğla
Puan:kilo almak istiyorum ahmet maranki

"ahmet marankinin kilo alma önerileri gerçekten etkili bu sitede olması lazım ben çıktı almıştım uyguluyorum. kilo almak istiyorum dediğimde yine bu siteyi bulmuştum gerçekten çok faydalı yazılarınız var. Sürekli sizi takip ediyorum. Ahmet maranki hocaya da saygılarımı sunarım. kilo almak istiyorum diyen herkese Allah kolaylık versin işimiz zor."
  
Bu yorum 02-05-2011 21:47:44 tarihinde yazılmıştır...

Doğal Yöntemle Kilo Alma
Yazan: Ceyda Uslu - Antalya
Puan:Doğal Yöntemle Kilo Alma

"Kilo Alma Sorununuz Var ise Benim size önerim doğal ürünleri tercih edin.Tamamen çocuklar için üretilen ve yetişkinlerde çok işe yarayan bu nedenlede doğal olan Arı Sütü Doz 1 kullanın inanın 3-4 ay düzenli kullanımda sizin bu sorununuzu giderecektir.2 arkadaşımdan gordüğüm bu.Ürün her markanın var heryerde satılıyorve ucuz.Zaten aslında tüm ürünleri çocuklar için yapılanları almak gerekli doğal olması için bildiğiniz gibi çocuk ürünleri çok sıkı kontrolden geçiyor yetişkin ürünleri ise öyle değil"
  
Bu yorum 14-05-2011 14:39:10 tarihinde yazılmıştır...

kilo almanın kolay yolu
Yazan: pınar ak - Erzurum
Puan:kilo almanın kolay yolu

"akşamları yatmadan tok karna ** 2 kase büyüklüğündeki bi kaba sıcak süt (elinizi ne yaksın ne yakmasın o arada sıcaklık) ** İçine 15-20 adet bebe bisküvisi koyup eritin mama yapın ** 1 tatlı kaşığı da pekmez yada balla tadlandırın ****Ben bunu tam 3 ay aralıksız her akşam yaptım babam eve 12'li paketlerde süt aldı 5 kg lik hero baby biküsvileri bittikçe aldık hiç ara vermeden yaptım bunu ayda 4 kg 3 ayda ortalama 10-12 kg 45 kg den asla bir gram yukarı çıkamayan ben adıma safinaz koyanları kapak ettim ve şuan tam tamına 56kg'yim boyum 1,68 düşünün iişte bu sayede çevremde ben gibi olan 3 arkadaşıma kilo aldırdım. Ama bunu kesinlikle aralıksız ve tok karna yapacaksınız yatmadan önce yiyip yatacaksınız. Denenmiyecek bişey değil ve asla bi zararı yok çünkü bebe bisküvileri karbonhidrat ve liflerce zengin besleyici yiyeceklerdir. "
  
Bu yorum 02-12-2011 15:21:35 tarihinde yazılmıştır...

1 ayda 3-4 kilo alma
Yazan: Banu - Isvec - Yurt Dışı
Puan:1 ayda 3-4 kilo alma

"Merhebalar, arkadaslar 1 ayda 3 kilo aldim. Boyum 178 ve kilom suan 49.5 ve gittikce yukseliyor. Haftada 3-4 kere düzenli olarak fitess yapiyorum bayan olmama ragmen, sonra ardindan hemen yemek yiyorumki metobolizma calisamazsin ve kilo yapsin. Özellikle siz erkekler fitnesse gidin ve ardindan kolhidrat yegin ki kilolar kas yapsin. "
  
Bu yorum 09-12-2011 01:53:48 tarihinde yazılmıştır...

psikolojik zayıflık
Yazan: burcu - Osmaniye
Puan:psikolojik zayıflık

"boyum 1.60 kilom 42. ben hiç aynaya bakmıyorum gibi zayıfsın diyorlar harbi mi diorum ciddiyim. kemik torbası diyenlere sende hiç yok mu diyorum. arkadaslar önce beyin gücü ile yenin zayıfm derseniz iştahta kalmaz moral de bendede öyle cünkü kendinizi ii hissedin gerçeklerle yüzleşmek zorunda değilsiniz kendinize moral verin en kötü ihtimalle doğumdan sonra kilo alacaz. zayıf olsakta saglıklıyız güzel bir fizik ve kanser hastası olmakta var kimilerinin kaderinde ama yasamak neye yarar. elinizdekilerin tadını çıkarın. eger cevrenızde herkes size zayıfsın yerine manken gibisin deselerdi yakınmazdınız tamamen cevre ile ilgili. sonucta bizde insanları görüntüleri ile yorumluyoruz onlarda bizi ama bazı düşünceler insanın kendine kalmalı. dedigim gibi hersey kafada bitiyo bende hala bitmedi işte..:):)"
  
Bu yorum 09-12-2011 23:51:16 tarihinde yazılmıştır...

Şişmanlamak İstiyorum Kilo Almak İstiyorum Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.