reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Proteinler Kilo Aldırır mı?

Zayıflama Proteinler Kilo Aldırır mı? konusunu yazdır Proteinler Kilo Aldırır mı? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 02-08-2011 tarihinde saat 15:09:47 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 401 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Kanada'da yapılan bir araştırmada, vücuttaki yağların yakılmasını kolaylaştıran bir proteinin bulunması obeziteyle mücadelede yeni umutlar verdi.

Kanada Sağlık Araştırmaları Enstitüsü
'nde yapılan ve sonuçları bu hafta Nature Medicine dergisinde yayınlanan araştırmada, kasların içinde yağların organizma tarafından yakılmasını hızlandıran küçük bir proteinin oynadığı rol ortaya çıkarıldı.

Profesör Greg Steinberg tarafından yürütülen araştırmada, ''nörotrofik kirpiksi faktör'' (CNTF) adı verilen bu proteinin ayrıca iştahı ortadan kaldıran bir özelliği tespit edildi.

Enstitü tarafından yayınlanan bildiride, proteinin bu özelliğiyle aşırı kiloyla mücadelede önemli bir rol oynayabileceği belirtildi. Obeziteyle ilgili araştırmalarda şimdiye dek iştahın düzenlenmesini sağlayan ''leptin'' gibi hormonlar üzerinde durulduğunu ifade eden Steinberg, ''Yağların transformasyonunu uyarma kapasitesi bulunan proteinlerin varlığını tespit ederek hormonların obeziteye karşı etkisiz olduğunu fark ettik'' diye konuştu.
Leptin hormonunun tersine CNTF'nin yağlar ve şeker üzerinde ''AMP'' adı verilen bir enzim salgıladığı belirtildi.


Proteinler Kilo Aldırır mı? başlıklı bu makale 02-08-2011 tarihinden itibaren 401 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Proteinler Kilo Aldırır mı?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Proteinler Kilo Aldırır mı? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.