reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Nasıl Kilo Alınır?

Zayıflama Nasıl Kilo Alınır? konusunu yazdır Nasıl Kilo Alınır? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 13-03-2010 tarihinde saat 18:20:25 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 11620 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Öncelikle kilo alamamanın nedenini çözmek gerekiyor. Eğer kilo alamamanın altında yatan neden hormonlarsa, hormon tedavisi olmak yeterli olur. Parazit gibi asalaklardan dolayı ise ağızdan alınan ilaçlarla tedavi yapılır. Parazit ya da kurt gibi asalak canlılar ortadan kaldırıldığında kendiliğinden kilo alınabilir. Ancak eğer beslenmeden kaynaklanıyorsa kilo almak için beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi gerekir.

 • Kişinin günlük enerjisi saptandıktan sonra + 1000 kalorilik enerji eklenerek bir tedavi uygulanılır. Bu yüzden ilk önce beslenme alışkanlığı saptanır.
 • Öğünler artırılır ve üç ara üç ana öğün olarak düzenlenir. Ara öğünlerin içeriği besin değeri yüksek yiyeceklerden oluşmalıdır.
 • Öğün içerisindeki karbonhidrat, protein ve yağ oranları kişinin kas kitlesine uygun olarak belirlenmelidir. Enerji daha çok karbonhidratların çoğaltılmasıyla sağlanmalıdır. Yağlarda yapılan artış bulantıya ya da ishale sebep olabilir. Diyet proteini 1,5 gr\kg şeklinde ayarlanmalıdır. Proteini daha yüksek vermek mümkün olmakla beraber bazı amino asitlerin serotonini arttırmalarıyla iştahsızlık oluşur. Bu yüzden proteini daha fazla arttırmak olumsuz etki yapar.
 • Diyetin vitamin ve mineral içeriği zengin olmalıdır. Özellikle B grubu vitaminler yoğun verilmelidir. Bu gruptaki vitaminler iştah artışı sağlarlar.
 • Diyetin en önemli özelliklerinden biriside hacim yönünden az besin kalitesi yönünden zengin besinlerden oluşturulmasıdır.
 • Sabahları iyi bir kahvaltı yapılmalı, kesinlikle atlanmamalıdır.
 • Sabah kahvaltıda pekmez, bal gibi besin maddelerinin yanında kuruyemiş (ceviz, fındık) ve karbonhidratlar da (ekmek, börek, vs.) önemli ölçüde alınmalıdır.
 • Günlük sıvı ihtiyacınızı karşılamanız için minimum 2 litre su içilmelidir.
 • Meşrubat yerine tam yağlı olarak adlandırılan sütleri tercih edilmelidir.
 • Öğün aralarında fıstık, ceviz, üzüm ve çikolata yenebilir.
 • Akşam yemeklerinde alınacak yemek miktarının çok olmamasına dikkat edilmelidir, aksi halde vücudunuzda yağ birikmeleri görülebilir. Kilo alma çalışmalarında önemli olanın yağ almak değil kas kitlesini artırmak olduğu unutulmamalıdır.
 • Egzersizlerin hem kardiovasküler çalışmalar (koşu, bisiklet vs.) hem de ağırlık çalışmalarıyla kombine olarak yapılması sağlanmalıdır. Uygulanacak egzersiz ve beslenme programı için bir uzmana başvurmalısınız.
 
Kaynak: nasıl kilo alınır

Nasıl Kilo Alınır? başlıklı bu makale 13-03-2010 tarihinden itibaren 11620 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Nasıl Kilo Alınır?

Sayfayı Paylaş:

Nasıl Kilo Alınır? için yapılmış yorumlar.
Kilo Alamama
Yazan: Deniz Zimer - Balıkesir
Puan:Kilo Alamama

"Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Birçok kişinin kafasında "nasıl kilo veririm" sorusu yatarken ben de tam tersi yatıyor."Nasıl kilo alabilirim?" Şu an sahip olduğum kilo 60 ve bu miktarı yeterli görmüyorum. Ne kadar çok besin değeri yüksek yiyeceklerden faydalansam da sonuç alamıyorum. Acaba kilo alamamamın sebebi asalak canlılardan olabilir mi?"
  
Bu yorum 25-03-2010 11:27:43 tarihinde yazılmıştır...

göbeğim yağlı
Yazan: hale - Çanakkale
Puan:göbeğim yağlı

"166 boy 53 kiloyum hep zayıfsın diyolar popo küçük ama göbek var yağlı göbeğim"
  
Bu yorum 07-04-2010 20:52:09 tarihinde yazılmıştır...

ne yersem yiyim kilo alamıyorum
Yazan: ugur simsek - Kocaeli
Puan:ne yersem yiyim kilo alamıyorum

"ya ne yersem yiyim kilo alamıyorum bitürlü giydiklerim olmuyo yanaklarım iskelet gibi herkez cok zayıfsın diyolar ve psikolojim bozuluyo nasıl kilo alabilirim nasıl ??"
  
Bu yorum 04-05-2010 22:09:43 tarihinde yazılmıştır...

kilo almak kolay mı?
Yazan: uğur - Bursa
Puan:kilo almak kolay mı?

"kilo almak o kadar da kolay bir sey deıl üstelik sağLuıkLı kiLo aLmak . en güzeLi dengeLi besLenmek günde 5 öğün yemek yemek ve aşırıya kaçmadan yemek daha sağLıkLı oLur. spor yaparak vucudumuzu daha duzgun mükemmel ınsan anotomisine uygun bı haLe getiririz.."
  
Bu yorum 02-08-2010 15:49:28 tarihinde yazılmıştır...

bir ayda bana 10 kilo aldıracak bişey istiyorum
Yazan: derya yalçın - Kırıkkale
Puan:bir ayda bana 10 kilo aldıracak bişey istiyorum

"ben 23 yaşındayım evliyim ve 3 yaşında bi oğlum var boyum 1,63kilom ise 42 bana yardım edin gerçektende bir ayda bana 10 kilo aldıracak bişey istiyorum"
  
Bu yorum 20-08-2010 13:10:38 tarihinde yazılmıştır...

Kilo Almak için Süt Ürünleri Tüketin
Yazan: halil ibrahim turan - Düzce
Puan:Kilo Almak için Süt Ürünleri Tüketin

"arkadaşlar kilo almak için önce sıkı bir süt ürünleri yemek gerekir ve sonra masturbasyonu bırakmanız gerekir çünkü sadece bir masturbasyon 3200 kalori yani bir futbol sahasının etrafında 12 kez koşmak demektir sonra eczanelerdeki kilo aldırıcı haplardan almanız gerekir UNUTMAYIN BUNLARI YAPARSANIZ 2 HAFTADA 4-5 KİLO ALABİLİRSİNİZ KESİNLİKLE..."
  
Bu yorum 26-08-2010 13:52:19 tarihinde yazılmıştır...

yaşıtlarımdan cok daha zayıfım
Yazan: aylin - Bingöl
Puan:yaşıtlarımdan cok daha zayıfım

"merhabalar yaşım 16 boyum 1:49 kilom 39 yaşıtlarımdan cok daha zayıfım bu durumdan rahatsız oluyorum yaşıtlarım gibi görünmek istiyorum artık ayna karşısına gecmek istemiyorum aldığım hiçbir giysi üzarime oturmuya sanki cuval giymiş gibiyim bana yardım ederseniz sevnirim pls:("
  
Bu yorum 29-08-2010 17:34:29 tarihinde yazılmıştır...

ne yesem kilo alamıyorum
Yazan: leyla özkaya - İzmir
Puan:ne yesem kilo alamıyorum

"merhaba ben ne yesem kilo alamıyorum. boyum: 1.61 kilom: 41.7 ve kilomdan memnun değilim acilen yardıma ihtiyacımm var ne yemeliyimde kilo alabilirim. hergün bal reçel süt ürünleri yiyorum ama hala böyleyim.yardımcı olursanız sevinirim. tşkr"
  
Bu yorum 05-10-2010 01:27:17 tarihinde yazılmıştır...

çok zayıfım kilo alamıyorum
Yazan: ayşe gül - Adıyaman
Puan:çok zayıfım kilo alamıyorum

"ben 23 yaşında 1.55 boyundayım ve 39 kg yim..çok zayıfım kilo alamıyorum...ne yapmam gerekiyor.şimdiden teşekkürler."
  
Bu yorum 09-02-2011 21:35:12 tarihinde yazılmıştır...

Nasıl Kilo Alınır? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
 • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
 • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
 • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.