reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kilo almak İçin Ne Yapmalıyız?

Zayıflama Kilo almak İçin Ne Yapmalıyız? konusunu yazdır Kilo almak İçin Ne Yapmalıyız? konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 12-07-2011 tarihinde saat 15:28:47 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 354 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Aşırı zayıf olmak da hoş bir görüntü vermez ve şişmanlamak için farklı yöntemlere başvurulur, aşırı kilolu olmak kadar da sağlıksız olabilir.Şişmanlama yöntemleri ile Zayıf olmak her zaman sağlıklıdır. Fakat aşırı zayıf olmak da hoş bir görüntü vermez ve şişmanlamak için farklı yöntemlere başvurulur, aşırı kilolu olmak kadar da sağlıksız olabilir. Bunun için uygulanması gereken diyetler ve kurallar vardır. İlk önce beslenme düzenimizi değiştirmemiz gerekiyor. Öğün atlıyor ve düzenli yemek yemiyorsak, kilo alamayız. Çok fazla sıvı tüketimi alıyor ve sigara kullanıyorsak, bu alışkanlıklarımızdan vazgeçmemiz gerekiyor.

Şişmanlamak için kilo alma bilgileri


Kilo almak da vermek kadar zaman alır ve kolay bir süreç olmayabilir. Kötü gıdalarla kilo almak yerine, doğru gıdalar tüketerek kilo almaya özen göstermeliyiz. Aşırı şekerli ve yağlı gıdaların fazla tüketimi, aşırı şişmanlamak için kadar gidebilir. Çok fazla hareketli bir yaşantımız varsa, hareket sayımızı azaltmaya çalışmalıyız. Vitamin takviyeleri de alabiliriz. Yemek yiyemem gibi bir durum söz konusu ise, ayrıca düşünülmesi gereken bir rahatsızlıktır. Yemek yemek olması gereken bir ihtiyaçtır. Protein, karbonhidrat tüketimi vücuda alınmalıdır.

Vücudumuzun ihtiyacı olan tatlı türü besinleri de tüketmeliyiz. Bu tür yiyeceklerden akşamları da yiyebiliriz.

Şişmanlama yöntemleri  :Şişmanlamak için Bal, pekmez, ceviz, fındık gibi besinleri akşamları otururken yiyebilirsiniz. Yemek yeme sürenizi uzatın ve yemeğe başlamadan önce su içmeyin. İştahınızı kapatır ve az yemek yemenize sebep olur. Form çaylarından uzak durun. Yemeklerden önce meyve gibi besinlerden tüketmeyin. Tatlılarınızı ceviz ve fındık ile tatlandırın. Soslu yemekleri tercih edin. Hoşaf gibi içecekler tüketin.

Şişmanlamak için yenilmesi gerekilenler: Et yemeklerine ağırlık verin. Kalori değeri yüksek gıdaları her öğün tercih edin. Akşamları sahlep, fırın sütlaç, kazandibi gibi tatlıları tercih edin. Son derece düzenli beslenin ve öğünlerinizi oturarak yiyin. Güzel bir masa hazırlayın ve tüm aile beraber yemek yemeğe özen gösterin. Özenle hazırlanmış bir masa iştah açacaktır. Hep birlikte yenen yemekler de öyle.

Şişmanlamak için ne yapmalıyız ve neler yemeliyiz ?


Hemen masadan kalkmayın, hep beraber olun ve doysanız bile masadan hep beraber kalkmaya özen gösterin. Uzmanlara göre toplu halde yenen yemekler, iştah açıcıdır.
Kilo almak isteğinin bir limiti yoktur. İstediğiniz gibi yiyip içebilir ve mutlu olabilirsiniz. Yemekleri kızarmış olarak tüketebilir ve arzu ettiğiniz kadar yiyebilirsiniz. Kilo vermek almaktan daha zordur.

Şişmanlamak isteyenlere özel Pasta, börek gibi gıdalardan istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Çalışıyorsanız, öğle yemeklerinizi kesinlikle ihmal etmeyin. Mineral açısından zengin olan kuruyemişlerden de tüketebilirsiniz. Ayak üstü yemek atıştırmayın. Aparatif gıdalarla beslenmeyin. Masadan mutlaka tok kalkın. Yarı aç bir mide ile kilo alamazsınız. Mide elastik olduğu için, zamanla yemek miktarınıza göre kendisini ayarlayacaktır.

Mide büyüktür veya küçüktür. Bunu siz zamanla istediğiniz kıvama getirebilirsiniz. Disiplinli bir şekilde beslenme alışkanlıkları geliştirdiğiniz zaman, kısa sürede kilo alabilirsiniz.

Kilo almak İçin Ne Yapmalıyız? başlıklı bu makale 12-07-2011 tarihinden itibaren 354 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kilo almak İçin Ne Yapmalıyız?

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Kilo almak İçin Ne Yapmalıyız? Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.