reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kilo Sorunu

Zayıflama Kilo Sorunu konusunu yazdır Kilo Sorunu konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 18-08-2011 tarihinde saat 13:36:00 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 24 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Kadınlar Neden Erkeklere Göre Daha Kolay Kilo Alıyorlar? Amerika’da bilim adamları kadınların erkeklere oranla neden daha çabuk ve kolay kilo aldıklarının cevabını araştırdılar. Sciense adlı dergide bu konuyla ilgili olarak yayınlanan raporda; Kadınların daha çabuk kilo almasının kadın beyninin yapısıyla ilgili olduğu belirtildi. Burada verilen istitastiki verilere göre, aşırı kilolu bayanlar, erkeklere oranla %25 daha fazla gözüküyor. Araştırmayı uzmanlar ise bu %25 fazlalığın sebebini irade azlığı olarak belirtiyorlar. Kadınlar erkeklere göre daha çabuk diyet programlarını bozuyorlar. Bu diyet bozmanın nedeni olarak kadınları çok daha fazla stres altında kalmaları gösteriliyor. Ayrıca kadınlar yorucu ve ağır egzersizler konusunda erkeklere göre daha az dayanıklılar.  
Araştırmayı yapan uzmanlar gönüllü erkek ve kadınların üzerinde yaptığı deneyde bu gönüllülerden 17 saat süresince aç kalmalarını istediler. Bu 17 saat süre içerisinde bazı işler ve fiziksel egzersiz hareketleri yaptılar. Aç kalmaları istenilen gönüllülere verilen 17 saat’lik süre sonrasında deneye katılanlar birçok yemek çeşidinin bulunduğu masaya yönlendirildiler. Ancak yemek yemelerine müsade edilmedi. Onlara başka bir şey düşünmeleri söylendi.

Bu sırada uzmanlar deneye katılan gönüllülerin beyinlerini manyetik rezonans tomografisi ile görüntülediler. Buradaki amaç 17 saat süreyle aç kalan gönüllülerin yemeğe karşı ne tür bir tepki gösterdiklerini incelemekti. Sonuç olarak erkekler yemek yeme isteğine karşı belli bir oranda karşı koyarken. Kadınların ise yemek yemekten başka bir şey düşünmedikleri görüldü.

Yapılan deneyin sonucunda uzmanlar Kadınların erkeklere göre daha dayanıksız olmalarının, bundan dolayı uyguladıkları diyet programlarını daha kolay bozmalarına neden olduğunu ve  daha çabuk ve kolay kilo aldıklarını belirttiler.


Kilo Sorunu başlıklı bu makale 18-08-2011 tarihinden itibaren 24 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kilo Sorunu

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Kilo Sorunu Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.