reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Kilo Alma Nedenleri

Zayıflama Kilo Alma Nedenleri konusunu yazdır Kilo Alma Nedenleri konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Kadir Mersinli   
Bu makale 06-07-2009 tarihinde saat 02:35:19 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 6406 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Kilo vermek için diyet yapmaya başlamadan önce kendinizi iyi analiz etmeniz gerekir. Gün içinde hangi yiyecekten ne kadar yiyorsunuz?

Kilo Almanın Asıl Nedenleri?

Aşırı tükettiğiniz hatta bağımlılık derecesinde sevdiğiniz zararlı sayılabilecek beslenme alışkanlıklarınız var mı?

İdeal kilonuza ulaşıp, verdiğiniz kiloları geri almamak için kendinize sağlıklı beslenme planı oluşturmanız gerekir. Aşırı tükettiğiniz her besin bir süre sonra sağlığınız ve formunuz için tehdit haline gelebilir. Her şeyde olduğu gibi beslenirken de denge ve ölçü çok önemlidir.

Tutkunu olduğunuz yiyecek ve içecekleri belirledikten sonra günlük tüketim miktarınızı bir kenara not alın. İhtiyacınızdan daha fazlasını tüketiyor ve buna karşılık daha az hareket ediyorsanız kilo almanız olağandır. Hedefiniz ideal kilo ise alışkanlıklarınızı değiştirmek ilk ve en önemli adımdır.

Beslenme alışkanlıklarını değiştirmek oldukça zordur. Siz, kırmızı et yemeyi ya da yüksek kalorili kahve içmeyi seven biri olabilirsiniz. Kendi kendinize biraz abarttığınızı söyleyebilirsiniz. İçten içe duyduğunuz rahatsızlık bile alışkanlıklarınızdan vazgeçmenizi sağlayamaz. Normal hayatta olduğu gibi bir alışkanlığı değiştirmek için yerine yenisini koymak gerekir.

Öncelikle, size kilo aldırdığını ve sağlığınızı olumsuz etkilediğini düşündüğünüz yiyecek ya da içeceği belirleyin. Aromalı ve kalorisi yüksek kahveleri içtiğinizi varsayalım. Günde 3 fincandan fazla kahve içmek kilo almanıza neden olabilir. Selülit oluşumu, sinir sistemini zayıflatması, kalp damar hastalıklarına neden olması gibi olumsuz özelliklerini hafızanıza kazıyın.

Sadece 2 dakika odaklanıp düşünün. Aşırı kahve tüketimi, ayna karşısına geçip kendinize baktığınızda mutlu olmanıza neden oluyor. Kahve alışkanlığınızın yerine suya bırakmaya ne dersiniz? Sağlıklı yaşamın vazgeçilmezsi su, hem vücutta yağ yakılmasına yardımcı oluyor hem de sindirim ve boşaltım sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Her kahve içmek istediğinizde elinizi suya uzatın. İlk denemelerinizde başarısızlık yaşayabilirsiniz. Bunun için kendinizi suçlamayın. İnançla ve sabırla yeni alışkanlığınızı kazanmayı deneyin. Masanızın üzerinde güzel bir sürahinin içinde taze su bulundurun. Yanında şık bir bardak olsun. Sizde olumlu duygular uyandırması, su içmeyi daha çekici hale getirecektir.

Alışkanlıklarınızı değiştirmeniz kahveyi, kırmızı eti, ekmeği hayatınızdan tamamen çıkaracağınız anlamına gelmiyor. Yeterli miktarda yemeye devam edebilirsiniz. Sağlığınız ve kilo kontrolünüz için kararlı ölçüde her besin grubundan almaya özen gösterin. Unutmayın, vücudunuzun doğadaki her yiyecek ve içeceğe ihtiyacı var. En başta da su!
 
Kaynak: MSN

Kilo Alma Nedenleri başlıklı bu makale 06-07-2009 tarihinden itibaren 6406 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Kilo Alma Nedenleri

Sayfayı Paylaş:

Kilo Alma Nedenleri için yapılmış yorumlar.
kalçada sivilce
Yazan: Orhan Çankaya - İzmir
Puan:kalçada sivilce

" Genelde halk dilinde; kalçada sivilce çıktığı zaman şişmanlanacağı söylenir ki bunu ben zaman zaman yaşıyorum."
  
Bu yorum 11-12-2010 22:33:39 tarihinde yazılmıştır...

Kilo Alma Nedenleri Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.