reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Bel Çevresi Kalınlığı

Zayıflama Bel Çevresi Kalınlığı konusunu yazdır Bel Çevresi Kalınlığı konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: zayiflamabilgileri   
Bu makale 01-08-2011 tarihinde saat 13:19:55 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 182 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Prof. Dr. Aytekin Oğuz konuyla ilgili olarak önemli bilgiler verdi…

Antalya-Belek’te gerçekleştirilen 5. Metabolik Sendrom Sempozyumu’nda bel çevresi kalınlığının yol açtığı ciddi hastalıklara dikkat çekildi. 9-13 Nisan 2008 tarihleri arasında yapılan sempozyumda konuşan Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Aytekin Oğuz, metabolik sendromun ülkemizde de ciddi boyutlara ulaşmaya başladığına dikkat çekerek şöyle konuştu:

“Birçok hastalığa davetiye çıkarıyor”

“Türkiye’de ki kadınların yüzde 54’ünün göbeklilik sorunu var. Kadınlarımızın bu oranda olmaları dünyadaki rakamların çok üzerindedir. Erkeklerde ise metabolik sendrom tamamen göbekliliğe bağlı değil. Tüm Türkiye’de kadınlarda yüzde 36, erkeklerde yüzde 33 oranında metabolik sendrom var. Metabolik sendrom sadece kan yağları, kan şekeri bozukluğu değil göbeklilikle seyreden bir tablo ve bunun dışında birçok hastalığa davetiye çıkarıyor. Hipertansiyon, diyabet, kolesterol, obezite, yağlı karaciğer hastalığı, safra taşı, uyku apnesi, gut, depresyon, kas-iskelet hastalıkları bunlardan bazılarıdır…

“Daha da artacak”

Metabolik sendrom bütün ülkemizi etkileyen bir sorundur. Metabolik sendrom dün yoktu, bu gün var, yarın daha çok olacak. Yaşam tarzındaki değişiklik, daha az hareketlilik, daha fazla kaloriyle beslenme metabolik sendromun temelini oluşturuyor. Metabolik sendromla mücadeleye okul çağlarında başlamak lazım. Belediyelerimize ve Sağlık Bakanlığı’na ciddi görevler düşüyor. Egzersiz alışkanlığını çocuk yaşlardan kazandırmak lazım. Spor ve hareket için yeterli alanların sağlanması gerekiyor…

Türkiye’deki teknolojik gelişim metabolik sendromu desteklemektedir. Bu şekilde devam edilirse ülkemizde ciddi boyutlara ulaşacaktır. Diyabet ve kalp hastalıkları ilerleyen yıllarda gittikçe artacak. Etkili bir bilinçlendirme çalışması ile bunun önüne geçilebilir.”


Bel Çevresi Kalınlığı başlıklı bu makale 01-08-2011 tarihinden itibaren 182 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Bel Çevresi Kalınlığı

Sayfayı Paylaş:

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış...


Bel Çevresi Kalınlığı Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.