reklamı kapat!
zayıflama

Bizi Destekleyin

Ürün Tanıtım

Son Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Reklam Alanı

 


Amino Asit Zararları

Zayıflama Amino Asit Zararları konusunu yazdır Amino Asit Zararları konusunu arkadaşınıza e-mail olarak gönderin.
Yazan: Zayıflama Bilgileri   
Bu makale 13-03-2010 tarihinde saat 18:46:12 iken yazılmıştır.Bugüne kadar 10273 defa okunmuştur...


Sponsorlu:


Sporcuların yaygın bir şekilde kullandığı aminoasitler doğal olarak yiyeceklerden aldığımız aminoasitlerdir. Yiyeceklerle alınan, tablet veya toz olarak tüketilen aminoasitler vücutta aynı şekilde kullanılır. Yani dışarıdan alınan tablet şeklindeki aminoasitlerin etkisi yiyeceklerden alınandan farklı değildir.
 
Zararları:Fazla miktarda alınırsa bu proteinler su kaybına, idrarla kalsiyum atılmasına neden olur.

Amino Asit Zararları başlıklı bu makale 13-03-2010 tarihinden itibaren 10273 kişi tarafından okunmuştur.
Ortalama değerlendirme: Amino Asit Zararları

Sayfayı Paylaş:

Amino Asit Zararları için yapılmış yorumlar.
protein haplarının zararları
Yazan: fear - İstanbul
Puan:protein haplarının zararları

"protein hapları penisi küçültüyormuş doğrumu"
  
Bu yorum 04-05-2010 23:15:44 tarihinde yazılmıştır...

amino acidlerin zararları
Yazan: Armağan CAN - İzmir
Puan:amino acidlerin zararları

" Birçok otorite sağlıkçı yada bu işi az çok yapmış sporcuların birçoğu tam detayı ve sağlıklı bilgi sahibi olmadan konu hakkında yorum yapıp insanların kafasını karıştırıyorlar aamino acid denilen şey proteinlerin yapı taşıdır vücudumuzunda bunlara ihtiyacı vardır evet günlük tüketimle bunları karşılayabiliriz ama söz konusu vücüt geliştirme olunca bu işi yapan insanın anormal derecede proteine ve amino acid te ihtiyacı doğuyor dolayısıyla bunu dışarıdan karşılayamaz hale geliyor aslında karşılayabilir ama bu biraz zahmetli ve masraflı olacak birçok organımızıda yoracaktır örneğin kaslarını geliştirmeyi düşünen bir sporcunun ihtiyaç duyduğu günlük protein miktarı kilosuna göre 25 gr dan başlar 150-200 gr ma kadar çıkar düşünsenize 90 kg lık bir sporcu günde en az 50-70 gr arası saf protine ihtiyaç duyar bunun içinde yaklaşık 2 kg et yemesi gerekir bunun sindirilmesinden tutunda vücüda sentezine varana kadar geçen süreci ve bu protein ve amino acid için alınacak kollesrolle yağı düşünsenize oysaki bütün bunları birkaç ölçek tozla yada birkaç kapsül amino acid le karşılamak hem vücüdü daha az yoracak hemde daha az maliyetli olacaktır sonuç olarak normal bir insanın günlük yaşantısında takviye olarak amino acid yada protein tozuna ihtiyacı yoktur ama söz konusu vücüt geliştirmek ise bunları almadan yapmak amele pazarında hammallık yapmaktan pekte bir fark göstermez verdiği zararı tam olarak hiçkimse söyleyemez ama her besinde ve marketlerdeki satın aldığımız ürünlerdeki gibi bir zararı vardır ne daha azı nede daha fazlası ama emin olunki içilen bir sigara yada alkolden daha fazla zararlı değildir..... iyi sporlar herkese..."
  
Bu yorum 22-12-2010 01:15:14 tarihinde yazılmıştır...

Amino Asit Zararları Hakkında Yeni Yorum Yaz


Mesajınızı Yazarken Lütfen;
  • Düzgün bir Türkçe kullanınız!
  • Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
  • İnsanları rencide edici ithamlarda bulunmayınız!


Adınız Soyadınız   :   

E-Mail Adresiniz   :   

Şehir Seçiniz   :   

Puan Veriniz   :   

Yorum Konusu   :   

Yorumunuz   :   
 
geri  


Tıbbi Sorumluluk Reddi: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.